Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktornő!
6,5 éves lányomon év eleje óta csalánkiütések jelennek meg, de vagy csak a kézfején az ujjakon, a tenyerén, vagy csak a lábfején a lábujjakon. Sehol máshol a testén. Először bepirosodik a bőr, majd amikor megvakarja, kb. 5 ft-os érmenagyságú \"hólyagok\" keletkeznek.
A kiütések mindig a délelőtti órákban 9-10 óra körül bújnak ki, majd 1,5-2 óra múlva vissza is húzódnak, és aznap ez már nem ismétlődik meg. Bármit eszik, bármit iszik, több hólyag nem jön. Ezért sajnos nem tudom semmihez kötni a megjelenésüket.
Gyógyszert, vitamint nem adok neki, jelenleg nem beteg, és sokszor akkor is előbújnak a kiütések, ha 11 óráig semmit nem eszik a lányom. Sokszor panaszkodik viszont hasfájásra, szinte állandóan enyhe székrekedése van, és mostanában jelzi, hogy ég a hasa alkalmanként. Nem tudom mit tegyek. Próbáltam megfigyelni az élelmiszereket, a gyógyszereket, de akármit csinálok, a hólyagok minden nap megjelennek.
Év elején volt egy elhúzódó arcüreg gyulladása, amit - sajnos - hosszadalmas antibiotikum kúrával szüntettünk meg, talán azt követően volt egy kb. 1,5 hetes időszak amikor tünetmentes volt.
Mindenképpen a végére szeretnék járni a dolognak és szeretnék Önöknél allergiavizsgálatot csináltatni, csak igazán nem tudom, hogy mire. Élelmiszer? Vagy élelmiszer adalékanyag? A gyógyszerallergiáról jelenleg letettem, mert úgy látom ez attól független.
Gondoltam már arra is, hogy a víztisztító készülékünk a \"ludas\", mert abban ásványianyag-visszapótló patronok találhatók. Lehet arra allergiás a lányom? Hisz éhgyomorra issza minden nap ezt a vizet. És ki tudja a patronok mit tartalmaznak.
Kérem segítsenek, mert igazán nem tudom kihez fordulhatnék. Jártunk már több bőrgyógyásznál is, minden orvos csak a tünetet kezeli, de nem küldtek tovább minket semmilyen vizsgálatra.
Nagyon köszönöm a türelmét, hogy hosszúra sikerült levelem végigolvasta és köszönöm esetleges válaszát is!
Tisztelettel: Enikő
Kedves Enikő!

A kiütések általában nem megítélhetőek egy írott levélből, ezért mindenképpen arra kérem, hogy személyesen jelenjenek meg a Budai Allergiaközpont rendelésén. Ha a kiütések elmúlnak, akkor érdemes azokról fényképet készíteni, akár fényképezőgéppel, akár mobiltelefonnal (bár az előbbi jobb minőségű szokott lenni). Amennyiben az antibiotikus kezelés átmenetileg elmulasztotta a kiütéseket, akkor javasolnék egy ismételt gégészeti vizsgálatot góckutatás céljából, és szedhet a gyermek probiotikumot. Ezen lelet birtokában és az addigi tapasztalatokkal várom szakrendelésemen.

Üdvözlettel: Dr. Hidvégi Edit
Üdvözlöm, Parlagfű allergiám van évek óta augusztus-szeptember hónapokban. Hallottam bizonyos immunterápiás módszerekről, amikor az allergénekhez hozzászoktatják a szervezetet. Az lenne a kérdésem, hogy tud-e ajánlani ilyen táplálékkiegészítőt, vagy készítményt, vény nélkül kapható-e?
Tisztelt Kérdező!

Az allergén specifikus immunterápia csak allergológus szakorvos által végezhető kezelés. A kezelés minimum 3 évig tart, a készítmény vényköteles, és a teljes kezelés alatt, különösen az első évben szoros szakorvosi kontroll szükséges.

Üdvözlettel:



Dr Balogh Katalin

Fül orr gégész

Allergológus

Budai Allergiaközpont
Tisztelt Szakértő!

Kisfiamnak ma harmadszor jöttek elő kiütések testszerte, és most már kezdenek aggasztani a tünetek.
Először a háziorvos szerint skarlátja volt: valóban olyasmi kiütései voltak (volt már szerencsénk ehhez a betegséghez), de egyéb tünete nem volt, és a torokváladék is negetív lett.
Mádodszor már kezdtünk gyanakodni: hosszas biciklizés után jöttek elő, és akkor is le volt kenve naptejjel. Ekkor még Vichy felnőtt naptejet használtunk (mindenmenteset). Ezután vásároltunk neki külön gyerek naptejet.
Ma szintén bicikliztünk, szintén le lett kenve, és újra előjöttek a pöttyök. Ezek inkább kiterjedt piros területek, benne sok-sok apró piros pontocskával. Jellemzően a lágy bőrfelületeken, illetve főleg a hasán jönnek elő. Most szép kis folt jött elő az arcán is.
A kérdésem tehát az lenne, hogy amennyiben a naptej valamely alkotóelemére allergiás, akkor elképzelhető lenne, hogy nem ott pöttyösödik jellemzően, ahol be van kenve?
Azért ijesztő némileg még a dolog, mert minden alkalommal hamarabb jelennek meg a tünetek, és mindig kicsit intenzívebben.
A pöttyök egyébként 3-4 nap alatt teljesen eltűnnek, főleg, ha kalciumot és Fenistil cseppet is kap.
Most azt tervezzük, hogy a legközelebbi biciklizés alkalmával nem kenjük le semmivel.
Mi lehet ez a jelenség?
(Az én bőröm is allergiás - illatanyagokra, illetve a kisfiam enyhe asztmás és 6 éves.)
Köszönettel:

Drégelyvári Bernadett

Kedves Bernadett!

Gyermekének valószínűleg érzékeny, és minden bizonnyal allergiára hajlamos a bőre. A meleg, illetve a fizikai aktivitás is tud kiütéseket okozni, de lehet, hogy csak akkor jelentkeznek, amikor valamilyen kozmetikummal is le van kenve a bőre. Ezért érdemes szellősen öltöztetni és csak a szükséges mennyiségű, allergénmentes kozmetikumokat használni. Amennyiben a panaszok fokozódnak, jelentkezzenek be a bőrgyógyászati szakrendelésünkre.

Üdvözlettel: Dr. Hidvégi Edit
Tisztelt Doktor Nő!/Doktor Úr!
Van egy két és fél hónapos kislányom (szül: 2009.09.16-án). Koraszülött volt 34.hétre született 1810g-mal. Kisdedkori asthma bronchitise van és bőrén athopias dermatitis. Állandó gyógyszerei: Flexotide, Berodual, Ventollin, Aerius. Végeztek nála allergiavizsgálatot vérből 2011.05.18-án Total IgE 91,53 IU/ml, spec IgE negatív. Székesfehérváron lakunk, félévente járunk tüdőgyógyászhoz.
A gyermeknek csecsemőkora óta gond van a székletével. Székrekedéssel küzd. Vannak rövid időszakok, amikor minden rendben, de a jellemző az, hogy erőlködve, nagy nehézségek árán sikerül székletet ürítenie, ami sokszor kemény állagú. Végeztettünk nála Food detective tesztet 2012. 01.05-én, ami földimogyoró és teljes tojás enyhe pozitívitását mutatta. Laevolac-ot folyamatosan kap, de nem igen észlelem pozitív hatását (3×5 ml mellett). Esetenként glicerines kúppal kell megindítanunk a székletét. Természetes gyógymódokat már mind végigpróbáltuk, de semmi nem segített (lekvár, korpa, gyógyvíz stb.). Még pelenkás, a szobatisztaságra most szoktatom. Felmerült bennünk, hogy lehet lelki eredetű a probléma, de már kifogytunk az ötletekből. 2010. 10.30-án voltunk gasztroenterológiai vizsgálaton, a tapintásos vizsgálat eltérést nem mutatott ki.
Kérdezném, hogy milyen vizsgálatot lenne célszerű elvégeztetni, vagy milyen terápia javasolt? Várom válaszukat.
Köszönettel.
Banók Eszter
Kedves Édesanya!

Székrekedés esetében gasztroenterológiai vizsgálat (ami részben megtörtént) elvégzése szükséges. Ki kell zárni, hogy nincsen-e valamilyen szervi oka a nehéz székelésnek. Hasi ultrahang vizsgálat, a vastagbél kontrasztanyagos röntgen vizsgálata jön szóba, ha komolyak a panaszok. Ennek megítélése a korelőzmény pontos adatai alapján lehetséges.

Konzultáljon ismételten gasztroenterológus szakorvosával.


Üdvözlettel

Dr. Polgár Marianne

Gyermekorvos-gasztroenterológus
tisztelt doktor ur
nem tudom milyen allargiam lehet de ha hidegrôl melegre vagy melegrôl hidegre megyek vagy budôset érzek elkezd folyni az orrom ki felé is és a torkomon le feléis és ez ingerel kôhôgô rohamot kapok meg ôklendezek meg kb 50 zsebkendôt telifujok , ez kb . 15-20 percig tart aztán lehetek ott egésznap és semmi ez reggelente is van . pl. ha hazamegyek rogton elkap aztán átmegy azután pl. ha kimegyek a garázsba megint rámjôn és ez egész évben mindig van . nagyon meg kôszônném ha tudna valami gyogyszert ajánlani
kôszônom
Kedves Kérdező!

Az orrnyálkahártya ereinek kitágulása, és a fokozott váladéktermelés okozhatja panaszait, ami akár allergiával is társulhat. A Budai Allergiaközpontban fül-orr-gégész szakorvosaink valamelyike készséggel megvizsgálja Önt és azután a legmegfelelőbb gyógyszert fogja ajánlani. A patikában recept nélkül kapható orrcseppek csak pár napig használhatóak, azok huzamos alkalmazása ártalmas lehet az orrnyálkahártyára.

Üdvözlettel: Dr. Hidvégi Edit
Tisztellt Címzett!

Már 49 éves vagyok és mégis rendszeresen pattanások jönnek, álltalában az arcomra.
Ami soká múlik el és heget is hagy. A kozmetikus szerint ez nem pattanás csak ahhoz hasonló.Már sokfajta kozmetikumot használtam, de hiába.Rendszeresen tisztíttatom kozmetikussal, mégis mindig csúnya a bőröm.
A bőrgyógyász pedig gyúlladáscsökkentőket szedetne velem, ami csak tüneti kezelés.
Mit tegyek vagy prábáljak meg, kérem segítsen.

Köszönettel.Dériné Szabó Mária
Kedves érdeklődő!
A belső hormon rendszer sokszor változikés ezért váratlan tünetek jelennek meg,
amennyiben tud szívesen fogadom konzultációra a rendelésemen.
Mindig van jó megoldás.
Üdvözlettel
Dr. Bérczy Judit
Tisztelt Szakértő!
A gyermekemnél 8 hónapos korban tej, tojás allergiát állapítottak meg(bőrteszt)A táptól folyamatosan hányt, hasmenése volt, és egész teste ekcémás lett..
Mivel még mindíg fennáll a probéma és súlyosbodott is egy-két oltás után gastroenterologiai vizsgálatot kért az orvos.
Eddig nem mutatott ki semmit..sem tej
sem tojás allergiát.A gyerekorvos szerint butaság volt elfogadnom 8 hónapos korban az allergológus szakvéleményét.Most 20 hónPapos a gyerek.Megünnepeltük a gastroenterológia laboreredményét, kapott tejcsokit...Hasmenés, belobbantak az ekcéma foltok és tiszta seb lett a popsija..Próbálkozzak a tojással is, mert a gyerekorvos szerint nyugodtan ehet mindent....Most mit tegyek, illetve mit is gondoljak???
Kedves Kérdező!

Az étel-allergia igen bonyolult folyamat, többféle úton jöhetnek létre a tünetek. Amint leírja, a táplálék-allergia valószínűleg még most is fennáll gyermekénél. Egyelőre nem javaslom, hogy akár tejet, akár tojást adjon gyermekének, de ez nem végleges állapot, hiszen a tejérzékenységet 3 éves korig, a tojásallergiát 6 éves korig ki szokták nőni a gyermekek. Egy megbeszélést javasolnék Önnek a szakrendelésemen, hogy eldönthessük a további teendőket.

Üdvözlettel: Dr. Hidvégi Edit
Tisztelt Szakértő!

2 éves iker gyermekeim vannak. A kislányom gyakran panaszkodik pocak fájásra, ami szerintem nem mindig igazolt, néha csak egy kis simogatásra vágyhat szerintem. Már csecsemő korától puffadt hasú, ami főleg az esti fürdésnél szembetűnő. Sajnos már születésük után tápszert (HA) kellett enniük, mert kevés tejem volt, kb. 4 hónapos korukig szoptak.
Megjelent egy kis bőrelváltozás az egyik vádliján, doktornőnk szerint ekcéma, amit egy pár napos felírt kenőcs elmulasztott. Ez a bőrbaj keltette fel a gyanúmat, hogy valamilyen ételallergiája lehet, de a patikában kapható gluténteszt negatív lett,a néhány hetes tej mentes diéta (a sajt maradt csak)sem hozott változást.
Egyébként sok vizet iszik (éjjel is), és azt hiszem nem rágja meg eléggé az ételeket.
A fejlődésével minden rendben van, nincs hasmenés, hányása.

Szóval, állhat-e ételérzékenység a háttérben, kell-e aggódnom?

Tisztelettel:
Orsolya
Kedves Orsolya!

A patikában kapható gluten érzékenységet kimutató teszt - ha szabályszerűen végzik a vizsgálatot - közel 98%-os valószínűséggel mondja meg, hogy van, vagy nincs lisztérzékenység. Természetesen egyéb tényezők is okozhatnak haspuffadást. A gyermek vizsgálata és az egyéb részletek ismerete nélkül diagnózist nem lehet mondani. Bélfertőzések lehetőségét érdemes lenne még kizárni.
Javaslom, jelentkezzenek be szakrendelésemre.

Üdvözlettel: Dr. Hidvégi Edit
Tisztelt Szakértő!

32 éves vagyok, kisbabát szeretnénk a párommal. Gyerekkorom óta felsőlégúti allergiám van, hullámzó intenzitású és gyakoriságú tünetekkel, sajnos az elmúlt egy évben minden nap 1 tbl cetirizine mellett voltam csak tünetmentes.
Tüneteim: esti órákban jelentkező garat -és fülkürt viszketés, mely egyre intenzívebbé válik a tabletta bevétele nélkül, majd egyre kínzóbb köhögés jelentkezik, ami lehetetlenné teszi az alvást. Elmentem allergológushoz, aki elmondta, hogy cetirizine-t nem szedhetek várandósság alatt (ezt tudom, ezért kértem segítséget), de mást nem javasolt, kivéve orrcseppet, de nem orrfolyással van gondom. Valóban nincs megoldás? Kétségbe vagyok esve. Létezik olyan szer, inhalátor, tabletta bármi, amit kismamák biztonsággal szedhetnek?

Válaszát előre is köszönöm:

Németh Zsófia
Tisztelt Németh Zsófia !

Allergiás náthában szenvedő kismamáknál érdemes megpróbálni a rendelkezésre álló alternatív, nem gyógyszeres gyógymódokat.

Ezek: sós vizes orröblítés, száraz sóterápia ( sóbarlang), Rhinolight fényterápia , homeopátia. Eredménytelenség estén mérlegelhetőek egyes gyógyszerek, de ezek leginkább az első 3 hónap után.
Fül-orr gégészeti és a köhögés miatt tüdőgyógyászati vizsgálatot javasolok.

Üdvözlettel:
dr Augusztinovicz Monika
fül-orr-gégész, allergológus szakorvos
GYÓGYSZERALLERGIA
Kislányom 2,5 éves. 2 évesen kiderült, hogy az Erigon szirupra allergiás, az egész testén 50 forintos nagyságú piros foltok alakultak ki, amik Rectodal kúp hatására elmúltak.
A napokban pedig kórházban voltunk és tubus betétele (mindkét fülébe)előtt Dormicum-ot kapott rectálisan. Olyan heves allergiás tünetek jelentkeztek nála, hogy vénásan szteroidot és Cacimuskot kellett kapnia. Kérdésem: honnan tudhatnám meg, hogy pontosan mely hatóanyagra vagy vivőanyagra allergiás?

Köszönöm.
Az adatok alapján több gyógyszer és szirup összetevő is szóbajön. A kodein köhögés csillapítót mindenképp kerülni kellene. A kérdések, csak pontos vizsgálatokkal tisztázhatók, ehhez be kellene
jelentkezni a Budai Allergia Központba. A kislány, amennyiben tünetmentes, az első megbeszélésnél
nem szükséges, hogy jelen legyen, de a teljes idevonatkozó dokumentációra szükség lesz.

Üdvözlettel, Prof. Dr. Baló J. Mátyás
bőrgyógyász allergológus

Hírek

Miért karikás a gyermek szeme? Lehet, hogy poratka-allergiája van?

Miért karikás a gyermek szeme? Lehet, hogy poratka-allergiája van?

Gyermeke fáradtan, ingerlékenyen és karikás szemekkel ébred reggelente? Könnyen lehet, hogy poratka-allergia váltja ki tüneteit. Bár a háziporatkákat nem tudjuk teljes mértékben száműzni otthonunkból, alapos és következetes takarítással, valamint néhány óvintézkedéssel jelentősen csökkenthető az atkaszám – tudtuk meg dr. Somogyi Évától, az Allergiaközpont csecsemő- és gyermekgyógyász, gyermektüdőgyógyász, allergológus és klinikai immunológus szakorvosától.

További részletek
Milyen gyakran kell tesztelni az ételallergiás gyermeket?

Milyen gyakran kell tesztelni az ételallergiás gyermeket?

A gyermekkori ételallergia jól kezelhető és az allergének mellőzésével a tünetektől sem kell tartani. Mégis felvetődhet a kérdés, hogy meddig szükséges a szigorúbb étrendi szabályokat betartani, és milyen gyakran kell ellenőrizni az allergia meglétét. Dr. Hidvégi Edit, az Allergiaközpont gasztroeneterológus szakembere válaszolt a kérdésekre.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK