Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt szakértő! Nekem nikkel és kobalt allergiám van,ami 15 éve van.Pár hónapja előjött nálam az ekcéma , a lábamon a kezemen látható a sebes felület és viszket is.Sajnos az erre felírt kenőcs már nem használ. ha kérhetek részletes leírást a nikkel és kobalt tartalmú használati eszközökről és élelmiszerekről, előrelátóbb lennék.Hallottam a nikkelinhaláló eljárásról , ön mit javasolna?

Előre is köszönöm a segítségét

Üdvözlettel:Szőnyi Valéria
Tisztelt Szőnyi Valéria!

A nikkelt tartalmazó használati tárgyak listáját kolléganőim elküldik Önnek.

Nikkel inhalációról én nem hallottam, nem is olvastam közleményt. Nikkel szulfáttal végzett specifikus immunterápiáról tudok, ez azonban csak a szisztémás nikkel allergia szindróma esetében alkalmazható a siker reményében. Ez esetben a táplálékkal bevitt nikkel vált ki sajátos tüneteket.

Keressen cikket a neten erről.

Üdvözlettel:

Dr Balogh Katalin
Emlékeztető instrukció nikkel
érzékeny betegek részére:


Az Ön bőrállapotát nikkel érzékenység idézte elő. Ez az érzékenység fennállhat az egész életén át. A gyógyulás érdekében és a kiújulás elkerülése miatt el kell kerülni a fehér fémeket! Ezek közül a legfontosabbak a következők:

Személyi tárgyak: harisnyatartó csat, patent, ruhacsat, zipzár, melltartócsat, fülklipsz, nyaklánccsat, szemüvegkeret, rúzstok, púderdoboz, kulcsok, öngyújtó, zsebkés, karóra, gyűrű, evőeszközök, fogászati és egyéb beépített fémek (korona, protézis), ezüst ékszerek, érmék, fémpénz.

Otthoni tárgyak: por alakú mosószerek, tisztítószerek, porszívó, borotválkozó készülék, mosógép, tű, olló, kötőtű, gyűszű, motorkerékpár, telefontárcsa, gyermekkocsi fogantyú, kilincsek, fürdőszoba csapok, konyhai eszközök, rozsdamentes acél főzőedények.

Munkahelyi tárgyak: írógép, iratkapocs, golyóstoll, nikkelezett műszerek és szerszámok, cement, galvanizáláshoz használt anyagok, katalizátorok, akkumulátor, festékek, hűtőfolyadék, kerámia zománc. (Ha ezen tárgyak némelyikének érintése nem kerülhető el- pl. írógépfogantyú-, vonjuk be műanyag fóliával.)

Nikkel tartalmú élelmiszerek:

• fém csomagolású élelmiszerek: pl. konzerv, margarin, tejpor, kakaó, csokoládé
• zöldségek: spenót, leveszöldség, saláta, paradicsom, gomba, hagyma, spárga, bab, borsó
• malomipari termékek: korpa, péksütemény

Tiszteletem, Az ugyben szeretnek tanacsot kerni, hogy edesapam(78 eves) akinek COPD-je van szeretne engem meglatogatni Ausztraliaban es az allapotanak megfeleloen, engedelyezett szamara a nagy repulout? Nagyon szeretnem ha sikerulne kilatogatnia es latnia az unokait akiket edig csak egyszer latott es kitudja mikor lesz lehetosege megyegyszer latni oket. En tervezem a repulout felbontasat a Magyarorszagtol azsiaig es 1 vagy 2 nap piheno utan tovabb Ausztraliaba hogy ne legyen tul hosszu ido a repulon egyfolytaban.
Megerteset es szakmai tanacsat nagyon megkoszonom elore is.
Koszonettel, Gyorffy Akos
Tisztelt Gyorffy Akos !

A COPD stádiumától függ, hogy az Édesapja milyen légzési állapotban van. A beteg állapotának függvényében kell mérlegelni, hogy mennyire kockázatos az út ennek hossza és megterhelő volta miatt. Általában egy beállított kezelés mellett stabil légzési statuszban lévő beteg repülővel történő utazása nem ellenjavallt.

Tisztelettel,dr. Dózsa Izabella
Tisztelt Doktor úr/nő!


Olyan problémám van hogy nagyon nehezen veszem a levegőt, és mindig légszomlyat érzek (kb 3 napja), mindig nagy levegőt kell vennem, ami nem minden esetben sikerül. CSak napközben van ez a nehéz légzés, éjszaka nincs, rendesen alszom. De napvégére már nagyon elfáradok a levegővételben. Már ősszel is voltak ilyen tüneteim, akkor elmenetm orvoshoz (csináltak ekg-t, melkesröngent), nem találtak semmit, aztán csak elmúlt. Viszont most megint nagyon rossz. És mivel most terhes vagyok, gyógyszert sem nagyon szeretnék szedni, illetve tüdőszűrés stb viszgálatra sem nagyon szeretnék elmenni.
Esetleg tudna valamit javasolni, hogy mitől lehet, illetve milyen vizsgálatra lenne, érdemes elmenni?

Előre is köszönöm,
Vivien
Kedves Vivien!

Az Ön által kapott információk nem elég részletesek és pontosak ahhoz, hogy látatlanban véleményt lehessen mondani panaszairól. Pl. nem tudom, hány hetes a terhessége, köhög, e, láza volt-e, van-e valamilyen allergiája, stb. Tekintettel áldott állapotára, mindenképpen szmélyes vizsgálatot, szükség szerint kiegészitéseket- pl. légzésfunkciós vizsgálat- javasolok. Ha rendelésemre bejelentkezik, remélem tudok segíteni.

Üdvözlettel

dr. Potecz györgyi tüdőgyógyász, allergologus szakorvos

Tisztelt Szakértő!
Gasztroenterologus doktornő javasolta, hogy végeztessek allergiavizsgálatot, csak nem tudom melyiket kellene.
Problémám:1,5 éven keresztül fél évente nagy dózisban kaptam antibiotikumokat, különböző kiújuló torkgyulladásokra. A legelső alkalommal megjelentek a homlokomon apró kis pattanásszerű dolgok. Erre a bőrgyógyásztól újabb antibiotikumot kaptam. A kis pattanások megjelentek a mellkasomon és a hátamon, az arcomon pedig hatalmas nagy pattanások jelentkeztek, melyek egy 30 évesen sem szép látvány.
Megjártam a a tüdőgondozót (ahol semmilyen elváltozást nem találtak)
Mire eljutottam a gasztroenterologushoz már teljesen kétségbeestem, addigra már kiiktattam a tejtermékeket az ételekből.A doktornő tanácsára vegán diétába fogtam, több mint 2 hónapja tartom. A pattanások a mellkasomról és hátamról szinte eltűntek. Az arcom is sokat javult, de van pár nagyobb pattanás.
Vérkép teljesen normális, pl. Immunfixációs elekt. - Monoklonalitás nem igazolható
és székletvizsgálat is volt, ahol semmit nem találtak.
Kérem segítségüket, hogy milyen allergiavizsgálatot javasolnak.
Szeretnék visszatérni a húshoz, tejhez.
Segítségüket előre is köszönöm.
Üdvözlettel:
D.Henrietta
Kedves Henrietta!



A vegán étrend nem teljes értékű étkezés hosszabb időn át. A tej és egyéb élelmiszer bevezetésével kapcsolatosan nem szükséges újabb laboratóriumi vizsgálat elvégzése, de a bevezetés módját érdemes szakemberrel megbeszélni.



Üdvözlettel



Dr. Polgár Marianne

Gasztroenterológus-gyermekorvos
Tisztelt Hölgyem/ Uram!
Egy kétségbeesett édesanya kéri segítségét. Egyik ok, amiért írok, mert kétéves kisfiamnak kb. 2 hónapja folyamatosan hőemelkedése van(37,1-37,5). Ezt megelőzően többször volt középfülgyulladása, de orvosunk mindig írt rá gyógyszert, aztán elmúlt. Csak hogy már neki is feltűnt, hogy a gyerek túl sok antibiotikumot kap, így elküldött minket a fül-orr-gégészetre, ahol azt javasolták, hogy vetessük ki az orrmanduláját. Márc. 30-án megtörtént a műtét. Jeleztem a dokinak, h hőemelkedése van, de azt mondta,37, 1-37,2-vel még megműti.
A műtét után a hőemelkedés megmaradt, ezért visszamentünk, de csak annyit mondott, hogy vírust lát a torkán, nem írt fel semmit.
Két hét múlva megint mentünk, mert nem hagyott nyugodni a dolog, és mivel nem látott semmi rendelleneset, kaptunk időponot a gyerekosztályra kivizsgálásra, de ez még nem történt meg, mivel közbe jött egy hörghurut.Persze megint antibiotikum(Zinnat).Rá két napra hányás-hasmenés, mely tartott 5 napig, és mivel a smect nem hatott kisfiamnál, kapott reasec-et, de ettől sem lett jobb, ezért bismutot írt fel az orvos.
Elmúlt a hasmenés, de rá két napra belázasodott.
A gyerekorvosunk a fülét látta hurutosnak, ezért kaptunk beutalót egy másik fül-orr -gégészetre, aki újabb antibiotikumot írt fel(Sumamed)
A hőemelkedés továbbra sem szűnik, sőt ma 38,1-et mértem nála.
-Mit javasol?hova menjünk?
-Milyen veszélyekkel jár egy ilyen tartós hőemelkedés?
-Okozhatja-e a sok gyógyszer szedése a hőemelkedést?
Várom mielőbbi válaszát, melyet előre is köszönök!
Kedves Édesanya!

Sajnos a leírt adatok eléggé hiányosak, pl nagyon fontos lenne tudni, milyen laborvizsgálatok történtek és ezeknek mi az eredménye. Feltétlenül részletes belgyógyászati-gyerekgyógyászati kivizsgálás javasolt,ennek azután sok-sok részletével. Keressen fel egy gyermekkórházat, annak belgyógyászati osztályát, és ott kérjen segítséget.

Üdvözlettel: dr Csányi Márta
Kérem tanácsát!

Kislányom súlya kizárólagos anyatejes táplálás során 1 hónapos korában leállt. Az első évben véres széklet, vércseppek pelenkában, nyálkás hasmenés, hasfájás volt tapasztalható, laboratóriumi székletvizsgálat többször igazolta a vér jelenlétét a székletben . Szoptatás mellett tejmentes diétát tartottam magamnak, kislányom súlya megindult, és apróbb élelmiszerbakik kapcsán tértek csak vissza a tünetek.3 éves koráig szopott. 0-3 éves kora között 2-szer volt ekcémás foltja 100 Forintos nagyságú. Jelenleg szigorú tejmentes diétán van,majdnem 7 éves magassága 119 cm, súlya 20 kg. Hallottam, hogy az ekcéma és az asztma között közvetlen sejtbiológiai kapcsolat lehet,
( http://egeszseg.origo.hu/cikk/0922/173480/20090529_asztma_allergia_ekcema_1.htm )

Klinikai vizsgálatokra nem került sor, csak a néhány laboratóriumi székletvizsgálatra.

Kérdésem, hogy a kilégzéses laktóz teszt során allergia esetén mi történik a tüdőhólyagocskákkal.
Mivel apróbb diétás bakik (tejporos kenyér tejcukros sonka)kapcsán otthoni szinten kiderült, hogy lányom továbbra is hasmenéssel, hasfájással reagál a tejszármazékokra, nem szívesen vetem alá tejterhelésnek, viszont ősztől iskolai étkeztetésben vesz részt. Mit tanácsol Ön?
Várom válaszát!
Köszönettel :
Annamari
Kedves Édesanya!



Amennyiben nem történt még kivizsgálás gyermekénél, ennek elvégzése mindenképpen javasolt egy 7 éves kislány esetében.



Üdvözlettel



Dr. Polgár Marianne

Gyermekorvos-gasztroenterológus

Tisztelt Szakértők!
Úgy tűnik allergiás vagyok valamire. Én valami pollenre gyanakszom, mert az orrom folyik, tüsszögök és ami a legfontosabb enyhébb kötőhártya-gyulladásom is van! Egy ilyen vizsgálatnál szoktak vért venni vagy csak bőr próbát csinálnak? Gyógyítható vagy enyhíthetők a tünetek? Ugyanis szeretnék kontaktlencsézni, de addig nem lehet, ameddig a szememet is érinti a dolog. Előre is köszönöm a válaszát!
Mónika
Kedves Kérdező!
Az allergia teszt vérből és bőrteszt segítségével is végezhető, hogy éppen melyik megoldást választjuk, mindíg egyedileg kell eldönteni.
A tünetek enyhítésére is többféle megoldás létezik, de a kiváltó allergén azonosítása mindenképpen fontos.
Üdvözlettel:
Dr Balogh Katalin
Tisztelt Doktor úr/nő!


Kisfiam júliusban lesz 7 éves. Sportóvodába járt 4 évig, mindennap úsztak. Egyáltalán nem beteges. kb 1 hete minden éjszaka/hajnalban 2-4 óra között, közel egy órás, száraz köhögési rohama van. Nappal alig köhög- hol hurutosan, hol szárazon. Az ügyeleten azt mondták, hogy vírusos hörghurut, a körzeti gyerekorvos szerint elképzelhető, hogy allergia kezd kialakulni. Tanácsukat szeretném kérni, hova forduljak, min változtassunk.
Szíves válaszukat várva, Mónika
Kedves Anyuka!

Az éjszakai köhögést inkább felső légúti váladékcsorgással magyarázom, ezért mindig ügyeljenek arra, hogy a gyermek rendesen és alaposan kifújja az orrát lefekvés előtt.

dr Várhegyi Csaba
Tisztelt Szakértő!

Gyermekkorom óta állatifehérje érzékeny vagyok. Egy hónapja fulladásos-aszthmás rohamot kaptam, mely kb. 3/4 óra lefolyású volt. Végtagzsibbadás, fulladás, szem és szájkörnyki duzzanat kisérte, a végén pedig egész testem rángatózott kb. 20 percig. Eszméletemet nem veszitettem el. Háziorvoshoz kerültem aki szteroidos injekciót adott. 3 napon belül megismétlődött, akkor Sbo-ra kerültem, vérvétel, EKG, mellkasröngen készült negatív eredményekkel. Belgyógyászati osztályon feküdtem 5 napig ahol tüdőtágitó injekciokat kaptam. Hazakerülésem után egy nappal ismét rosszul lettem, de ekkor már használtam: Alvesco pumpát és rohamoldásra Ventolin pumpát. Ezutáni két hét alatt több alkalommal is kaptam rohamot, de hiába kerültem újra SBO-ra, a régebbi vizsgálatokat újra elvégezték, de nem találtak okot a rohamokra. Állti fehérjét nem fogyasztok. Kérem szives tanácsát. Köszönettel!
Kedves Szabó Éva!

A leírása alapján nem derül ki, hogy minden roham úgyanúgy zajlott le? Ideggyógyászatilag megvizsgálták?
Szerintem EEG /electroencephalographia/ is szóba jön, mivel azt írja, hogy a roham végén egész teste rángatódzott.
Az asthmás roham nem szokott ide fajulni Úgy gondolom ez egy összetettebb probléma,további vizsgálatokat igényel.

Üdvözlettel:
dr Smajda Zsuzsa
Tisztelt Szakértők!
Komoly légúti allergiában szenvedek. Teszteredmény: atka++, korai fák+++, füvek++++, gabonafélék++++, fekete üröm++, parlagfű++++, mogyoró+++. Javasolt gyógyszerek: aerius, avamys, alvesco, ventolin evohaler. Jelenleg babát tervezünk, kérdésem az lenne, hogy ezek közül szedhető-e valamelyik gyógyszer, illetve ezek helyett milyen megoldás alkalmazható a tünetek enyhítésére?
Köszönettel: K. Rita
Kedves Kérdező!
A gyógyszereiből ítélve Ön asztmás. A várandós asztmásoknál az elsődleges szempont, hogy oxigénhiány semmiképpen ne lépjen fel. Nagyon fontos az asztmája precíz kivizsgálása, mert egyébként, nem asztmás terheseknél ezek a gyógyszerek ellenjavalltak. Tüdőgyógyász allergológust keressen, aki a terhessége alatt figyelemmel kíséri az állapotát.
Várandósság alatt várhatóan csökkennek az allergiás tünetek, de ez sajnos nem minden esetben következik be.
A legjobb az lenne, ha a terhesség korai szakaszát, amikor legsérülékenyebb a magzat, pollenmentes időszakra tudná időzíteni.
Üdvözlettel:
Dr Balogh Katalin

Hírek

A szúnyogcsípés is okozhat súlyos bőrtüneteket – ez a teendő vele

A szúnyogcsípés is okozhat súlyos bőrtüneteket – ez a teendő vele

A szúnyogcsípések többnyire nem igényelnek különösebb kezelést. Előfordulhat azonban, hogy akár tenyérnyi nagyságú duzzanattal, fájdalommal járó elváltozásokat is okozhatnak a kellemetlen kis vérszívók. A Skeeter-szindróma a heves tünetek ellenére nem életveszélyes állapot – nyugtat meg mindenkit dr. Moric Krisztina, az Allergiaközpont allergológusa, klinikai immunológusa.

További részletek
Méh-és darázscsípés? Az ijesztő tünetek nem mindig jelentenek allergiát!

Méh-és darázscsípés? Az ijesztő tünetek nem mindig jelentenek allergiát!

A méh- illetve darázsfélék csípése egyaránt fájdalmas, azonban a csípés helyén kialakuló bőrtünetek legtöbbször teljesen ártalmatlanok – mondja. dr. Mezei Györgyi, az Allergiaközpont allergológus és klinikai immunológus orvosa, akit arról kérdeztünk, milyen tünetek utalhatnak a csípések kiváltotta allergiás reakcióra.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK