Tisztelt Szőnyi Valéria!
A nikkelt tartalmazó használati tárgyak listáját kolléganőim elküldik Önnek.
Nikkel inhalációról én nem hallottam, nem is olvastam közleményt. Nikkel szulfáttal végzett specifikus immunterápiáról tudok, ez azonban csak a szisztémás nikkel allergia szindróma esetében alkalmazható a siker reményében. Ez esetben a táplálékkal bevitt nikkel vált ki sajátos tüneteket.
Keressen cikket a neten erről.
Üdvözlettel:
Dr Balogh Katalin
Emlékeztető instrukció nikkel
érzékeny betegek részére:
Az Ön bőrállapotát nikkel érzékenység idézte elő. Ez az érzékenység fennállhat az egész életén át. A gyógyulás érdekében és a kiújulás elkerülése miatt el kell kerülni a fehér fémeket! Ezek közül a legfontosabbak a következők:
Személyi tárgyak: harisnyatartó csat, patent, ruhacsat, zipzár, melltartócsat, fülklipsz, nyaklánccsat, szemüvegkeret, rúzstok, púderdoboz, kulcsok, öngyújtó, zsebkés, karóra, gyűrű, evőeszközök, fogászati és egyéb beépített fémek (korona, protézis), ezüst ékszerek, érmék, fémpénz.
Otthoni tárgyak: por alakú mosószerek, tisztítószerek, porszívó, borotválkozó készülék, mosógép, tű, olló, kötőtű, gyűszű, motorkerékpár, telefontárcsa, gyermekkocsi fogantyú, kilincsek, fürdőszoba csapok, konyhai eszközök, rozsdamentes acél főzőedények.
Munkahelyi tárgyak: írógép, iratkapocs, golyóstoll, nikkelezett műszerek és szerszámok, cement, galvanizáláshoz használt anyagok, katalizátorok, akkumulátor, festékek, hűtőfolyadék, kerámia zománc. (Ha ezen tárgyak némelyikének érintése nem kerülhető el- pl. írógépfogantyú-, vonjuk be műanyag fóliával.)
Nikkel tartalmú élelmiszerek:
• fém csomagolású élelmiszerek: pl. konzerv, margarin, tejpor, kakaó, csokoládé
• zöldségek: spenót, leveszöldség, saláta, paradicsom, gomba, hagyma, spárga, bab, borsó
• malomipari termékek: korpa, péksütemény