Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Kedves Doktor Úr, Doktornő !

Az alábbi panasszal fordulok Önökhöz. 2 hete jelentkeztek a tünetek. Először elviselhetetlen felviszketésem volt egy hétig, ( a kislányomnak kiírt fenistil gyógyszert alkalmaztuk ellene), több-kevesebb sikerrel. Egy hete már az egész testem viszket,a fejemmel együtt. Hol a kezem hol a hasam, hol egyéb testtájékomon jelennek meg piros foltok, amik nagyon viszketnek. Majd amilyen gyorsan jönnek, olyan gyorsan el is tűnnek. Ma már a viszketések elviselhetetlenek voltak. A lábam, kezem mintha fel lenne puffadva. Valószínűsítem, h ételallergiám van. Kérdés: Hány alkalommal kellene Önökhöz járnom, h kiderüljön, h mi a bajom?
Megtisztelő válaszukat előre is köszönöm
Üdv.: Buzási Gergely
Kedves Buzási Gergely,

Ételallergiával kapcsolatos kivizsgálást Dr. Polgár Marianne Tanárnő keddenként 8:00-11:30 között és szerdánként 15:00-20:00 óra között végez, ill. péntekenként a Dr. Hidvégi Edit főorvosnő 16:00-20:00 óra között.
Kivizsgálás menete:
- Első vizit, melyen a kivizsgálás alatt egyeztetésre illetve kiválasztásra kerülnek a laborvizsgálatok és allergiavizsgálatok, illetve a kiválasztás után az esetleges laborvizsgálatot illetve allergiavizsgálatot el is végezzük.
- Kontroll vizsgálat, melyen az eredmény értékelése, illetve a teendők átbeszélése, a további vizsgálatok szükségességének megbeszélése és az esetleges recept megírása történik.
Telefonon tudunk időpontot adni a kivizsgálásra.
Üdvözlettel:
Budaházi Kata
vezető asszisztens
Tisztelt Doktornő,Doktor úr! Májustol a nagy meleg végéig piros holysgos kiütéses vagyok a paptol,több orvosnál voltam már de szeretném kikérni az ön véleményét, mivel megfelelő gyogyszert és kenőcsöt nem kaptam, napi gyogyszerek Amlodipin-Tava,Prelow,Inaller,Atorva-Teva,Vitamin D3 Fresenius Citro kalcium crm Elocom-hydrophill. Tisztelettel Papp Ernőné
Tisztelt Papp Ernőné,
A leírtak alapján fényérzékenysége van. Napfény hatására jelentkeznek a kiütések, ezért már kora tavasztól 50+ faktoros fényvédő (arckrém és naptej) használata javasolt. Ha teheti, kerülje a direkt napsugárzást, a betegségben a legfontosabb a megelőzés! Tavasszal fokozatosan lehet hozzászoktatni a bőrét a naphoz (naponta 5 perccel emelve a napon töltött időt).
Ha már megjelentek a tünetek, akkor tüneti kezelésre van lehetőség, antihisztamin tabletta (pl. cetirizine, loratadine) és helyileg szteroid krém javasolt.

Üdvözlettel:
Dr. Garaczi Edina
bőrgyógyász, allergológus és klinikai immunológus

Tisztelt doktornő.
Szeretném megkérdezni,hogy mi a teendő amikor gyógyszertől alergiát kapok.
Tüneteim: piros pöttyök végig a testemen,viszketés,orrfolyás,duzzadás és melkasi fájdalommal járó légzés zavar.
Válaszát elöre is köszönöm.
Tisztelt Kérdező,
A legfontosabb, hogy a kérdéses gyógyszert hagyja abba és később se szedje!
A tünetek kezelésére antihisztamin tablettát (cetirizine, loratadine) tud bevenni. Súlyos tünetek, légzészavar esetén minél hamarabb forduljon orvoshoz.
Üdvözlettel:
Dr. Garaczi Edina
bőrgyógyász, allergológus és klinikai immunológus
Tisztelt Doktor Úr, Doktornő!
Olyan panaszom lenne hogy ha hideg az idő és hirtelen bemegyek egy meleg helyre egyből piros kiütések lesznek rajtam...álltalában a fejemen és a kezemen szokott kijönni de rosszabb esetben az arcom be is dagad.télen jellemző vagy hidegebb időben.nyáron szinte tünet mentes vagyok.voltam allergia vizsgalaton ott semmit nem találtak.egy magán börgyògyász szerint hideg-meleg allergiam van.cetirizint szedek az enyhiti a tünetek de létezik valami más megoldás h teljesen eltünjön?
Válaszát előre is köszönöm!
Tisztelt Kérdező,
A hideg-allergia téli időszakban jelentkezik, csalánkiütések, duzzanatok formájában. Nyáron hideg ital, fagylalt vagy hideg vízbe történő beugrás szokott panaszt okozni.
A betegség mechanizmusát nem ismerjük pontosan, de általában átmeneti tünetekkel jár. Az első tünetek megjelenése valamilyen erős stressz-hatáshoz köthető, majd ezt követően tartósan megmaradhat. Tünetes időszakban antihisztamin (pl. cetirizine) folyamatos szedése javasolt 3-6 hónapig. Nyáron, ha tünetmentes, a gyógyszer szedése abbahagyható. A betegség idővel magától szűnik, de egyes esetekben néhány évig megmaradhat.

Üdvözlettel:
Dr. Garaczi Edina
bőrgyógyász, allergológus és klinikai immunológus
Tisztelt Doktor Úr, Doktornő! Körülbelül 15 éve kezdett a kéz ujjaimon bőrvastagodás megjelenni, főleg a hüvelyk-és mutató ujjaimon. olyan, mintha az alsóbb réteg elhalna, megkeményedik, és olyan idegesítő, hogy fel szoktam vágni. Nagyon szeretem a kefírt, ezért házilag kezdtem kefirgombából és tejből gyártani, ennek súlyos következménye lett, szörnyen néztek ki az újaim. Jelenleg megpróbálom a tejtermékeket elkerülni, de teljes javulást nem sikerült elérni.
Kérdésem, hogy esetleg gyógyszeresen van-e lehetőség a tünetmentesség elérésére? Köszönöm válaszát.
Tisztelt Kérdező,
Az ujjakon jelentkező bőrvastagodást a bőr fokozott kiszáradása okozza, a bőrszárazság miatt pedig hámlás, vagy ekcéma jelentkezhet. Ez a folyamat ételallergiával nem függ össze.
A tünetek kezelése a bőr zsírozásával történik, gyógyszertárakban kaphatók száraz bőrre kifejlesztett kézápoló kenőcsök. Amennyiben ekcéma jelentkezik, szteroid-tartalmú kenőcsök rövid ideig tartó alkalmazása segít. Kerülje az erős tisztítószereket, kesztyűben végezze a takarítást.
Üdvözlettel:
Dr. Garaczi Edina
bőrgyógyász, allergológus és klinikai immunológus

Tiszteletem!
Olyan problémával fordulnék Önökhöz,hogy pár napja fűnyírás után a karom tele lett piros pöttyökkel és hólyagocskákkal amik néha viszketnek is. Ezek a kiütések csak ott találhatóak meg rajtam ahol a fűvel érintkezni tudott a bőröm, tehát a karjaimon. Sok mindent elolvastam de tanácstalan vagyok, ezért kérem ki a véleményüket. A megtisztelő válaszukat előre is köszönöm!
Tisztelt Kérdező,
A leírtak alapján olyan ekcémás reakciója jelentkezett, amit a zöld növények (pl. fűfélék, gyomok) váltanak ki a bőrön. Sokszor a tünetek csak akkor jelentkeznek, ha napsütésben végzi a fűnyírást. Ilyenkor az UV-fény és a fűfélék együttesen váltják ki az ekcémát.
A későbbiekben fűnyíráskor hosszú ruházatot viseljen, illetve kerülje a direkt napfényben történő kertészkedést.
Üdvözlettel:
Dr. Garaczi Edina
bőrgyógyász, allergológus és klinikai immunológus
Kedves Dr. Holpert Valéria!segitségét szeretném kérni ,pár éve már helytelen hangképzés miatt teljesen elrekedt a hangom azóta is fáradékony sajnos most újra kezd beszédfóbiám lenni,én úgy gondolom ha ez lehetséges hogy kiszárad a torkom és ezért szúr amikor beszélek és rekedek el.Foniátriára nem tudok járni mozgáskorlátozttság miatt.Kérem segítsen mit tegyek a kiszáradás ellen és milyen gyakorlatokkal tudom edzeni a hangszalagokat szeretettel Éva
Kedves Éva !
Először is elnézést a késlekedésért, de talán most sem jön rosszkor a segítség.
Mindenekelőtt azt javaslom, hogy azokat a gyakorlatokat, amit régebben tanult újra elő kellene venni- figyelni a hasi légzésre, az ellazult nyakizomzatra, a hangindításra. Ezeket feltételezem tudja, mert leírni nagyon nehéz lenne és ha már járt logopédiára biztosan emlékszik rájuk. Próbáljon meg lassabb tempóban beszélni.
A garat szárazság ellen a rendszeres, enyhe sós vizes gargarizálást és A vitamint tudnám ajánlani. A sós víz kb olyan sós legyen mint a könnye, erről gargarizálás előtt mindig győződjön meg.

Tehát nagyon fontos a megfelelő légzésvezetés a tiszta beszéd szempontjából!
Remélem ezek a kis tanácsok hasznára vállnak.

Üdvözlettel.
Dr. Holpert Valéria
T.Doktornő!Kisfiam 2 éves kora óta asztmás,gondozott beteg.Jelenleg 7 éves.Kb.1hónapja emelték a gyógyszeradagját,mert elég gyakran befulladt.Az emelt adagok hatására jobban volt.Most voltunk kontrollon,ahol a dr.nő a tüdő felett diffúz szörtyzörejt hallott.(jelenleg meg van fázva,és hurutosan köhög).Felmerült az orvosban a CF,és a PCD.Ön szerint mennyi esélye van bármelyikre?Széklete rendben van.Naponta egyszer normál széklete van.Hízni viszont nem hízik.Étvágya nem a legjobb,de azért eszeget.Állandóan mozgó gyermekről van szó.Jelenleg 17kg.De kb.2 éve már ennyi.Köszönöm a válaszát.nagyon aggódom.

Kedves Anyuka!

Nem szeretnék jóslásokba és százalékos lehetőségek latolgatásába bocsátkozni. A CF betegséget és a PCD-t is ki kell zárni minden esetben, ha egy asthmás gyermek az adequat terápiára nehezen vagy nem kellően reagál. Ha bizonyosságot szeretnénk diagnosztikus tesztekkel egy betegség kizárására, ez természetesen azért van, mert nem tudjuk annak lehetőségét elvetni a vizsgálat nélkül. A CF betegségnek számos genetikai háttere van és egyes esetekben enyhébb és később megjelenő tünetek hívják csak fel a betegség lehetőségére a figyelmet. Emellett rendkívül szerteágazó tünetekkel találkozhatunk ebben a betegségben. A súlyosabb és Európában gyakrabban előforduló formáknál mind gastroenterológiai, mind légúti tünetek jelentkeznek. Típusos a gyakori, hígabb, emésztetlen és zsírcseppeket tartalmazó széklet, de ennek hiányában is fennállhat a CF. Viszont a CF-es betegek sok esetben jól, sokat esznek, de a nem megfelelő emésztés és következményként a rossz felszívódás, valamint az állandó légúti gyulladás, ami sok energiát emészt, felelős a nem megfelelő súlygyarapodásért.
Úgy gondolom, hogyha a doktornő felvetette ezen betegségek lehetőségét, akkor mindenekelőtt el kell végezni a vizsgálatokat, amelyek a betegségeket kizárják, netán megerősítik, annak érdekében , hogy anyuka megnyugodhasson, vagy, ha kell, akkor a legmegfelelőbb terápiát minél korábban el lehessen kezdeni.
Dr Somogyi Éva
Jó napot kívánok!
Ismert allergáim: Penicillin, Amoxicilin, Ambroxol, lisztérzékenység
Most azért írok Önöknek, mert az elmúlt időszakban (1-2 évben) különös és kellemetlen tüneteket tapasztalok, ami még rosszabb, egyre gyakrabban.
Óvodában dolgozom, ezért gyakran kapok el felső légúti fertőzéseket, amikre köptetőt is kell szednem. Szívesebben használok gyógyszerek helyett vény nélküli gyógyhatású készítményeket. Legkorábban emlékeim szerint Dr. Theiss Lándzsás útifű szirup-pal kezdtem. Ezt napi szinten 2-3x szedtem 1-2 hétig. Majd még néhány betegség alkalmával újra. A 4-5. betegség után szervezetem egyszerűen telítődhetett (?) valamilyen anyaggal, mert csalánkiütések, illetve kéz/lábfejemen, arcomon, számon ödéma alakult ki. Később ugyanez történt a Naturlandos Elixirium thymi compositum, ill most a Stodal esetében is. Amellett, hogy már itt sorakoznak a polcon a majdnem tele köptetős üvegek, rettenetesen kellemetlenek a tünetek.
Emlékszem gimnazista koromból, mikor az Amoxicillin allergia pl kiderült, akkor csak csalánkiütés volt, az ödéma csak 1-2 éve van. Ugyanez volt pl az Epavir nevű herpesz elleni készítménnyel is. Utánanéztem interneten, ható/segédanyagok között átfedést nem találtam. Mi lehet ennek az egésznek az oka és mi lehet a megoldás erre?
Köszönöm válaszát!
Tisztelt Kérdező,
A gyógyhatású készítményekben lévő gyógynövények gyakran okoznak allergiát. Az allergia akkor is kialakulhat, ha előtte hónapokig használta a készítményt.
A különböző köptetőkben számos gyógynövény keveréke található. A különböző gyógynövények között gyakori a keresztallergia kialakulása is. Így ha egyik gyógynövényre már allergiás, akkor egy ahhoz hasonló, másik gyógynövényre is kialakulhat az allergia. Ez különösen gyakori szénanáthás betegekben.
Jelenleg az egyes gyógynövényeket nem tudjuk külön-külön vizsgálni. Ilyen esetekben pollenallergia vizsgálat javasolt. Köhögésre egyelőre ne használjon gyógynövényes készítményeket.

Üdvözlettel:
Dr. Garaczi Edina
bőrgyógyász, allergológus és klinikai immunológus
Tisztelt Dr. Garaczi Edina!
Az alábbi betegségemet szeretném Önnel ismertetni, mivel elég hosszadalmas a történetem, kérem türelmét levelem elolvasására.A kórházi zárójelentésem összefoglalóját írnám le.
"Összefoglaló:
A fiatal nőbeteget az arc bőrén, térdeken, tenyereken és talpakon összefolyó, másutt maculopapulosus,vörös exanthema, szájnyálkahártya erosiók és conjunctivis miatt vettük fel.Colitis ulcerosa miatt a tünetek megjelenése elótt 3 héttel Salazopyrin, torokfájásra 4 napja Ospamoxot kezdett szedni.Amoxicillint korábban is szedett.Láza nem volt.Ambulánsan glucokortikoidot és antihistamint kapott.A tünetek provokálásában elsősorban Salazopyrin és infekció lehetősége merült fel, bár az amoxicillin szerepe sem volt kizárható.A gyanúba vett gyógyszereket elhagytuk, a laborvizsgálat során észlelt emelkedett fehérvérsejtszám neutorphiliával és monocytosissal,We,CRP,májenzimek miatt doxycyclin,metronidazol, antihistamin és helyi potens steroid kezelést kezdtünk,melyet a második naptól progresszió miatt iv.glucokortikoiddal egészítettük ki.Emellett bőrtünetei tovább terjedtek,felhólyagosodtak,a klinikai kép Lyell-syndromának felelt meg,ezért a szükséges engedélyek beszerzése után iv.immunglobin kezelést kezdtünk 2,5 gr/ttkg összdózisban 4 napra elosztva.A terápia hatására a progresszió megállt, a gyulladás szinte teljesen, hámlást visszahagyva megszűnt.Conjuctivitise, szájnyálkahártya erosiók regrediáltak.CRP jelentősen csökkent,vérkép normalizálódott.Orr, torok és conjunctiva bakteriológiai,széklet mikrobiológia,légúti kórokozók serológiai vizsgálata negatív lett."
Jelenleg már itthon tartózkodom,a javasolt gyógyszeres kezelés jövő héten befejeződik, és júliusban LTT vizsgálatra kell mennem, a következő gyógyszerekre Salazopyrin,Ospamox (amoxicillin)-re.
Szeretnék ételintolerancia vizsgálaton részt venni.Azonban nem tudom hogy a jelenleg szedett gyógyszereknek milyen hatásai lehetnek az esetleges eredményre? Mikor végezhető el ez a vizsgálat ebben az esetben?

Válaszát előre is köszönöm,
Tisztelettel:
Kerülő Renáta
Tisztelt Kerülő Renáta,
A leírtak alapján egy súlyos allergiás reakciója zajlott, amelyet nagy valószínűséggel a kérdéses gyógyszerek: Salazopyrin vagy Ospamox, vagy a korábban zajlott fertőzés váltott ki. Emiatt szükséges a gyógyszerek vizsgálata LTT vizsgálatban.
Ételintolerancia ilyen típusú allergiát nem szokott okozni. Amennyiben más okból kéri a vizsgálatot, akkor a jelenleg szedett gyógyszerek (főleg szteroidok) abbahagyása után 8 héttel javasolt a vizsgálat végzése.
Üdvözlettel:
Dr. Garaczi Edina
bőrgyógyász, allergológus és klinikai immunológus

Hírek

A szúnyogcsípés is okozhat súlyos bőrtüneteket – ez a teendő vele

A szúnyogcsípés is okozhat súlyos bőrtüneteket – ez a teendő vele

A szúnyogcsípések többnyire nem igényelnek különösebb kezelést. Előfordulhat azonban, hogy akár tenyérnyi nagyságú duzzanattal, fájdalommal járó elváltozásokat is okozhatnak a kellemetlen kis vérszívók. A Skeeter-szindróma a heves tünetek ellenére nem életveszélyes állapot – nyugtat meg mindenkit dr. Moric Krisztina, az Allergiaközpont allergológusa, klinikai immunológusa.

További részletek
Méh-és darázscsípés? Az ijesztő tünetek nem mindig jelentenek allergiát!

Méh-és darázscsípés? Az ijesztő tünetek nem mindig jelentenek allergiát!

A méh- illetve darázsfélék csípése egyaránt fájdalmas, azonban a csípés helyén kialakuló bőrtünetek legtöbbször teljesen ártalmatlanok – mondja. dr. Mezei Györgyi, az Allergiaközpont allergológus és klinikai immunológus orvosa, akit arról kérdeztünk, milyen tünetek utalhatnak a csípések kiváltotta allergiás reakcióra.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK