Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Dr/Dr-nő! 26 éves vagyok, és 6 éve volt egy gyomor és bélgyulladásom, ami hányással, hasmenéssel, hidegrázással, olykor ájulással jelentkezett, akkor az IgE szintem 2000 volt és nem voltam lisztérzékeny, kaptam görcsoldót és gyomorsavcsökkentőt és egy ideig nem is jelentkezett, de két éve majdnem minden hónapban, vagy sűrűbben jelentkezik, decemberben kórházban is voltam véres-nyákos széklet miatt, akkor volt vastagbéltükrözésem, ami igen tág szigmabélt mutatott, de más eltérést nem. Az allergiavizsgálat most 1221-es IgE szintet mutat és allergiás vagyok nutritív-teszt szerint 1. osztály: sárgarépai, mangó, ananász, szezámmag, fokhagyma, zeller, kókuszdió, rozs, zab, hajdina. 2. osztály:kukorica, földimogyoró, mandula, kivi, mustár. 3. osztály: paradicsom, burgonya, narancs, banán. 4. osztály: alma, őszibarack. Inhalatív-teszt szerint: 1. osztály: gyermekláncfű, fűzfa, bükk, dió. 2. osztály: kutyaszőr, konídiumos gomba, réti margaréta, aranyvessző, mogyorófa, szilfa, juhar, tölgy, lándzsás útifű. 3. osztály: nyírfa, házipor, fehér libaparéj, homoki ballagófű. 4. osztály: macskaszőr, parlagfű, fekete üröm. 6. osztály: házi poratka 1 és 2, fűkeverék 1 és 2. A transglutamináz szintem januárban 53 volt áprilisban 66, júliusban pedig már 90. Kiskoromban 6 évesen allergiás asztmám volt, akkor az IgE szintem 800 volt és akkor is allergiás voltam már a kutya-macska-poratka-fűfélékre. De az asztmát szerencsére kinőttem, csak terhelésnél jelentkezik. Abban szeretném a segítségét kérni, hogy ez az allergia keresztallergia is lehet? És mit tudnék tenni, hogy a tüneteim csökkenjenek? Van-e valami gyógyszer vagy kezelési lehetőség? Köszönettel: Dóra

Kedves Dóra!

Az allergiás hajlam egy életen át megmarad, még ha tünetei nincsenek is. Keresztallergia létezik és sok tünetet megmagyarázhat. Arra azonban felhívom a figyelmét, hogy szakorvosi konzultáció nélkül az Ön által felsorolt (a teszteben pozitivitást mutató) összes étel kihagyása nagy bajjal járhat, ezért a diéta megkezdése előtt erre feltétlenül kerítsen sort! Az IgE szintje azonban nagyon magas, ennek is meg kellene keresni az okát. Javaslom, jelentkezzen be a Budai Allergiaközpontba szakrendelésemre.

Üdvözlettel: Dr. Hidvégi Edit

Hírek

Tejfehérje-allergiás, mégis minden nap fogyaszthat tejet?

Tejfehérje-allergiás, mégis minden nap fogyaszthat tejet?

Korábban a tejfehérje-allergia diagnózisa egyet jelentett a szigorú tejmentes étrenddel. Ma már azonban könnyen elképzelhető, hogy bizonyos vizsgálatok elvégzése után, szakorvosi javaslatra – például hőkezelt formában – az allergiás beteg is bátran beillesztheti étrendjébe a tejet tartalmazó fogásokat. Hogy ez miként lehetséges, és milyen vizsgálat visz közelebb a tejfehérje-allergiánk pontosabb megértéséhez, arról Dr. Hidvégi Editet, az Allergiaközpont gasztroenterológusát kérdeztük, aki közel 30 éve foglalkozik ételallergiás gyermekekkel és felnőttekkel.

További részletek
Kontrollálatlan asztma – lehet, hogy a penészgomba az oka?

Kontrollálatlan asztma – lehet, hogy a penészgomba az oka?

Rengetegen szenvednek a beltéri allergének (háziporatka, penész, állatszőr) kiváltotta panaszoktól, amelyek állandó irritatív hatásuk miatt jelentős szerepet kapnak az allergia súlyosbodásában és asztmává alakulásában is. A penészgombák általában nem jelentenek egészségügyi kockázatot, ám meglévő asztma esetén súlyosbíthatják panaszainkat – hívja fel a figyelmet dr. Mezei Györgyi, az Allergiaközpont gyermektüdőgyógyász, allergológus szakorvosa.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK