Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt uram/hölgyem,

A következő kérdéssel fordulok önhöz. Nem régiben méhészkedésre adtam a fejem és a tavalyi év folyamán meg is vettem az első kaptáramat. Nem sokkal később elszenvedtem az első pár méhszúrásomat melyek nem váltottak ki különösebb reakciót a szokásos helyi bőrpír és viszkető duzzanaton kívül. Miután elkezdtem egy méhésztanfolyamot kénytelen voltam elmenni egy allergológiai vizsgálatra, melyben kizárták volna a méh allergiára való hajlamomat. Sajnos nem így történt. Kiderült hogy 2-es értéket mutatott ki a vizsgálat. Úgy két hete szintén megcsípett egy méh, a mutató ujjam bedagadt, és viszketett pár napig de ennél több nem történt. A mai napon ismét kaptam egy csípést ezúttal a kezemre. Csak egy-két perc elteltével távolítottam el a fullánkot. Nem sokkal később (20 perc) mindenütt viszketni kezdtem és bőrkiütések leptek el. Azonnal bevettem két calcium sandoz tablettát, és elindultunk a legközelebbi kórházba. Más tünetet nem tapasztaltam. Az arcom nem dagadt be, a légzésem normális maradt. Mire a kórházba értünk a duzzanatok lelohadtak, így be sem jelentkeztünk.
Azt szeretném megtudni hogy mi válthatta ki ezt a heves reakciót ha eddig ilyesmit nem tapasztaltam? Illetve hogy az ilyen jellegű allergiák minden csípésnél egyre súlyosabb tüneteket fognak eredményezni? Továbbá azt is szeretném megtudni hogy az immunterápia mennyire hatásos ilyen esetekben, magyarán, mekkora az esélye annak hogy a jövőben egy adott immunterápiás kezelés után a méhcsípés nem vált majd ki életveszélyes reakciót nálam?
Tisztelettel,
Tóth Alex





Tisztelt Tóth Úr!

A rovarcsípésre adott allergiás reakció „alapja” a beteg szervezetében jelen lévő ellenanyag a rovar mérgével szemben. Ezt mutatták ki önnél a vizsgálat során. Az ismételt csípésekre adott fokozódó tünetek – a test szerte jelentkező bőrkiütések már súlyos reakciónak számítanak- azt jelzik, hogy nem jó irányban halad az Ön rovarméreg allergiája. A méhészeknél gyakori jelenség, hogy a számos elszenvedett csípés immunissá tesz . Úgy tűnik, most nem ez történik.

A rovarméreg deszenzitizációt ( immunterápiát) csak olyan intézményekben szabad végezni, ahol intenzív osztály rendelkezésre áll az oltást követően esetlegesen fellépő súlyos allergiás roham elhárítására. A kezelések általában hatásosak. A hatásosságukat a vér ellenanyag szint csökkenésével lehet mérni.

A Korányi Intézetben foglalkoznak többek között rovarméreg allergia kezeléssel.

Üdvözlettel:



Dr Balogh Katalin

Fül orr gégész

Allergológus

Budai Allergiaközpont
Kedves Hídvégi Edit!
Kislányom 10 hónapos, még szoptatom. 4 hónapos korában véres széklet miatt teljes tej, tojás, csirke, marhahús diétát kezdtem, azóta 2-3 szor diétahiba miatt ismét jelentkeztek a tünetek, de kb. 7 hónapos kora óta teljesen tünetmentes a gyermek. A csirkehúst már kb. 1 hónapja eszem, neki is adtam párszor, semmi baja nem lett töle. Szerettem volna a tojást is bevezetni, így fogyasztottam 1 kemény tojás sárgáját (a fehérjét direkt nem, mivel úgy gondoltam, a fehérje allergizál). Sajnos a picinél piros kiütések jelentkeztek, ami a 3-4. napon már a lábak, kezek kivételével az egész testén látszódott. A háziorvos és börgyógyász is egyértelmüen ételallergiára gondol. Én semmi újat nem ettem, csak a tojássárgát illetve még ami eszembe jut, hogy diós ételt fogyasztottam szintén aznap (ezt sem ettem korábban). A börgyógyász mindenképp javasol egy allergia vizsgálatot 1 éves korban, de felhívta a figyelmemet, hogy mivel nem érintkezik a gyermek ezekkel az ételekkel, hamis negativ eredményt kaphatunk. A kérdésem, a tojássárgája is lehet allergén? Miért nem nyálkás véres széklet jelentkezett, hanem börtünet, ami korábban sosem? Én inkább gondolnék a dióra pont emiatt. Hogyan tudnánk ezt megállapitani, ha az allergia vizsgálat is tévedhet.
A másik kérdésem, sajnos azt javasolták, hogy hagyjam el lassan a szoptatást, mert nagyon le vagyok fogyva, és ez a diéta se segít. egy tejallergiás gyermek mit ihat tápszer helyett? Sinlacot szereti, de abból csak keveset lehet inni egy nap. Mit tudnék neki adni, ha már anyatej nem lesz? Köszönöm válaszát. Üdvözlettel. P. Noémi
Kedves Noémi!

Problémája igen összetett. Az allergia-vizsgálatot el lehet végezni, hiszen már most is - a kiütések alapján - azt állapították meg, hogy \"allergiás valamire\". Fél éves kor után lehet akár bőrpróbával, akár vérvétellel az érzékenységet megállapítani. A Budai Allergiaközpontban mindkét lehetőség rendelkezésre áll. A tojás sárgájára jóval ritkább az allergia, mint a fehérjére, de létezik. Az allergiának többféle megjelenése van, ez életkortól is függ: lehet nyákos széklet, de lehet kiütés, arcduzzanat, stb is. 10 hónapos korban a gyermeknek már nem elengedhetetlen a szopás, de ha szeretné és tudja, akkor nyugodtan folytassa! Akkor azonban Önnek is szüksége van diétás tanácsokra, illetve a gyermek táplálását is meg kellene beszélni. Javaslom, ha lehetőségük van, keressenek fel szakrendelésemen.

Üdvözlettel: Dr. Hidvégi Edit
Üdvözlöm!
Van egy ismerősöm aki a vérnyomás gyógyszert meg még egy pár gyógyszert alkohollal vesz be.
Azt mondja ,hogy nincs semmi baja tőle,de a
múlt héten láttam,hogy bedagadt a szemhéja és az
alsó ajka,de annyira csúnyán,hogy ijesztő volt.
Azt mondta ,hogy elkellet mennyen orvoshoz és ott injekciót kapott.
Kérdésem,lehet-e összefüggés ,hogy alkohollal veszi be a gyógyszert?
Köszönöm
Kedves Kérdező!

Az ön által tapasztalt ajak és szemhéjduzzanat oka sokféle lehet. Valóban összefüggésben állhat az alkoholfogyasztással és a gyógyszerszedéssel külön-külön is, és együttesen is. Próbálja meg meggyőzni.

Üdvözlettel:

Dr Balogh Katalin
Tisztelt Doktorúr/Doktornő!

4 éves kisfiam Ospen szirupot kapott.Lázas volt,\"málna nyelve\" és a torkán is málna szerű piros foltok voltak. (ha jól tudom, steptoccous jelei.) Az Ospen szirupot 2 napja szedte, amikor is piros foltok jelentek meg a testén. Gyermekorvosunk szerint ezeket a foltokat vírus is okozhatta, ezért nem hagytuk abba az gyógyszer szedését, ám 3 nap estére,már bedagadt a szeme, szája kezdett dagadni és a teste jó részét, vörös csalánkiütés borította el. Ekkor már nem adtuk be az Ospent és reggel egyszerre vittük az orvosunkhoz. Ekkor már ő is mondta hogy hagyjuk abba az antibiotikum szedését és fenistil cseppet írt fel (2x10 csepp)és 100mg-os Rectodelt kúpot írt, arra az esetre ha rosszabbodnak a tünetek estére. Aznap este már az egész teste lángolt a csalánkiütéstől és be is lázasodott és iszonyatosan viszkedett az egész teste. (hasmenése is volt)Beadtuk az egyik kupot neki és hajnalra teljesen elmúltak a tünetek, ám reggel 8-ra újra visszatért a bőrvörösség és viszketés, néhol egybefüggően,néhol kisebb foltokban csak. A fenistilt továbbra is adtuk neki, de nem nagyon csillapodtak a tünetek. Ekkor elvittük bőrgyógyászhoz, aki először mondta ki, hogy ez valószínűleg gyógyszerallergia, méghozzá penicilin érzékenység. Ő is írt rectodelt kupot, de csak 30mg-os gyerekadagot, illetve adott Cutivate krémet a testének azon részére, ahol sok a csallánkiütés, és a viszketés.Elvittük orr fül gégészhez is a kisfiamat, aki szintén penicilin allergiára gyanakodott és megállapította, hogy nincs gyulladás sem a torokban már, sem a fülben, enyhe vírus jelei mutatkoztak a garatnál, de ez már gyógyuló állapotban van. 2 nap múlva mentünk a gyermekorvosunkhoz kontrollra, ahol közölte, hogy nem írtja rá a gyermek lapjára, hogy penicilin érzékeny,mivel ez egyántalán nem bizonyított és elment szabadságra 1 hétre..... Tulajdonképpen rám bízta mikor engedem a gyermekemet ismét közösségbe. Amikor kérdeztem, hogy van-e mód lehetőség arra, hogy tisztázzuk, hogy ez gyógyszerallergia, penicilin érzékenység-e, akkor annyit tudott mondani, hogy valahol Bp-en csinálnak ilyet.... A kérdésem az lenne, hogy indokolt-e a fentiek ismeretében, hogy gyógyszerallergia vizsgálatot végezzenek a kisfiamon, vagy sem? Önöknél ezt elvégzik-e, illetve mi szükséges ehhez? Előre is köszönöm válaszukat! Tisztelettel: Nagy Andrea
Tisztelt Nagy Andrea !

A Budai Allergiaközpontban Baló professzor úr foglalkozik gyógyszerallergia kivizsgálásával.
A \" málnanyelv \" a skarlát tünete, de amennyiben gyermekorvosuk allergiának véleményezte a képet, javasolt a konzultáció Baló professzor úrral. Ha szükséges a kivizsgálás, neki minden technikai feltétel a rendelkezésére áll.

Üdvözlettel:
dr Augusztinovicz Monika
fül-orr-gégész, allergológus szakorvos

Tisztelt Doktor Úr!

Kérdésem a párommal lenne kapcsolatos, aki asztmás, korábban allergiás is volt a macskaszőrre. Jelenleg 3 cicával osztjuk meg a lakást, melyek egyikétől sem szeretnénk megválni. Eleinte erős orrfolyás és tüsszögés jelezte az allergiát, ami azonban 1-2 hónap alatt teljesen elmúlt. A párom viszont gyerekkora óta asztmás, és ennek a kiújulásáról eddig úgy gondoltuk, hogy az első cica okozza elsősorban, mivel neki nagyon tömött, pihés bundája van, és az asztmás tünetek a második macska érkezésekor nem rosszabbodtak. Azonban a harmadik jövevény érkezése óta (kb másfél hónapja van itt), úgy vettük észre, egyre rosszabbak az éjszakai köhögőrohamok, amire az élettársam Ventolin Evohalert használ jelenleg, sajnos az előírt gyakoriságnál jóval többször. A harmadik cica egy fiatal, még ivaros kandúr. Több helyen is olvastam, hogy az ivaros kandúrok jelenléte súlyosan erősítheti az asztmás tüneteket. Őt mindenképpen ivartalanítani fogjuk, kizárólag azért nem történt ez még meg, mert mindössze 5 hónapos, remélem a műtét után javulhat a helyzet. Nagyon nagy segítség lenne, ha legalább nagy vonalakban tudna válaszolni az alábbi kérdéseimre, mielőtt olyan súlyos döntést kényszerülnénk hozni, hogy megváljunk a cicáktól, mivel úgy gondolom, még nem tettünk meg mindent, nem próbáltunk ki minden lehetőséget.

- Jelenleg egy olyan szobában alszunk, ahonnan a cicák csak éjszakára vannak kizárva: segítene-e a helyzeten, ha a hálószobát egy külön, kis helyiségben rendeznénk be egy alapos fertőtlenítés-takarítás után, amit a nap 24 órájában zárva tartunk a cicák elől, s csak aludni járnánk oda?
- Mennyire hasznosak a légtisztítók? vásároltunk egy olcsóbb fajtát, de csak eleinte éreztük úgy, hogy valamicskét segített. Ugyanez a kérdésem a sópipára és sólámpára vonatkozólag is.
- Tényleg annyit számít a HEPA szűrő? érdemes beinvesztálni ilyen porszívóba/légtisztítóba?
- Létezik-e olyan kezelés, és ha igen, milyen gyakorisággal kellene alkalmazni, ami hosszútávon megoldást jelenthetne?

És végül: amennyiben ellátogatnánk a központjukba, érez-e rá módot, hogy anélkül oldjuk meg a helyzetet, hogy a cicáktól meg kellene váljunk?

Előre is köszönöm őszinte és segítő válaszát, remélem nem ítél el túlságosan, amiért nem az azonnali megválás mellett döntök.

Üdvözlettel:

Tóth Ágnes

Kedves Ágnes!
Az Ön által vázolt összes lehetőség legfeljebb javíthat a helyzeten, de a párja csak akkor lesz tünetmentes, ha nem lesz macska a közelésben. Sőt, a macskák fizikai jelenlétének a megszűnése után is lehetnek még tünetei jó ideig, mivel a macskaszőr, egyéb allergénjei sokáig még ott maradnak a lakásban akármilyen alapos takarítást követően is. Macskák jelenlétében csak gyógyszeres kezelés mellett lesz tünetmentes. Ennek a beállítása a szakrendelésen történhet.
Tisztelettel, dr. Dózsa Izabella
Három éve egy tüdőszűrés alkalmával a kezelő orvos megállapította,hogy egy gyerekkori mell-hártya gyulladás miatt van egy légcső hurutom.
Ezt én úgy érzékeltem,hogy ritkán,mikor hideget ittam a légcsőböl sípoló enyhén hurutos hang jött elő minden köhögési roham nélkül.Tehát nem tudok felköhögni semmit,csak egy mély tónusú hörgös hangot pro-dukálok.Mindez teljesen panaszmentes,nem gátol
semmiben (úszni-futni járok),sőt azóta voltam soron kívüli tüdőszűrésen is a II.kerületben
de az orvosnő szerint semmi probléma nincs.
Engem viszont zavar ,hogy a MÁV-korházi orvos
szerint a leregadt mellhártya gyulladás még
mindig valamilyen formában jelen van.Ebben kérnék segítséget Önöktől.Tisztelettel:K. Lajos /Talán a Speleo terápia segítene?/
Kedves Lajos!
El kellene fogadni a II kerületi orvosnak a szakvéleményét.
Tisztelettel, dr. Dózsa Izabella
Tisztelt Szakértő!

Az alábbi ügyben kérném segítségét:
Több alkalommal előfordult, hogy miután többet beszéltem (az általam szokásosnál), egyre inkább ment el a hangom és berekedtem. Van, hogy hónapokig semmi probléma, de ha újra \"többet\", \"sokat\" beszélek, akkor újra elmegy a hangom. Ilyenkor \"gombócot\" érzek a torkomban, de néhány nap pihenés után elmúlik és a hangom is teljesen visszatér.
Mi lehet ennek az oka? Van erre valami vizsgálati módszer?
Köszönettel,
Tünde
Tisztelt Tünde!

Panaszai hátterében hangképzési zavar állhat. Ennek megítélése foniátriai vizsgálat kapcsán lehetséges. Jelentkezzen be vizsgálatra.

Üdvözlettel, Dr. Holpert Valéria
Kedves Doktor!

Már több éve szenvedek allergiába ami átment asztáma is. Idén kaptam egy injekciót ami sajnos semit nem használt , viszont egyre rosszabbul érzem magam és szeretném megkérdezni hogy milyen gyógyszert javasolna.Nincsen gyógyszerérzékenységem és nem szedek semmi gyógyszert állandóan.

Köszönöm előre is!

Szép napot!

Üdv :Kanalas Csilla
Tisztelt Kanalas Csilla!
Ahhoz, hogy az állapotának megfelelő gyógyszeres kezelést javasoljak, orvosi vizsgálata szükséges. Ezt nem lehet interneten keresztül megoldani.
Amennyiben allergiás náthás panaszai vannak, recept nélkül kapható pl. a Claritine akut (napi 1 tabl.), az Allergodil orrspray napi 2x1-1 puff, ill. a Spersallerg szemcsepp napi 3x1-1 csepp. Az összes többi gyógyszer vényköteles.
Tisztelettel, Dózsa Izabella
Tisztelt Allergiaközpont.
Fiam 2.5 éves, születése óta minden ősszel fura tünetei vannak. Előző két évben a tarkóját vakarta véresre, tavaly a szeme is viszketett amire Opatanol 1 mg/ml cseppet kapott, jól reagált rá. Tavaly és idén az orrát is mintha vakarni próbálná, de belül viszkethet mert látszik hogy nem sikerül neki, ezen kívül az arcát, fülét, fejét, de a testén a bőrt is meg-megvakarja (nem karmolja, csak odakap, mintha valami zavarná őt)
Apukája allergiás mindenre, a kézen karcolással végzett tesztnél mindenre több + os eredményt kapott. Most ősszel is nagyon allergiás. Valószínű örökölhette a gyerek.
Kérdésem, ilyen kis korban, ha feltehetőleg ugyanazokra allergiás mint az apja (most a parlagfű szezon van ha jól tudom) mit tehetek.
Ki kellene tennem őt is tűkarcolásos tesztnek?
Vagy igy kéne hagynom aztán átvészeljük ez is valahogy gyógyszer nélkül?
Ellentmondásosak az orvosi vélemények, vagy azt mondják hogy ha ilyen kis korban gyógyszert kap rá, akkor egész életében függeni fog tőlük tehát rossz ha kezeljük, vagy azt mondják hogy kezeljük most mert jobb lesz.
Kinek hihetek? mit tehetek? Önöknél melyik rendelésre fordulhatok?
(gasztroenterológián is önöknél jártunk)

KÖszönöm válaszukat.
Tisztelt Érdeklődő !

A panaszok alapján erősen felmerül az allergia , fontos a mielőbbi diagnózis és a megfelelő kezelés. Kezelés nélkül nagyobb esélye van a szövődmények kialakulásának. Gyermekkorban a lehető legkevesebb gyógyszerrel igyekszünk ezt megoldani
Bár a 2.5 éves gyermek immunrendszere még folyamatosan változik, fejlődik, javasolom a vizsgálatot - vérből végzett specifikus IgE meghatározást. Ez egy vérvételt jelent.

A szükséges kivizsgálást és kezelést akár az én rendelésemen , akár valamelyik gyermekgyógyász kollega rendelésén megkapják.

Üdvözlettel:
dr Augusztinovicz Monika
fül-orr-gégész, allergológus szakorvos
Tisztelt Szakértő!

Férjem parlagfű allergiás.
Kérdésem az lenne, hogy kezdhet-e immunterápiát annak ellenére, hogy magas vérnyomásra napi egy Nebivolol Sandoz tablettát szed?

Amennyiben kezdhet, mikor javasolt, hogy elmenjen Önökhöz először és a 2012-es allergiaszezon előtt már meg tudja kezdeni a kezelést?

Kb. milyen ára van éves szinten az orvosi kontrollokat és a gyógyszert is beleértve ennek a terápiának?

Előre is köszönöm a válaszát!

Üdvözlettel:

Nátor Enikő
Tisztelt Nátor Enikő!



A férje által szedett gyógyszer a béta receptor blokkolók csoportjába tartozik, e gyógyszercsoport bármelyikének szedése sajnos az allergén immunterápia ellenjavallatát képezi. Elméletileg meg lehetne próbálni más gyógyszerre átállítani, de ez magas vérnyomás betegség esetén kockázatos, ráadásul nem biztos, hogy az immunterápia hatásos lesz. Mindezeket figyelembe véve úgy tűnik, biztonságosabb egy hatásos tüneti gyógyszer kombináció alkalmazása. Ha ebben a segítségére lehetek, keressen meg a rendelésemen.

Üdvözlettel:

Dr Balogh Katalin

Hírek

A szúnyogcsípés is okozhat súlyos bőrtüneteket – ez a teendő vele

A szúnyogcsípés is okozhat súlyos bőrtüneteket – ez a teendő vele

A szúnyogcsípések többnyire nem igényelnek különösebb kezelést. Előfordulhat azonban, hogy akár tenyérnyi nagyságú duzzanattal, fájdalommal járó elváltozásokat is okozhatnak a kellemetlen kis vérszívók. A Skeeter-szindróma a heves tünetek ellenére nem életveszélyes állapot – nyugtat meg mindenkit dr. Moric Krisztina, az Allergiaközpont allergológusa, klinikai immunológusa.

További részletek
Méh-és darázscsípés? Az ijesztő tünetek nem mindig jelentenek allergiát!

Méh-és darázscsípés? Az ijesztő tünetek nem mindig jelentenek allergiát!

A méh- illetve darázsfélék csípése egyaránt fájdalmas, azonban a csípés helyén kialakuló bőrtünetek legtöbbször teljesen ártalmatlanok – mondja. dr. Mezei Györgyi, az Allergiaközpont allergológus és klinikai immunológus orvosa, akit arról kérdeztünk, milyen tünetek utalhatnak a csípések kiváltotta allergiás reakcióra.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK