Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Szakértő!

Azzal a problémával fordulok Önhöz, hogy néhány hete észrevettem magamon, ha bizonyos összetételű ételeket eszem (liszt) kiütések jelennek meg rajtam. Nem test szerte, hanem csak a 2 térdemen és azok közvetlen környékén. Ekkor lazább a székletem is, de nem vészesen, saját megítélés szerint én még nem is hívnám hasmenésnek.
A kiütéseket leginkább kis pattanásoknak, vagy vízhólyagoknak tudnám leírni, amelyek eleinte viszketnek, pirosak, de a viszketés és a pirosság néhány órán belül megszűnik. Ha pedig nem eszem a fent említett ételeket, a székletem azonnal rendeződik, már rögtön a következő alkalommal. Mellékelnék egy képet is, aminek nem a legjobb a minősége, de hátha sikerül jobban behatárolni, hogy mi okozhatja a problémámat.

http://kepfeltoltes.hu/view/130508/201010201276_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Azt vettem észre ha nem eszem a lisztes dolgokat, a kiütések is egyre halványodnak. Jelenleg 3 napja teljes gluténmentes diétát tartok, próbaképpen, de a kiütések még megvannak, bár egyre nehezebben észrevehetőek. Egyéb panaszaim, mint hasfájás, bármiféle fájdalom, fáradékonyság, fogyás, kedvtelenség egyáltalán nincsen. Mindennapi életemben nem gátol a probléma, de zavar, hogy mi okozhatja. A kép, illetve a leírtak alapján mi a véleménye, mi okozhatja a kiütéseket? Esetleg valamilyen allergia, vagy lisztérzékenység? Pontosan ma egy hete műszeres befejezéssel történő abortuszt hajtottak végre nálam, mert a 10. héten nem mutatott szívhangot a magzat. Lehet, hogy a hormonok rendeződése okozza? Terhesség alatt jelentek meg egyébként először a kiütések. Maguktól elmúltak, majd most 1-2 hete megint észlelem őket. 23 éves, egészséges nő vagyok.
Tisztelettel köszönöm válaszát!
Tisztelt Kérdező!

Mindenképpen érdemes lisztérzékenység irányában kivizsgálást kezdeni. Vérből is lehet szűrő vizsgálatot végezni, de az eredményes vizsgálathoz feltétlenül szükséges, hogy fogyasztani kell a lisztes ételeket előtte.

Üdvözlettel

Dr. Polgár Marianne
gasztroenterológus-gyermekorvos
Tisztelt Cím!

Másfél éves kisfiam hónapok óta rosszul alszik, sokat forgolódik, éjszaka felsír néha többször is. Van mikor pár percet fenn is van. Folyamatosan fogzik. A háttérben állhat ételallergia vagy csak a fogzásról lehet szó? Semmi más tünete nincs az ételallergiának, nem beteges, nincs kiütése csak nyugtalanul alszik.

Válaszukat előre is köszönöm!
Németné Söröli Éva

Kedves Édesanya!


A rossz alvásnak számos oka lehet, de tehéntej-allergia esetében is előfordulhat.


Üdvözlettel


Dr. Polgár Marianne

gyermekorvos-gaszrroenterológus
Tisztelt Cím!
Kisfiam (2,5 éves) hetek óta köhög, orra folyik. Gyerekorvos egyéb tünetet nem lát, tapasztal, így a szokásos sinecod+fenisztil, +ha éjszaka nagyon durva, akkor calcimusc. Ősszel került bölcsődébe, a "szezonban" folyamatosan küzdöttünk a felső légúti megbetegedésekkel, jellemzően vírusos eredetűek voltak. Most azonban már hosszú ideje szenved, mindig éjszaka jön rá, nem bírja abbahagyni a köhögést. A bölcsiben azt mondták, nincs vele gond napközben. Én magam pollenallergiával élek együtt, már tudom kezelni, szénanáthám van, gyerekkoromban asztmás voltam. Férjem oldaláról nincs ilyen tapasztalat. Tudom, hogy örökölhette az allergiát. Kérdésem: mikortól vizsgálható, hogyan enyhíthetjük a tüneteket, van-e megoldás ilyen kicsi korban, kihez forduljunk? Köszönettel: Tóthmárton Eszter

Kedves Anyuka!

Sajnos, már akár ilyen pici korban is jelentkezhet allergiás nátha, de egyéb okok is kiválthatják a tüneteket. Bármilyen életkorban vállalom az allergia kivizsgálását, bőrpróba 2 éves kor felett nyugodtan végezhető. A Fenistil szedése azonban ezt megakadályozza. A fent említett gyógyszerek közül a Fenistilt (vagy bármilyen antihisztamint) legalább 5 napra ki kell hagyni, vagy csak vérvétellel lehet az allergéneket meghatározni. Jövő pénteki rendelésemen (ha még van hely) várom Önöket!

Üdvözlettel: Dr. Hidvégi Edit
Tisztelt Doktor Nő/Úr!

A nyálelválasztás nagyfokú növekedése jelentkezett nálam egy régebbi hídpótlás cseréje után kb. egy héttel. További tünetek még fémes íz, zsibbadás. Az új híd eltávolítása után a tünetek erőssége csökkent, de nem múltak el teljesen. Most a régi amalgám tömések cseréje van folyamatban. Ez megoldhatja teljesen a problémámat, ill. mi a javaslata további teendőket illetően?

Köszönettel,
Németné

Tisztelt Kérdező!

Amennyiben túlérzékeny az amalgámra vagy a benne lévő higanyra, az eltávolítás megoldást jelenthet. Lehetséges azonban, hogy az időbeli egybeesés véletlen, és más oka van a panaszának, ezért ha nem szűnik, konzultáljon a családorvosával.


Üdvözlettel:


Dr Balogh Katalin

Fül orr gégész

Allergológus

Budai Allergiaközpont
Tisztelt Doktor Úr/Nő Érdeklődni szeretnék,hogy alergia okozhat e foltos hajhullást? 5éves kislányomnak tavaly foltokban hullani kezdett a haja a góc kutatáson túl vagyunk semmit nem találtak,de Kihúzták egy fogát,kivették az orr manduláját hátha attól, mégis újra hullik a haja. Most merre tovább?
Tisztelt Tóth Tímea,

A foltos hajhullás (alopecia areata) gyakran előforduló betegség, a lakosság 1-2%-ban valamikor az élet során megjelenhet a probléma. A betegség pontos kiváltó okát nem ismerjük, de a hátterében a hajhagymákkal szemben kialakuló immunválasz állhat. Gyermekkorban az esetek egy részében atópiás ekcémához társulhat a foltos hajhullás.
Allergia nincs a háttérben, gyulladásos gócok is csak ritkán okoznak foltos hajhullást. Stressz viszont fokozza a tüneteket (lakóhely- óvoda- váltás stb).
A foltos hajhullás az esetek nagy részében magától is megszűnik. Néhány hónap után a haj teljes mértékben visszanő. Tünetileg szteroid tartalmú krémekkel vagy oldattal a hajhullás csökkenthető.
Üdvözlettel:
Dr. Garaczi Edina
bőrgyógyász, allergológus szakorvos
Tisztelt Doktornő/Úr!

11 éves fiam 3 éve allergiás (fa-, fűkeverék, fekete üröm, parlagfű) gyógyszer, szemcsepp (próbáltunk több fajtát Cetirizin, Loratadine, Cromohexal) mellett is igen intenzív tünetei vannak a legrosszabb a szemviszketés. Ősztől heti két alkalommal úszott, télen szerencsére beteg sem volt. Az úszást most abba szeretné hagyni, kérdésem az lenne, hogy az úszás hatással lehet az allergiás szezonban a tünetek enyhítésére, vagy esetleg segíthet ha sóbarlangba viszem a kritikus időszakban?

Válaszát előre köszönöm!
Tisztelettel: Szalai Gabriella
Tisztelt Szalai Gabriella!

Az úszás általában jó hatással van az allergiás betegségekre, elsősorban az asztmás betegek esetében.

Ha a fiának erős szemtünetei vannak, a medence vegyszer tartalma viszont ronthatja a szemtüneteit. A só barlang csökkenti a gyulladást a légutakban, így az allergiás gyulladás tüneteire is jó hatással van. Az allergia folyamatára azonban nincs hatása.



Üdvözlettel:


Dr Balogh Katalin

Fül orr gégész

Allergológus

Budai Allergiaközpont
Tisztelt Doktornő!
Tanácsát szeretném kérni 4 éves kisfiamnak kb. két éves kora óta, mióta a szoptatást abbahagytam, észrevettük,hogy bedagad a szemhéja étkezések után, most készíttettünk számára ételintolerancia vizsgálatot, itt pozitív lett a burgonya, tojásfehérje, szilva, földimogyoró, pisztácia, kesudió, mustármag, de rengeteg antibiotikum is kiüti illetve színezékek fogyasztása után is megfigyeltük a szem bedagadását. Milyen irányba kéne elindulnunk még illetve szükségesnek látna további vizsgálatokat, hogy kiderüljön mire allergiás. Hasmenés és egyéb bőrtünete nem volt csak az antibiotikumok esetén. Válaszát előre is köszönöm. G. Judit

Kedves Édesanya!

A ételintolerancia vizsgálat csak táplálékelvonással és ismételt adásra megjelenő tünetekkel együtt értékelhető. Ezért önmagában a laboratóriumi vizsgálatok nem kórjelzőek.



Üdvözlettel
Tisztelt Dr.!

7 hónapos kislányom székletében Klebsiella baktériumot tenyésztettek ki. Zöld színű széklete van,-és gyakorta emelgeti egyszerre lábait, tehát fáj is a hasa,

---volt kórházi kezelésünk (1 hétig) januárban húgyúti fertőzésel kapcsolatban, ahol bal oldali vesemedence tágulatot diagnopsztizáltak, ami megszűnt,-de az osztályon még Calici vírust is kaptunk ajándékba-amit nem voltak hajlandók elárulni (hánytunk, ment a hasunk...)(székletmintát vettek, de az azt igazoló vizsgálat helyére beírták teszthiány miatt elmaradt a vizsgálat), csak itthon kért székletvizsgálat adott választ nekünk, mert gondolom akkor az osztályt le kellett volna zárni,-ezek után vénásan antibiotikumot kapott (még a kórházban)és szájon át hasfogót, amit utólag olvasva (a neten) nem lett volna szabad, hogy ürüljön a vírus, és infúziót kiszáradás ellen,---.

Most Bonolact pro.kid.port javasolt a gyerekorvosunk, de ezt már egy hete adom,-de ez nem oldotta meg a problémát-/lábemelgetéssel járó hasfájás/.
Van valami javaslata hogyan lehetne kipucolni a szervezetéből?- kórházi bentlétet elkerülve!
Segítségét előre is köszönöm!
Tisztelettel: T.Ildikó
Kedves Édesanya!

A probiotikumok adásával lehet a megfelelő bélbaktérium összetételt elérni. Ezt a gyermek már kapja. Amennyiben nem jön rendbe, további orvosi vizsgálat szükséges.


Üdvözlettel

Dr. Polgár Marianne

gyermekorvos gasztroenterológus
a feleségemnek nap alergiája van erre kéne valamilyen gyogyszer ami nem tull drága.
Tisztelt Görbe János,

A fényérzékenység esetén a legfontosabb a magas faktorú (50+) fényvédő krémek (naptej) használata, hogy ne jelenjenek meg kiütések. Ha már megjelentek kiütések, akkor recept nélkül kapható tabletták: cetirizine, claritine, loratadine.

Üdvözlettel:
Dr. Garaczi Edina
bőrgyógyász, allergológus szakorvos
Tisztelt Doktornő/Úr!

A barátom 10 éve szenved szénanáthában, pontosabban annak leggyakrabban előforduló formájában, parlagfű és fekete üröm érzékeny. Az elmúlt jó pár évben szinte mindent kipróbált, de sajnos nem sok sikerrel. Így tavaly eldöntötte, hogy többet nem alkalmaz semmilyen gyógyszert illetve gyógyhatású készítményt. Idén viszont szerintem súlyosbodott a helyzete, a megszokott köhögés, orrfolyás, tüsszögés mellett megjelent az alvászavar is.
Nagyon szeretne javulást elérni, de olyan terápia mellett, amely végleg kigyógyítaná őt a tünetekből, illetve ezeken jócskán javítana. Olvastam az immunterápiáról, de sajnálattal vettem tudomásul, hogy akár 3-5 év is kellene a gyógyuláshoz... Létezik olyan módszer, akár alternatív gyógymód is mely javítana a tüneteken és nem élethosszig tartó gyógyszerszedés? Ön mit gondol a természetgyógyászok tünetmentesítéséről, segítségül szolgálna? Előre is nagyon köszönöm a válaszát.
Üdvözlettel
Domokos Bernadett
Tisztelt Domokos Bernadett!

Mint allergológus szakorvos a bizonyítékokon alapuló gyógyítás híve vagyok. Az allergén specifikus immunterápia ilyen kezelés, jó eredménnyel szünteti az allergiás nátha tüneteit már a kezelés első évében. A hatása valóban 10-12 évig tart. A tudomány jelenleg nem ismer olyan módszert, amely egy életre megszünteti a panaszokat.

A kezeléshez türelemre van szükség, úgy a beteg, mint az orvos részéről.

Egyet tanácsolhatok, ha valaki önnek azt ígéri, hogy rövid idő alatt egy életre meggyógyítja a barátját, ne higgyen neki.



Üdvözlettel:



Dr Balogh Katalin

Fül orr gégész

Allergológus

Budai Allergiaközpont

Hírek

Miért karikás a gyermek szeme? Lehet, hogy poratka-allergiája van?

Miért karikás a gyermek szeme? Lehet, hogy poratka-allergiája van?

Gyermeke fáradtan, ingerlékenyen és karikás szemekkel ébred reggelente? Könnyen lehet, hogy poratka-allergia váltja ki tüneteit. Bár a háziporatkákat nem tudjuk teljes mértékben száműzni otthonunkból, alapos és következetes takarítással, valamint néhány óvintézkedéssel jelentősen csökkenthető az atkaszám – tudtuk meg dr. Somogyi Évától, az Allergiaközpont csecsemő- és gyermekgyógyász, gyermektüdőgyógyász, allergológus és klinikai immunológus szakorvosától.

További részletek
Milyen gyakran kell tesztelni az ételallergiás gyermeket?

Milyen gyakran kell tesztelni az ételallergiás gyermeket?

A gyermekkori ételallergia jól kezelhető és az allergének mellőzésével a tünetektől sem kell tartani. Mégis felvetődhet a kérdés, hogy meddig szükséges a szigorúbb étrendi szabályokat betartani, és milyen gyakran kell ellenőrizni az allergia meglétét. Dr. Hidvégi Edit, az Allergiaközpont gasztroeneterológus szakembere válaszolt a kérdésekre.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK