A spirométer, és a fonendoszkóp – mint orvosi eszközök- az asztma kezelésének alapját képzik, nélkülük elképzelhetetlen a betegségek monitorozása, gyógyítása. Vigye haza magával saját orvosi eszközeit, és kövesse nyomon, legyen napra kész asztmájának állapotával.
Központunkban, illetve az Egészségárudában Ön is beszerezheti a kezelőorvosa által javasolt készüléket, mellyel el tudja végezni saját otthonában is a szükséges méréseket. A mérési eredmények egyszerű vezetésére használja az itt letölthető légzésfunkciós naplót. Az Asztmanapló eredményeit fel tudja tölteni az Ön Prima Medica ügyfélkapujába, vagy magával tudja hozni a szakorvosunkkal folytatott személyes konzultációra.
Az AioCare egy professzionális rendszer a tüdőbetegségek monitorozására, amely egy hordozható spirométerből, egy beépített szívritmusmérőből, illetve egy okostelefonra letölthető online kezelőfelületből áll. A spirométer monitorozza a kilégzési-, illetve belégzési görbéket és valós időben megjeleníti a legfontosabb paramétereket az okostelefon kijelzőjén. A mérés végeztével adatait interneten keresztül könnyedén megoszthatja kezelőorvosával.
A termék jellemzői:
A terméket itt tudja megrendelni >>>
Kapcsolódó videók
A Vitalograph Asma-1 egy légzésfunkciós vizsgáló műszer, mely a mechanikus csúcsáramlás mérő eszközöknél pontosabb, megbízhatóbb eredményt ad. A készülék okos eszközhöz is tud csatlakozni, így mentve és táblázatba foglalva továbbíthatóak az eredmények.
A termék jellemzői:
A terméket itt tudja megrendelni >>>
A COPD-6, neve ellenére nemcsak a COPD-s, hanem az asztmás betegek otthoni monitorozására is alkalmas eszköz. Komplex értékelhetőséget ad: FEV1-et a személyes legjobb értékhez viszonyít, valamint a 6 másodperces érték kiadása lényegében lefedi a forszírozott vitálkapacitást. Az eszköz segítségével objektívebb eredményt tud véleményezni az orvos.
A termék jellemzői:
A terméket itt tudja megrendelni >>>
A távmonitorozó eszközökkel kapcsolatban hívjon bennünket a +36 30 236 9139-es telefonszámon!
Információ a távmonitorozó eszközökről
Téma szakértői
Korábban a tejfehérje-allergia diagnózisa egyet jelentett a szigorú tejmentes étrenddel. Ma már azonban könnyen elképzelhető, hogy bizonyos vizsgálatok elvégzése után, szakorvosi javaslatra – például hőkezelt formában – az allergiás beteg is bátran beillesztheti étrendjébe a tejet tartalmazó fogásokat. Hogy ez miként lehetséges, és milyen vizsgálat visz közelebb a tejfehérje-allergiánk pontosabb megértéséhez, arról Dr. Hidvégi Editet, az Allergiaközpont gasztroenterológusát kérdeztük, aki közel 30 éve foglalkozik ételallergiás gyermekekkel és felnőttekkel.
Rengetegen szenvednek a beltéri allergének (háziporatka, penész, állatszőr) kiváltotta panaszoktól, amelyek állandó irritatív hatásuk miatt jelentős szerepet kapnak az allergia súlyosbodásában és asztmává alakulásában is. A penészgombák általában nem jelentenek egészségügyi kockázatot, ám meglévő asztma esetén súlyosbíthatják panaszainkat – hívja fel a figyelmet dr. Mezei Györgyi, az Allergiaközpont gyermektüdőgyógyász, allergológus szakorvosa.