Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt szakértő,szeretnék választ kapni a problémámra.Emty sella broblémám van.43-éves nő vagyok.GH szintem 0.5-alatti IGF-1 89,ITT-teszt pozitiv Arginin-teszt jó lett,ez volt 2-éve.Azóta nem történt újabb teszt,de a kortizol szint alacsony lett.A tünetek fokozódtak azóta,de nem lépünk előbbre.Kérdezném hogy mit tehetek hogy kezeljenek?Köszönöm a válaszát!
Kedves Éva!
Megértem, hogy szeretne a gyógyulás útjára lépni!
Ehhez ismételten endokrinológussal kell konzultálni és a szabályzó folyamatokat átnézni.
Menzesze rendben van-e, milyen a pajzsmirigy működés, mekkora a testsúlya?
Csak személyesen tudunk konzultálni.
Üdvözlettel:
Dr Bérczy Judit
Tisztelt Doktornő, Doktor Úr!

A fiam 17 éves 6 éves kora óta uszodába jár jelenleg is vizílabdázik!
Kb 3 hete az uszoda vízébe ugorva hólyagos kiütések jelentek meg rajta piros udvarral ami a felső testén jelentkezett és a hólyagok megjelenésekor erősen viszketett!
a vízből kilépve a tünetetek megszünnek és nem lehet a bőrén látni semmit! A kiütés saunázás után is előjött egyszer, valamint akkor is amikor megvakarta a kezét és kezet mosott!
Én klór allergiára gondolok! Szeretném megtudni van e lehetősége a klór allergia tesztet elvégezni arra vonatkozólag h sejtésem helyes e? Valamint szeretném tudni alternatív gyógymódokat alkalmazó orvosuk van e ezen a területen, mivel nem szeretnék a hagyományos orvosi módszerekhez fordulni!

Válaszát várva!
Köszönettel V. Ágnes
Tisztelt Hölgyem!

A klór nem okoz allergiát, csak irritativ szer. ( gondoljon a szem pirosságára, ha túl sok a klór a vízben) . Ebból következik, hogy allergia tesztet sem csinálunk vele. A fia problémáját ki kell vizsgálni, utána lehet a gyógymódról beszélni.

Üdvözlettel:

Dr. Pintér Judit
Tisztelt Szakértő !

Kb. 1 1/2 éve szívritmuszavart állapítottak meg. Azóta szedem a betablokkolót, a Nebilet-et. Kb. 2 hónapja megint átestem egy vizsgálaton, mert a tünetek megerősödtek . A szívultrahang Mistralis Prolapsust , valamint pericardialis fluidumot állapított meg. Vérvizsgálat történt TSH-ra mindkét alkalommal. Az első ( kb. 1 1/2 éve ) eredménye: TSH 2,70 mIU/L, T3 3,18 pg/mL, T4 1,00 ng/dl volt. A kb. 2 hónapja készített TSH vizsgálat eredménye: TSH 4,70 mIU/L, T3 2,28 pg/mL, T4 0,93 ng/dl volt.A véreredményben csak egy volt kirívó: az LDL cholesterin 3,43 nmol/l lett. A családban édesanyám , anyai és az apai nagymamám is kűzdd és kűzdött pajzsmirigy problémával. A kardiológián a kezelő orvos azt mondta, hogy mivel a két TSH eredmény még normális intervallumban volt, nincsen szerinte további teendő. Mit javasolnak? Az alábbi tünetekkel küzdök : bőrszárazság a kézen, az ujjakon, bőrhámlás, 1 év alatt 10 kiló súlyfelesleg lett rajtam, fáradékonyság, alvászavar, gyengeség,a szexuális vágy visszaesése.A túlsúlytól egész egyszerűen nem tudok megszabadulni.
Válaszukat köszönettel várom,
Andrea
Tisztelt Andrea!



Rendkívül aktuális kérdéseire igyekszem tömören válaszolni:

Mindenek előtt tisztázni kellene, hogy mi okozza az örökletes pajzsmirigybetegségét.

A TSH ún. norm. értéke 0.5-2,4 mU/L.!



1. Az endokrin rendszer hormonjaival hat a pszichés működésekre, a nemi szerepekre. Nem véletlen, hogy számos betegség befolyásolja a lelki folyamatokat. Rövidesen arról fogok orvosoknak előadni, hogy miképpen hat a csökkent pajzsmirigyműködés az alvásra, a viselkedési zavarokra.
2. A pajzsmirigy sok energetikai folyamatért felelős Ezen kívül ebben termelődnek a hangulatunkat, vitalitásunkat, szexuális vágyainkat meghatározó hormonok. A csökkent pajzsmirigyhormon szint befolyásolja az SHBG (sex hormon binding globulin) szintjét és már ezért is csökkenti a nemi vágyat, a libidot. A libidó működésében a férfi hormonok szintje a meghatározó, paradox módon a nők esetében is. Figyelemre méltó következtetéseket vonhatunk le a tavaly közzé tett, Aphrodite nevet viselő tanulmányból. Az amerikai kollégák 2004 és 2006 között 65 klinikai centrumból 1359 hölgyet vontak be a vizsgálatba. A tesztoszteront, vagyis a férfi hormont bőrre helyezhető tapaszon át 24 héten keresztül adagolták. Az egyik csoport tapasza egyáltalán nem, a másodiké 150, a harmadiké 300 mikrogrammnyi hatóanyagot tartalmazott. A harmadik csapat tagjainál a libidó és az életminőség jelentős dokumentálták! Jelentős javulásról számoltak be.
3. Természetesen nem lehet megoldás a férfi hormon széles körű, tartós alkalmazása, hiszen a mellékhatások közül csak egy, hogy hajhullást eredményezhet. A hormonrendszerbe egy ponton történő beavatkozás kihat az egész szervezet működésére . A menzeszzavar, a libido csökkenése azonban felhívja a figyelmet más endokrin zavar jelenlétére Részletes kivizsgálás javasolt. ( elérhetőség:06-30-631-9309)

Immuno-endokrin kivizsgálását meg tudjuk oldani, Jó egészséget kívánok:

Jó egészséget kívánok:

Prof. Dr. Balázs Csaba
Tisztelt Szakértő!
16 éves lányomnál 3 éve autoimmun pajzsmirigy túlműködést állapítottak meg az orvosok. Rendszeresen jártunk kezelésre methotirint szedett változó mennyiségben. Kb 1 éve már a gyógyszer hatására beállt a hormonszintje, hízott is , de ahogy fokozatosan kezdtük elhagyni a methotirint, ismét felborult és most nagyon rosszak az eredményei. Az orvos műtétet javasolt. Szeretném tudni, van e más alternatív megoldás, mint a műtét, mert nem szeretnénk, ha a még kialakulatlan hormonháztartásába még drasztikusabban beavatkoznának és egy életen át kellene hormonpótlót szednie.
Válaszát köszönettel várom: egy aggódó édesanya
Kedevs Anyuka!
Megtisztel a bizalmával:
Osztom a nézetét, hogy amennyiben lehet kerüljük el a drasztikus beavatkozást, amire látok esélyt.
Több estben tudtam segíteni egy komplex kezelés összeállításával, erre azonban csak személyes találkozás alapján lehetséges, szívesen fogadom a kilányával a rendelésemen A Budai Allergia Központban , ahol minden szerdán du 16-20h-ig rtendelek.
Üdvözlettel
Van remény a gyógyulásban.
Dr Bérczy Judit
Kedves Szakértő!

Szeretném a segítségét kérni. Már több éve csak ritkán és nagyon gyengén érzek szagokat-illatokat. Kb. 5-6 éve érzékennyé váltam a salicilátokra és tartósítószerekre, tarjagos kiütéssel reagálok a lázra vagy a napra, az orr-nyálkahártyám állandóan vörös és duzzadt. A nyelvem hátsó része fehér, a szám és bőröm gyakran száraz, még akkor is ha minden nap kenem krémmel.

Hogyan nyerhetném vissza a szaglásomat?
A lázra vagy hőre miért reagál a szervezetem tarjagos kiütéssel?

Válaszát köszönettel fogadom,
üdvözlettel, Anita
Kedves Anita !

Leírása alapján úgy nevezett \"atopiás\" alkata van. Ez genetikailag meghatározott, küső behatásokra, idegen anyagokra egész élete során, már csecsemőkortól kezdődően fokozottan reagál. Ide tartozik az alapvetően száraz bőr, a kiütések, fokozot allergiás hajlam. Szagláscsökkenése hátterében nem kizárt az idült orrmelléküreggyulladás.
Mindenképpen indokolt a fül-orr-gégészeti és az allergiavizsgálat . Ezután lehet megfelelő életmód-étrendi és terápiás tanácsot adni.

Üdvözlettel:
Dr Augusztinovicz Monika
fül-orr-gégész, allergológus szakorvos
Kedves Szakértő!

Már több éve időszakosan érzek csak szagokat-illatokat, folyamatosan duzzadt az orr-nyálkahártyám, viszkető szemhéj és bőr, kiszáradt ajak és lepedékes nyelv jellemző. A szalicilátokra és nátrium-benzoátra érzékeny vagyok, hőemelkedés, láz vagy napon való hosszabb tartózkodás esetén bőrkiütés, piros tarjagos kiütés borítja el a testemet.
Fokozott orrfolyás és nyálkahártya duzzanat jellemző kinti sportolás (futás, biciklizés...)esetén, de nem minden esetben.

Mit tanácsol esetemben?

Köszönettel,
Anita
Kedves Anita !

Leírása alapján úgy nevezett \"atopiás\" alkata van. Ez genetikailag meghatározott, küső behatásokra, idegen anyagokra egész élete során, már csecsemőkortól kezdődően fokozottan reagál. Ide tartozik az alapvetően száraz bőr, a kiütések, fokozot allergiás hajlam. Szagláscsökkenése hátterében nem kizárt az idült orrmelléküreggyulladás.
Mindenképpen indokolt a fül-orr-gégészeti és az allergiavizsgálat . Ezután lehet megfelelő életmód-étrendi és terápiás tanácsot adni.

Üdvözlettel:
Dr Augusztinovicz Monika
fül-orr-gégész, allergológus szakorvos
Kedves Szakértő!

Kislányom 13 hónapos, 7,5 kg, nagyon rossz étvágyú baba. Születésétől kezdve kis étvágyú volt, de ez az utóbbi időben romlani látszik. Pár hónaposan felmerült nála a laktózintolerancia gyanúja (hasmenés, hasfájás),ezért azóta is laktózmentes tápszert eszik, (már amennyit!)azóta nem jelentkezett semmi ilyen tünet!5 és fél hónapos koráig kapott anyatejet, de 2 és fél hetes korától már kapott tápszert is! Mostmár mindent próbálnék neki adni, de szinte alig eszik (még tápszert is egyre kevesebbet!)Talán egy pár napja a túrórudi és a krémtúró a kedvencei, régebben a tészta paradicsommal és cukkinivel valamint a banán volt, korábban a gyümölcsöket és a tápszert is szívesen fogyasztotta, mostanában szinte azokat sem. A főzelékekből , kenyérfélékből szinte semmit nem eszik!A kanalas evést szinte teljesen elutasítja, a darabosoknál 1-2 falat, aztán nem kér többet! Tápszert már csak reggel és este kap, de abból is keveset eszik (max. 130 ml) Kb. október óta nem gyarapodott a súlya! Széklete rendben (általában 1 naponta, szép állagú, nem büdös), nem volt bukós baba, nem volt hasfájós, semmilyen egészségügyi gondunk nem volt az első 1 évben. Egyébként egy nagyon kiegyensúlyozott, makk egészségesnek kinéző, jókedvű, nagyokat alvó, nagyon értelmes, szociábilis és kedves kislány, de nagyon aggódom a súlyfejődés hiánya, valamint a \"nem evés\" miatt!

Mit tanácsol a mi esetünkben?

Várom minél hamarabbi válaszát!

Aszódi-Angyal Andrea
Kedves Édesanya!



A kisgyermekeknél rapszodikus evés előfordulhat, de ha ez a súlyfejlődés leállásával társul mindenképpen kivizsgálást tesz szükségessé.



Üdvözlettel



Dr. Polgár Marianne

gyermekorvos-gasztroenterológus
Kedves Szakértő!
Kisfiam szeptemberben kezdte az óvodát,4 hónap alatt szinte folyamatosan az orvoshoz járunk mert nem akar az állandó megfázása gyógyulni.Elvittem fül-orr-gége szakrendelésre,ahol azt tanácsolták hogy ki kell venni a gyerek manduláit,de ő még februárban tölti a 3-ik életévét.Most megyünk vérvételre allergiát is néznek nála,a kérdésem az lenne hogy ha most szed a gyerek gyógyszert/ sinupret ,bioparox/attól még meg lehet csinálni nála a vérvizsgálatot,mit tanácsol érdemes kivetetni a manduláját?
Válaszát előre is köszönöm.
Kedves Édesanya!
A vérvételt nem befolyásolják az említett gyógyszerek - amennyiben allergia vizsgálatról van szó.
A mandulaműtét ügyében természetesen vizsgálat és alapos kikérdezés nélkül nehéz választ adni, hisz leveléből még az sem derült ki, hogy csupán orrmanduláról, vagy esetleg torok manduláról is szó van. Nagy általánosságban elmondható, hogy a gyerekközösségbe kerülés első fél éve sok esetvben állandó betegeskedéssel zalik. Meg kell vizsgálni, okoznak -e a banális felső légúti hurutok szövődményeket, esetleg elhúzódó savós fülgyulladást , mert ezekben az esetekben felmerül az orrmandua kivétele. Célszerűbb lenne személyes beszélgetés.
Tisztelettel: dr Csányi Márta
Kedves Szakértő!
A férjemmel 2 éve tervezünk kisbabát. Mind a ketten voltunk már kivizsgáláson. A férjem sperma vizsgálaton, én pedig nőgyógyászati, ultrahang és endokrin kivizsgáláson estem át, mindent rendben találtak. A korábbi kapcsolatomból született egy, immár 10 éves fiú gyermek. A vércsoportom 0Rh+, a férjemé is. Kérdésem, hogy az előző terhesség alatt a 3. trimeszterben fellépő terhességi viszketegségnek oka lehet e a gyermektől eltérő vércsoport, és ez milyen hatással van a következő terhességre. (gyanúm szerint már több baba is elment a 4-5. héten) Indokolt az immunológiai kivizsgálás ebben az esetben?
Válaszát várva, köszönettel: Mónika
Kedves Kérdező!
Immunológiai tényezők:SLE-, az antifoszfolipid-szindróma és a trombophilia diagnosztizálása, kizárása: lupusz antikoaguláns, antikardiolipin antitest, antitrombin III, protrombin aktivitás, protein C- és S-aktivitás , Leiden mutácio , fontos, javasolt.
Üdvözlettel.
dr Bérczy Judit
Tisztelt Dr. Polgár Marianne!

Lisztérzékeny vagyok, a diétát tartom rendesen. Van egy négy és fél hónapos lányom. Érdeklődni szeretnék, hogy ilyen esetben mikor milyen vizsgálatokat érdemes elvégeztetni, hogy kiderüljön örökölte-e tőlem a betegséget, illetve mikor és milyen feltételekkel kell elkezdeni nála a glutén tartalmú ételek bevezetését.

Segítségét előre is köszönöm.

Üdvözlettel:
Kormos-Nagy Zsuzsanna
Kedves Édesanya!

Az új szakmai állásfoglalás szerint anyatejtáplálás alatt 6 hónapos kor előtt, de mindenképpen csak 4 hónapos kor után nagyon kis mennyiségű glutén tartalmú élelmiszerrel fokozatosan emelkedő adagban szabad elkezdeni a glutén bevezetését.

Ebben az életkorban nem lehet még biztos diagnózist felállítani. A genetikai vizsgálat is csak akkor értékelhető, ha azt mutatja ki, hogy a gyermek nem hordozza a coeliakiára jellemző antigént. Amennyiben ez az antigén jelen van, lehet a gyermek később coeliakiás, de az is lehet hogy sosem betegszik meg.


Üdvözlettel:

Dr. Polgár Marianne
Gyermekorvos-gasztroenterológus

Hírek

Miért karikás a gyermek szeme? Lehet, hogy poratka-allergiája van?

Miért karikás a gyermek szeme? Lehet, hogy poratka-allergiája van?

Gyermeke fáradtan, ingerlékenyen és karikás szemekkel ébred reggelente? Könnyen lehet, hogy poratka-allergia váltja ki tüneteit. Bár a háziporatkákat nem tudjuk teljes mértékben száműzni otthonunkból, alapos és következetes takarítással, valamint néhány óvintézkedéssel jelentősen csökkenthető az atkaszám – tudtuk meg dr. Somogyi Évától, az Allergiaközpont csecsemő- és gyermekgyógyász, gyermektüdőgyógyász, allergológus és klinikai immunológus szakorvosától.

További részletek
Milyen gyakran kell tesztelni az ételallergiás gyermeket?

Milyen gyakran kell tesztelni az ételallergiás gyermeket?

A gyermekkori ételallergia jól kezelhető és az allergének mellőzésével a tünetektől sem kell tartani. Mégis felvetődhet a kérdés, hogy meddig szükséges a szigorúbb étrendi szabályokat betartani, és milyen gyakran kell ellenőrizni az allergia meglétét. Dr. Hidvégi Edit, az Allergiaközpont gasztroeneterológus szakembere válaszolt a kérdésekre.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK