Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Kedves Dr. Polgár Marianne Doktornő!

Kislányom Kosztyu Nadin problémájával fordulnék Önhöz.Kislányomat 2 éves 7 hónapos koráig szoptattam.A tejet soha nem itta meg. 1 évesen próbálkoztunk vele,de ahogy a szájába került egy csepp, kihányta a korábban elfogyasztott ételt.A táplálékok bevezetése nagy körültekintéssel történt.Mégis Szegeden az Aranyklinikán elvégzett IgG4 tesztjében a következő értékek szerepeltek:TejF2>300;Tojásfehérje:23.9;
Rozsliszt/búzaliszt>300;banán>30,4μg/dl.Kislányomnak 2 éves kora óta székrekedési problémája van. (Makrogolt kap).
Valamint könyökhajlatában és nyakán, valamint szemhéján atópás dermatitisznek diagnosztizált kiűtések vannak.
A vérből kimutatható cöliákia tesztje negatív lett, valamint a magyar ételallergia tesztje csak enyhe tojássárgája allergiát mutat.

Kérdésem az lenne,hogy ezen eredmények tudatában egy teljes glutén, tej és tojás mentes 1 hónapos diéta, majd visszaterhelés eredményes lehet-e?Másik kérdésem ez nem vezet e nagy fogyáshoz?
Kislányom 3,5 évesen mindössze 12.8 kg, annak ellenére, hogy nagyon szereti a hasát.

Várom válaszát!
Köszönettel:Kosztyu Adrienn
Kedves Édesanya!

Egy hónapos eliminációs diéta nem káros, ha egyéb élelmiszerekkel megfelelően pótolják az elhagyott élelmiszereket. Az ételek ismételt bevezetése fokozatosan és egymás után kell történjen, közben figyelve arra, hogy a tünetek ismételten megjelennek-e.

A laboratóriumi leletek csak a táplálék elvonása és a visszaadása kapcsán létrejött változás alapján értékelhetők megfelelően.

Üdvözlettel

Dr.Polgár Marianne

gyermekorvos-gasztrenterológus
Tisztelt Hölgyem / Uram!

A tanácsukat szeretném kérni a következőben:
5 éves kislányomnak sajnos újra és újra kiújul az ekcémája. 1,5 éves korában tüdőgyulladása volt, akkor sajnos sok szteroidot kapott. Azóta van ez a problémánk. Felmerült a gyanú, hogy ételallergia fokozza a tüneteket. Önöknél meg lehet állapítani, hogy ez így van e? Mi ennek a menete? Én mennyibe kerül nagyságrendlieg? Sajnos ezt nem találtam meg a honlapjukon.
Előre is köszönöm a válaszukat.
Üdvözlettel
Vajda Margit Nagykanizsáról
Kedves Margit!

Kislánya kivizsgálása ügyében készséggel állunk rendelkezésére. Vérvétellel (12 ezer Ft), vagy bőrpróbával (8 ezer Ft) lehet az ételallergiát megállapítani. A szakvizsgálat, tanácsadás, receptírás díja 14.500 Ft.
A rendelésre hozza magával a korábbi orvosi papírokat is!
Várjuk jelentkezését!

Üdvözlettel: Dr. Hidvégi Edit PhD
gyermekgyógyász, ételallergia szakértő
Tisztelt Dr Úr, Dr Nő!
Évente egyszer lyme kór miatt penicilin és cephalosporin tartalmú gyógyszereket szedek 50 napig: 1000mg/nap .
Kérdésem az lenne , hogy ebben az esetben ha még nem voltam allergiás a penicilinre most lehetek az ?
Köszönöm megtisztelő válaszát.
Üdvözlettel
Pál Emília
Tisztelt Pál Emília,

Amennyiben a penicillin szedése közben-után gyógyszerallergiára jellemző tünetei vannak, akkor kell erre gondolni.
Az ismételt szedés önmagában nem jelenti azt, hogy allergiás a gyógyszerre. Ha eddig nem volt panasza a gyógyszertől, akkor azt legközelebb is kaphatja.

Gyógyszerallergia bármikor kialakulhat, de ha eddig nem volt panasza, ezután is szedheti.

Üdvözlettel:
Dr. Garaczi Edina
bőrgyógyász, allergológus, klinikai immunológus
Tisztelt Doktornő,Doktor úr! Nehyany eve hogy eszrevettem testemem (foleg a hajlatoknal), hogy kis apro kiutesek/apro viz-hojagok jelennek meg, melyek kibirhatatlan modon viszketnek. Sajnos ezek evrol-evre sulyosabbak lettek es szinte a teljes labszaramak, konyokomet, alkaromat, kezfejemet,nyakamat beteritettek. A kiutesek foleg a nyari honapokban jelennek meg es a legintenzivebbek (valoszinuleg a testnedvesseg veget jobban vezetik az alergeneket...). Harom honappal ezelott borgyogyaszhoz fordultam es Nikel - Kobaltra konstataltak alergiat. Kaptam egy halom javaslatot, melyekkel csokkenthetem ezen femek bevitelet illetve erintkezeset.... Probalkozom elkerulni mindent ami ezen femeket tartalmazza, de sajnos azt a konzekvenciat kell levonnom, hogy mindegy hogy erintezem veluk vagy sem az alergias tunetek egyre intenzivebbek. Kernem az On/Onok velemenyet, javaslatat hogyan vagy mivel tudnam orvosolni az alergias tunetek elkeruleset? Van-e gyogykezelesre lehetoseg? Gyogyithato-e egyaltalan? Apropo... jelenleg ELOCOM kremet hasznalok, de sajnos egyre kevesebb sikerrel.
Elore is koszonom hogy idot forditanak ram! Udvozlettel, Tibor
Tisztelt Tibor,
A leírtak alapján a tünetek hátterében a nyári hónapokban jelentkező fokozott izzadás és verejtékezés miatt jelentkező viszkető göbcsék, hólyagcsák állnak. A fokozott izzadás miatt a verejtékmirigyek körül gyulladás jelentkezik, a verejték pedig irritálja a bőrt, ami fokozza a viszketést. Kisgyermekek esetén a jelenséget „melegkiütésnek” nevezzük. Felnőtt korban sportolás, illetve pl testsúlynövekedés fokozza a tüneteket.
Fémallergia (Nikkel, Kobalt) ilyen tüneteket nem okoz, ezért a diéta nem változtat rajta.
A fokozott izzadás sajnos alkati kérdés, ezt egyelőre nem tudjuk befolyásolni. Hűvös szoba, a test hűtése javítja a tüneteket. Szauna, meleg fürdő, szoros ruházat- főleg hajlatokban rontják a tüneteket. Amennyiben a bőr baktériummal felülfertőződik, annak kezelése szükséges. A kifejezett viszketésre szárító rázókeverék, illetve szteroid (pl. Elocom) tartalmú krémek jó hatásúak.
Üdvözlettel:
Dr. Garaczi Edina
bőrgyógyász, allergológus és klinikai immunológus

Tisztelt Doktor Úr! Kb 2 hónapja egy megfázást követően kialakuló hurutos köhögés nem múlt el,szedtem köptetőt, kicsit jobb lett. De azóta folyton rekedt vagyok, krákogok, mintha mindig valami lenne a torkomban, nagyon száraz a torkom és az orrom, Coldastopot kaptam rá, de a tünetek erősödnek, kaparó viszkető szájpad, torok, elviselhetetlen száj, orr és torokszárazság. Milyen allergia okozhatja? Szénanátha por? köszönöm a válaszát.
Tisztelt Érdeklődő !

Nem kizárt az allergia és a hurut után visszamaradt idült orrmelléküreg gyulladás sem.

Kérdésére választ csak vizsgálat után lehet adni.
Üdvözlettel:

dr Augusztinovicz Monika
fül-orr-gégész, allergológus
Budai Allergiaközpont
Tisztelt Doktornő/Doktor Úr!

Kisfiam (2004.07.29) szeptember óta 1-2 hét szünettel folyamatosan taknyos. Nem volt láza, nem köhögött. Először a gyerek háziorvoshoz mentünk még októberben, mert zavaró volt. A háziorvos megállapította, hogy középfül-gyulladása is van már a kisfiamnak, ezért menjünk fül-orr-gégészhez és felírt Augmentin cseppeket. A fül-orr-gégész kevésnek találta a dózist, ezért felírt erősebb antibiotikumot és orrcseppet. A középfül-gyulladás elmúlt, a taknyosság maradt. Orrváladék-tenyésztés következett és kórházi orrátmosás. A tenyésztés negatív lett, és a fül-orr-gégész azt mondta 3 hét után, hogy ez már nem az ő asztala, mert ennyi ideig nem élnek a baktériumok és vírusok. Allergia vizsgálatra mentünk, ahol nagyon enyhe tejérzékenységet és nagyon enyhe penészallergiát állapítottak meg a bőr-allergia teszttel. A szakorvos javaslatára kiiktattuk a tejet/tejterméket az étrendből, és a gyerekszobából kivittük a növényeket. A tejmentes étrendet 2-3 hétig tartottuk, közben Avamys orrsprayt használtunk. Mivel a tünet nem múlt, így visszatértünk a tejes étrendre, és az orrspray alkalmazását is abbahagytuk.
Elmúlt a tél és most tavasszal pár hét kihagyás után újra teljes erővel tombol a taknyosság. Közben megint lett egy középfül-gyulladás és most májusban 14 napig szedte a kisfiam a normál Augmentin duo tablettát. Középfül-gyulladás elmúlt, taknyosság maradt, naponta orrtoilettet használ reggel és este, valamint sokszor fújjuk az orrát.
Középfül-gyulladása 4-5 alkalommal volt eddig. Felsőlégúti megbetegedésekre fogékony volt kiskorában, de ezek is a taknyosságig és/vagy a torokgyulladásig mentek. Általában láztalan vagy kis láz kísérte. Heves, magas láz 2-3-szor fordult elő a 10 év alatt. 2éves kora után ősszel kruppos lett a kisfiam. Ezt 7 éves korára kinőtte.
Egészséges, rendszeresen sportoló, aktív, eleven gyerek. Nagyon jó az étvágya, rengeteg zöldséget és gyümölcsöt eszik. Elegendő folyadékot iszik.
Tanácstalanok vagyunk, hogy hová fordulhatnánk. Miért taknyos folyamatosan a kisfiam? És mikor, mire múlik el?
Ha Önök tudnak erre a problémára megoldást vagy van ötletük, hogy hová mehetnénk tovább, kérem, válaszoljanak.
Köszönöm!
Tisztelt Érdeklődő !

Az allergiás okot néha nem könnyű kizárni, csak arról lehet nyilatkozni, amit vizsgáltunk. Nem kizárt, hogy érdemes lenne bővebb vizsgálatot végezni.Felmerül a refluxbetegség is, szintén okozhat tartós orrtüneteket.
Pontos választ csak vizsgálat után lehet adni.

Üdvözlettel:

dr Augusztinovicz Monika
fül-orr-gégész, allergológus
Budai Allergiaközpont
Tisztelt Címzett! Olvastam honlapjukon az esetleges tejfehérje allergiával kapcsolatban arról hogy csecsemőkorban már kialakulhat és náthás tüneteket okozhat. A kérdésem ehhez kapcsolódik.
Kisbabám 6 hónapos és 2 hónapos kora körül kezdtem meg az anyatej mellett a sima tápszert adni, mára pedig csak tápszert iszik a megkezdett szilárd ételű hozzátáplálás mellett.
Mivel az elmúlt négy hónapban már negyedszerre náthás és az minden esetben hetekig elhúzódik 2-3 hét(hiszen közben felülfertőződik , volt mandulagyulladás orr és torok, hörghurut .. melyre antibiotikumot is szedett már háromszor) kezdtem el azon gondolkozni hogy nem-e valami allergia áll a háttérben. Férjemnél nincs diagnosztizálva, de valószínűleg van tej intolerancia, hiszen azt nélkülözi étrendjéből nincsen hasmenése. Emiatt gondoltam azt hogy esetleg ez állhat a kisbabánál is a háttérben. GYerekorvosunk szerint ha allergiás lenne rá más tünetei is lennének ezért nem foglalkozik velünk. Illetve a szintó állandó náthát azzal indokolja hogy van óvodás nagytestvér. (Ő azonban hozzáteszem egyszer sem volt náthás ez idő alatt) Én ettől függetlenül elkezdetem boltban is elérhető HA tápszert adni 2 hete de változás nem észrevehető. Kérdésem az lenne hogy előfordulhat-e hogy gyermekem tejfehérje allergiás akkor is ha csak ez az egy tünet van nála (nátha) ? Hogy lehet-e ezt kivizsgálni ilyen kicsi korban? A HA tápszer megfelelő -e az allergiára vagy más tápszer kellene? Válaszukat előre is megköszönve. SZente Hajnalka
Kedves Édesanya!

A 6 hónapos kisbabánál korai még az allergia vizsgálat, különösen ha a tünet a visszatérő nátha. A HA tápszer megfelelő, de a háziorvos a nagyfokban hidrolizált tápszert is kipróbálhatja, ha egyéb allergiára utaló tünetek is megjelennek.

Üdvözlettel

Dr. Polgár Marianne

gyermekorvos-gasztroenterológus

Tisztelt Doktor Úr! / Doktornő!
Már talán egy éve is küzdök a problémámmal, aminek lényege az, hogy bizonyos ételek fogyasztása után főleg a talpakon (peremen, középen, sarkon) és a fenékpofák felületén kemény duzzanat jelenik meg, amely először ég, viszket, majd fáj, és kb. 1-2 nap alatt elmúlik. Kétszer-háromszor reggelre ébredve már a számban is megjelent duzzanat formájában, legutóbb viszketéssel együtt.
Allergiavizsgálaton már voltam, ahol az adott rendelésen lévő összes előforduló élelmiszert és egyéb anyagot felhordták a karjaimra. (Kétszer is vissza kellett mennem, mert egyszerre nem fért fel mind.)
Élelmiszerek közül egyikre se reagáltam, mindössze a házi porban lévő atka és a kutyaszőr produkált némi elváltozást. Az atkára való érzékenységemről már tudtam korábban is, kutyám meg soha nem volt, tehát ez gyakorlatilag nem jelent gondot.
Megfigyeléseim szerint egyértelműen jelentkezik a tünet margarin, virsli és bizonyos felvágottak, egyes csokoládék fogyasztása után. (A margarin és a virsli fogyasztását az óta teljesen beszüntettem.) Ugyanakkor sokszor nem tudom egyértelműen beazonosítani a kiváltó élelmiszert; csak kizárásos alapon, a szokásos étrendemtől eltérő ételekre tudok gyanakodni, de ha egynél több ilyen van, akkor már bajban vagyok, hogy melyikre „fogjam”.
A házi orvosom az allergiavizsgálat „eredménytelenségét” követően „találomra” felírt egyféle allergia elleni gyógyszert. Ezt szedem harmadik hónapja, és úgy tűnik, a szedése alatt drasztikusan csökkent - szinte megszűnt - a tünet. Ugyanakkor, amikor két sorozat szedése közt kimaradt néhány nap, rendkívül heveny módon újra jelentkeztek a tünetek.
A fentiek alapján lát-e egyértelmű beazonosíthatóságot és terápiás módot?

Üdvözlettel:
S.Attila
Kedves Attila!

Valószínűleg nem az élelmiszer alapanyagra, hanem valamilyen étel adalékanyagra jelentkeznek a tünetei. Ezt is tesztelték Önnél? Amennyiben ez a vizsgálat nem történt meg, akkor ezt mi készséggel elvégezzük. Jelentkezzen be szakrendelésemre, hozza magával a korábbi leletet, hogy azt már ne kelljen megismételni.

Üdvözlettel: Dr. Hidvégi Edit PhD
ételallergia szakértő
kérdésem mi okozhatja. a testem különbözö pontjain de legtöbbször az ágyekomban a hasamon a heréim viszkednek és minnél jobban vakarom annál jobban viszketek kérném véleményéi köszönöm
Tisztelt Kérdező,
A bőrviszketés leggyakoribb oka felnőtt korban a bőr kiszáradása. Idősebb korban a faggyúmirigyek pusztulása, valamint a bőr elvékonyodása miatt fokozott viszketés jelentkezhet. Ez főleg hideg időben ősz-tél- kora tavasszal a legrosszabb.
A tünetekre a legjobb zsírozó kenőcsök, testápolók használata, melyek a bőrszárazságot csökkentik. A vakarás a tüneteket kifejezetten rontja.
Üdvözlettel:
Dr. Garaczi Edina
bőrgyógyász, allergológus és klinikai immunológus
Tisztelt Doktorúr, Doktornő!

Két éves kislányomon már másodszor fordul elő, hogy hirtelen apró csaláncsípéshez hasonló kiütések jelennek meg. Piros folt és benne apró hólyagocskák. Az az érdekes, hogy hirtelen jelenik meg és pár óra múlva egyszerűen magától eltűnik, és olyan, mintha vándorolna: megjelenik a combjain, bokáin, majd egy óra múlva itt eltűnik, és megjelenik a hasán két pötty... Legelső alkalommal azt hittem bárányhimlő lesz belőle, de reggelre nem volt sehol kiütés. Mivel ilyen gyorsan eltűnik orvosnak még nem tudtam mutatni, a háziorvos étel allergiára gondol, de semmi újat nem evett, új mosószert sem alkalmaztunk. A másik furcsaság, hogy nem viszket neki, nem is fáj, nem zavarja.

Valószínűsíthető az allergia?33108

Kedves Édesanya!

Rendeléseinken allergia vizsgálatok rendelkezésre állnak.

Üdvözlettel


Dr. Polgár Marianne

gyermekorvos-gasztroenterológus

Hírek

A szúnyogcsípés is okozhat súlyos bőrtüneteket – ez a teendő vele

A szúnyogcsípés is okozhat súlyos bőrtüneteket – ez a teendő vele

A szúnyogcsípések többnyire nem igényelnek különösebb kezelést. Előfordulhat azonban, hogy akár tenyérnyi nagyságú duzzanattal, fájdalommal járó elváltozásokat is okozhatnak a kellemetlen kis vérszívók. A Skeeter-szindróma a heves tünetek ellenére nem életveszélyes állapot – nyugtat meg mindenkit dr. Moric Krisztina, az Allergiaközpont allergológusa, klinikai immunológusa.

További részletek
Méh-és darázscsípés? Az ijesztő tünetek nem mindig jelentenek allergiát!

Méh-és darázscsípés? Az ijesztő tünetek nem mindig jelentenek allergiát!

A méh- illetve darázsfélék csípése egyaránt fájdalmas, azonban a csípés helyén kialakuló bőrtünetek legtöbbször teljesen ártalmatlanok – mondja. dr. Mezei Györgyi, az Allergiaközpont allergológus és klinikai immunológus orvosa, akit arról kérdeztünk, milyen tünetek utalhatnak a csípések kiváltotta allergiás reakcióra.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK