Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Jó napot kívánok.Fogászati kezelés előtt állok,abban szeretném a segítségüket kérni,hogy végeznek-e helyi érzéstelenítés PL:lidocain,ultracain allergia vizsgálatot,és ha igen,mennyibe kerülne egy ilyen jellegű beavatkozás..Köszönettel:Bodrogi Erika.
Kedves Bodrogi Erika,
Gyógyszerallergia kivizsgálás

2014. márciusától elérhető a gyógyszer-allergia vizsgálat az Allergiaközpontban.
Milyen gyógyszereket tudunk vizsgálni

A gyógyszerallergia-vizsgálat során vizsgálni tudunk minden olyangyógyszert, mely vízben oldékony formában van. Így a leggyakoribb

antibiotikumokat
fájdalomcsillapítókat
helyi érzéstelenítőket

Nem tudjuk vizsgálni az olajos injekciókat.
Ki végzi a gyógyszerallergia-vizsgálatot?

Az Allergiaközpontban gyógyszerallergia vizsgálatot végzi:

dr. Garaczi Edina

Hogyan történik a gyógyszerallergia vizsgálat?

A gyógyszerallergia vizsgálat menete:

szakorvosi vizit - ahol beazaonosításra kerülnek azon gyógyszerek, anyagok, melyekre a tesztet érdmes és szükséges elvégezni
vérvétel - gyógyszerallergia teszt (kb 2-3 hetet vesz igénybe)
szakorvosi kontroll - ahol a teszt eredménye átadásra kerül, a pozitív és negatív eredmények átbeszélésre kerülnek

Figyelem! Gyógyszerallegria tesztet szakorvosi véleménnyel szakmai okoból csak és kizárólag szakorvosi kontroll keretében tudunk átadni, ahol lehetőség van a pozitív és negatív eredmények átbeszélésére is!
Hatóanyagot vagy gyógyszert vizsgálunk?

A gyógyszerallegri vizsgálat során nem hatóanyagokat, hanem konkrét gyógyszereket (tablettát, injekciót, oldatot, stb) vizsgálunk. Benne a hatóanyaggal, vivőanyagokkal.

Van lehetőség külön hatóanyag / vivőanyag vizsgálatra is, ekkor külön be kell szerezni gyógyszergyári tisztítású hatóanyagot / vivőanyagot.
Mit jelent a pozitív teszt eredmény?

A pozitív teszteredmény azt jelenti, hogy az adott gyógyszerre a vizsgált illető a vizsgálat időpontjában allergiás.
Mit jelent a negatív teszt eredmény?

A negatív teszteredmény azt jelenti, hogy az adott gyógyszerre a vizsgált illetőnél a vizsgálat időpontjában allergiás reakció nem kimutatható.
Mi a teendő pozitív / negatív teszt eredménykor?

A teszt eredményét minden esetben személyre szabottan szakorvos jogosult értékelni és a szükséges teendőket megállapítani.
Mi az Ön teendője a gyógyszerallerga teszteléskor?

Gyógyszerallergia teszteléskor Öntől vért veszünk, melyet a kérdéses gyógyszerrel laboratóriumba küldjük. Az Ön teendője:

előzetes időpont egyeztetés (a laborratóriummal konkrétan előre egyeztetni kell az időpontot, a vizsgált gyógyszereket - számukat, gyári nevüket)
az egyeztetett időpontban (ez minden esetben reggel 8-10 óra között) megjelenni az Allergiaközpontban
ekkor magával kell hoznia a kérdéses gyógyszereket az eredeti csomagolásában (vagy mi beszerezzük gyógyszertárban őket)

Mennyibe kerül a gyógyszerallergia vizsgálat?

A gyógyszerallergia vizsgálat árai felől, kérjük, tájékozódjon az ÁRAK menüpont alatt.

Köszönettel:
Budaházi Kata

Hírek

Tejfehérje-allergiás, mégis minden nap fogyaszthat tejet?

Tejfehérje-allergiás, mégis minden nap fogyaszthat tejet?

Korábban a tejfehérje-allergia diagnózisa egyet jelentett a szigorú tejmentes étrenddel. Ma már azonban könnyen elképzelhető, hogy bizonyos vizsgálatok elvégzése után, szakorvosi javaslatra – például hőkezelt formában – az allergiás beteg is bátran beillesztheti étrendjébe a tejet tartalmazó fogásokat. Hogy ez miként lehetséges, és milyen vizsgálat visz közelebb a tejfehérje-allergiánk pontosabb megértéséhez, arról Dr. Hidvégi Editet, az Allergiaközpont gasztroenterológusát kérdeztük, aki közel 30 éve foglalkozik ételallergiás gyermekekkel és felnőttekkel.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK