A spirométer, és a fonendoszkóp – mint orvosi eszközök- az asztma kezelésének alapját képzik, nélkülük elképzelhetetlen a betegségek monitorozása, gyógyítása. Vigye haza magával saját orvosi eszközeit, és kövesse nyomon, legyen napra kész asztmájának állapotával.
Központunkban, illetve az Egészségárudában Ön is beszerezheti a kezelőorvosa által javasolt készüléket, mellyel el tudja végezni saját otthonában is a szükséges méréseket. A mérési eredmények egyszerű vezetésére használja az itt letölthető légzésfunkciós naplót. Az Asztmanapló eredményeit fel tudja tölteni az Ön Prima Medica ügyfélkapujába, vagy magával tudja hozni a szakorvosunkkal folytatott személyes konzultációra.
Az AioCare egy professzionális rendszer a tüdőbetegségek monitorozására, amely egy hordozható spirométerből, egy beépített szívritmusmérőből, illetve egy okostelefonra letölthető online kezelőfelületből áll. A spirométer monitorozza a kilégzési-, illetve belégzési görbéket és valós időben megjeleníti a legfontosabb paramétereket az okostelefon kijelzőjén. A mérés végeztével adatait interneten keresztül könnyedén megoszthatja kezelőorvosával.
A termék jellemzői:
A terméket itt tudja megrendelni >>>
Kapcsolódó videók
A Vitalograph Asma-1 egy légzésfunkciós vizsgáló műszer, mely a mechanikus csúcsáramlás mérő eszközöknél pontosabb, megbízhatóbb eredményt ad. A készülék okos eszközhöz is tud csatlakozni, így mentve és táblázatba foglalva továbbíthatóak az eredmények.
A termék jellemzői:
A terméket itt tudja megrendelni >>>
A COPD-6, neve ellenére nemcsak a COPD-s, hanem az asztmás betegek otthoni monitorozására is alkalmas eszköz. Komplex értékelhetőséget ad: FEV1-et a személyes legjobb értékhez viszonyít, valamint a 6 másodperces érték kiadása lényegében lefedi a forszírozott vitálkapacitást. Az eszköz segítségével objektívebb eredményt tud véleményezni az orvos.
A termék jellemzői:
A terméket itt tudja megrendelni >>>
A távmonitorozó eszközökkel kapcsolatban hívjon bennünket a +36 30 236 9139-es telefonszámon!
Információ a távmonitorozó eszközökről
Téma szakértői
2025 februárjától kizárólag olyan ételek készülhetnek a közétkeztetésben, amelyeknél nem használtak diót, mogyorót vagy a szezámmagot. Dr. Balogh Ádám, az Allergiaközpont csecsemő- és gyermekgyógyásza, allergológusa foglalta össze az anafilaktogén allergénekkel kapcsolatos tudnivalókat, és mutatott rá annak jelentőségére, hogy a közoktatási intézmények menzáján többé nem kell tartani a véletlen diétahiba okozta akár életveszélyes következményétől.
Az allergénspecifikus immunterápia jelentős mértékben csökkentheti az allergiás betegségben szenvedő gyermekek tüneteit és javíthatja életminőségüket. Bizonyítottnak vehető az is, hogy az immunrendszer tisztított allergénkivonatokkal történő „edzése” megelőzheti a szénanátha asztmává alakulását – mondja dr. Mezei Györgyi, az Allergiaközpont gyermektüdőgyógyásza, allergológus és klinikai immunológus szakembere, aki szerint a személyre szabott allergénspecifikus immunterápia forradalmasíthatja az allergiás gyermekek kezelését is.