Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktornő!

Kisfiam most 16 hónapos, lassan egy éve eszik mindent. Apuka családjában lisztérzékenység van, mint a négy testvérnek. Érdeklődnék, hogy a gyermeknek ebben az életkorban elvégzik-e a vizsgálatot? Vagy várjunk még ezzel. Tisztelettel
Kedves Édesanya!

Amennyiben liszteset (glutént) fogyaszt megfelelő mennyiségben néhány hónapja, a vizsgálat elvégezhető.


Üdvözlettel


Dr. Polgár Marianne

gyermekorvos-gasztroenterológus
Tisztelt Dr.nő!(úr)

Édesanyám 4-5 éve "szenved" a fűl zúgása
miatt. Mivel a magas vérnyomása miatt gyógyszert is szed,betudta a problémát mellékhatásnak.Aztán 2 éve egyre rosszabb lett. (Addig csak este lefekvés után hallotta,amikor már csend volt) Vannak olyan napok,amikor a bal fülére nem hall,annyira zúg füle. Elment a helyi (Dunaújváros) fül-orr-gégészetre,de csak annyit mondtak. "hát,igen! Ez a fránya vérnyomás". És tulajdonképpen ennyiben is maradtak,hogy ez sajnos ezzel jár.
A kérdésem az,hogy valóban ennyi? Úgy érzem,hogy érdemes lenne pl. önökhöz elmenni egy személyes konzultációra. Ön szerint?
Köszönettel,

Nagy Viktor, Dunaújváros
Tisztelt Érdeklődő !

A tartós fülzúgás nagyon kellemetlen tünet, gyakran a kezelések ellenére tartósan megmarad . Általában belsőfül vérátáramlási zavar áll a háttérben. Nincs minden esetre érvényes, általános kezelés.
Érdemes a lehetséges kiváltó okokat végigvizsgálni- nyakcsigolya meszesedés, érszűkület... Ha valahol eltérést találunk, ennek kezelése csökkentheti a panaszt.

Üdvözlettel:

dr Augusztinovicz Monika
fül-orr-gégész, allergológus
Budai Allergiaközpont
Kedves Doktorúr/Doktornő!
Panaszaim nagyon régen kezdődtek, egészen fiatalon, 14 éves korom körül(most 28 vagyok). Hátfájással kezdődött, ami sokszor kisugárzott az oldalamba, néha nem tudtam aludni tőle, annyira megfeszült az egész törzsem, néha egy hirtelen mozdulattól feszültem be, iskolai testnevelés órán nem tudtam felülésezni, mert nem hajlott rendesen a hátam. jártam gyógytornára, úszni, nem segített semmi. az orvosok gerincferdülést és scheuermann-kórt diagnosztizáltak, de hogy mitől fáj ennyire és miért nem múlik, azt nem tudták. Ehhez társult egy gyerekkori boka sérülés(játék közben cipővel belerúgtak a bokámba), ami szintén a mai napig, azaz 18(!) éve nem múlt el, ma is dagadt, a mozgása beszűkült, futni nem tudok, kicsit sántítok, a létező összes krémet, fizikoterápiát, gyógytornát, inyekciót kipróbáltam az utobbi 18 évben, de semmi változás. Az állkapcsommal se stimmel valami, sose stimmel, kihúzták az összes bölcsességfogam, de még mindig fájdalmas kinyitni, nem is tudom túl nagyra.Ezen kívül a jobb kezem mutató ujja és a bal kezem középső ujja kolbászszerűen meg van dagadva, ezek csak az utobbi egy- két évben jelentkeztek.Nyakam, vállam szintén nehezebben mozog, minden reggel "be kell járatni". Egyik karomat se tudom kinyújtani,vagy a vállam elérni, a könyököm be van dagadva.leletek:HLAB27 antigén hordozó vagyok, magasabb crp, magasabb we, Sacroiliacalis izület MR: folyadék feszaporodás mindkét oldalon, csontvelő oedema(...)vélemény:bilaterális aktív sacroileitis.Reumafaktorom negatív, anti-ccp-m negatív, lyme kór vizsgálaton voltam, az is negatív,TSH kicsit magasabb, mandulámat kivették, összes bölcsességfogam kivették, nőgyógyászati gócom sincs. az orvosok nem tudják megállapítani mi bajom van, küldözgetnek ide-oda, legközelebb szeptember végén megyek az orfiba, további vizsgálatra,mert elvileg még immunvizsgálatok kellenek, de addig mi lesz? minden nap fájdalomcsillapító? ki tudna nekem segíteni? nem hiszem, hogy jót tesz ennyi fájdalomcsillapító, de sokszor lehetetlen nélküle, mert nem tudok aludni sem.nem tudom kihez forduljak.
Köszönöm figyelmüket:E.P.
Kedves Érdeklődő,
A leírás alapján igen valószínű, hogy immunrendszeri érintettségű, ízületi rendszerbetegsége van, mely minden bizonnyal kezelhető is.
A Klinikánk szoros profiljába vágnak az ilyen kórképek, így személyes konzultációt megalapozottan javaslunk.
Tisztelettel,
Kádár János dr.
Jo napot! en egy olyan problemaval kuszkodom sajnos hogy nemehetek sok sokgumolcs fajtat pl. alma,korte,cseresznye,kiwi. de van par amit igen.a tunetek a szamban egyfajtacsipesfura erzesvan ami nagyon rossz.valamikor megaszamis feldagad.mitol lehet?es mit tegyek ellene.
elore is koszonom
Kedves Kérdező!

Amit Ön leírt, az nagy valószínűséggel az úgy nevezett orális allergia szindróma tünete. Ezek a gyümölcsök más növények pollenjével keresztreakciót adnak, amelyekre Ön allergiás. Ha megfőzve fogyasztja a gyümölcsöket, akkor a tünetek nem, vagy csak enyhébb formában jelentkeznek.
Részletes kivizsgálást és további tanácsokat szakrendelésemen ajánlhatok Önnek.

Üdvözlettel: Dr. Hidvégi Edit PhD
táplálék-allergia szakértő
Kedves doktor Nő/Úr!

Azt szeretném kérdezni,a lányom 16 éves mult és pollenekre allergiás tavasztól szedi a klaritin allergia gyógyszert de nem hatásos.hétfőóta nem szedi most elkezdheti-e szedni a zirtek tablettát?kicsi korában szedte ezt a gyógyszert pulmanológus irta fel 5 éves korában de 9 éves korától nem szedett alergia gyógyszert.tavaj tavasszal kezdődött tüsszögés ordugulás és gyógyszertárba vásároltuk a klaritint de ebben az évben már nem hatásos .van itthol zirtek és hogyha nem kell szünetet tartani a két allergia gyógyszer szedése között szedheti-e? Rigevidon fogamzásgátló tablettát szed rendszeresen
Tisztelettel: Brigitta
Köszönöm a választ!

Tisztelt Kérdező!

Nem kell szünetet tartani a két tabletta között.

Üdvözlettel:



Dr Balogh Katalin

Fül orr gégész

Allergológus

Budai Allergiaközpont

www.allergiakozpont.hu
Tisztelt Doktor Nő, Doktor Úr!

2 éves kisfiamnál ekcémát állapított meg a helyi bőrgyógyász, melyre szteroid tartalmú krém helyett a gyógyszertárakban kapható szteroid mentes krémmel (Babé Emollient) hatásosan léptünk fel. Első tünetei az alkaron, kézfején csomókban jelentkező piros foltok voltak, melyek egy része fehér foltokká alakultak, de elmúltak. Közben megpróbáltuk a tehéntejet kizárni étkezéséből, véleményem szerint ez okozhatja kiütéseit. Kb. 1,5 hét kiütés mentes volt, de tegnapi nap folyamán ugyanazon alkarján egy darab nagyobb kiterjedésű piros foltot találtunk, mely mára (vízzel teli) hólyagos lett (több nagyobb). Az égést szinte kizárjuk, jelentős adagú tejet nem kapott, kutya és nyúl van a gyermek környezetében. Sajnos én allergiás asztmában szenvedek, melyre egész évben gyógyszert szedek. Ha jól olvastam utána ez hajlamosítja gyermekem az ekcémára. Szteroidos krémmel nem kenném a bőrét, szeretnénk másfajta megoldást keresni. Nem tudom tartozhat-e ehhez a betegséghez vagy allergiához, hogy közösségbe jár november óta, az állandó sűrű, sárga orrfolyást a fül- orr-gégészeten kapott Aerius szirup szüntette meg (ezt 2 hónapja szedjük), sajnos a vizenyős orrfolyás ismét visszatért. Jelentkezhet-e az ekcéma ilyen hólyagos formában? Milyen módon lehetne a 2 éves gyermeket allergia tesztnek (étel, pollen) alávetni, hogy közelebb kerüljünk a megoldáshoz? Köszönettel Beáta
Kedves Édesanya!

A gyermek vizsgálata nélkül nehéz véleményt mondani a kiütésről és a szükséges kezelésről. Allergia vizsgálatok ebben a korban már elvégezhetők.

Üdvözlettel


Dr. Polgár Marianne

gyermekorvos-gasztroenterológus
Kedves Dr. Úr/Nő!

Szeretném megkérdezni, hogy már hetek óta kapar a torkom és egyre jobban fáj is olyan égő érzés van egyre gyakrabban a torkomban, az orrom nem folyik. Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e ez allergia vagy egy megfázás vagy valamilyen hörgő vagy torok gyulladás lesz belőle. Allergiára szedek cetirizin tablettát.
Köszönöm.
Tisztelt Érdeklődő !

Lehet allergia és refluxbetegség is. Pontos válasz csak vizsgálat után adható.

Üdvözlettel:

dr Augusztinovicz Monika
fül-orr-gégész, allergológus
Budai Allergiaközpont
Kedves Doktornő, Doktor Úr!
A páromnak 3 hónapja jelentkezően az orra folyamatosan többé-kevésbé, jellemzően kb 90 %-osan el van dugulva az orra, nem tudja kifújni, tehát inkább orrnyálkahártya megdagadásról lehet szó. Ez a jelentkező tünet körülbelül egybeesik azzal, hogy cica került a lakásba 3 hónapja. Elvégeztetett egy vérből történő allergiatesztet fűfélék pollenjére illetve állatszőrre is, mely nem mutatott ki semmit. A cica sorsának eldöntése érdekében szeretném kérdezni, mivel igazolható, hogy a cicától vannak a tünetek, mi a teendő, hogyan lehet erről megbizonyosodni?
Tisztelt Érdeklődő!

Ha a vérből végzett vizsgálat specifikus IgE volt és macskaszőrre negatív eredményt adott, akkor kicsi az esélye az allergiának, a teszt nagyon érzékeny. A vizsgálat eredménye bőrteszttel ellenőrizhető.

Üdvözlettel:

dr Augusztinovicz Monika
fül-orr-gégész, allergológus
Budai Allergiaközpont
Tisztelt Doktornő/Doktor úr
Én egy teljesen tanácstalan, és a sok teszttől összezavarodott anyuka vagyok.
A kisfiam szinte csecsemő kora óta szenved az ekcémától, ami kar belső hajlatában, és a láb hátsó hajlatában kínozza leginkább.A kérdésem az lenne, hogy melyik teszt a legmegbízhatóbb, ami megmondja nekem, hogy melyik ételt hagyjam el az étkezéséből. A vénás vérteszten az IgE szintje 1394 ( 0.1-90 tartják jónak ezt az értéket)itt a tej IgE 1.0 értéket mutatott a búza és a tojás 0.0 volt. A bőrgyógyász szerint fogyaszthat tejet csak ne igyon sokat. Ez 3 évvel ezelött készült. A napokban a háziorvos javaslatára csináltunk egy Food Detective tesztet, ahol a glutén, és a teljes tojást hozta ki "bűnösként". Mi lehet itt az igazság? Egy fél évvel ezelött Prick tesztet is csináltatott a háziorvos itt a szállópor, a parlagfű , fűkeverékek, rozs, utifű, fekete ürömre jöttek elő a piros foltok. Nem fullad, nem folyik az orra. Lehetséges az, hogy a külső szállóporok okozzák az ekcémáját? Mit tehetnénk még, hogy tisztán lássuk a megoldást? Most elkezdtünk egy glutn, és tojás mentes étrendet, de m van, ha ez sem hoz enyhülést? Előre is köszönöm válaszát, én tényleg szeretnék végre egy megoldást. Tisztelettel : Daláné Szőke Mónika
Kedves Édesanya!

A Food detective teszt alapján nem tanácsos megvonni ilyen fontos alapélelmiszereket. Ilyen diétához az IgE vizsgálatok a megfelelőek. A gyermekénél mért össz- IgE nagyon magas, az allergia kialakulása mellett szól.

Javaslatom, mindenképpen megfelelő vizsgálatok után orvosi tanácsra elkezdeni a diétát, pótolva az elvont élelmiszereket.

Üdvözlettel

Dr. Polgár Marianne
Kedves Doktornő, Doktor Úr!
A vőlegényem már harmadik éve szenved, és nem túlzás, a nap 24 órájában. Lényegében 2011 eleje óta folyamatosan, egyre erőteljesebben fáj a torka. Eleinte nem 24 órás volt a fájdalom, de ma már sajnos igen. Mire ráébredtünk, hogy valami komoly gond van, már késő volt.
Röviden összefoglalom, mi történt. Három évvel ezelőtt a fogorvosa tanácsára kipróbált egy foghabot. Éjszakára kellett feltennie a fogaira, és azt mondta az orvosa, hogy nem baj, ha valamennyit nyel belőle, mert nem káros. Mintegy fél éven keresztül naponta kétszer használta, és sajnos nem kevés mennyiséget nyelt le belőle. A foghab – mint később megtudtuk – nátrium-benzoátot is tartalmazott, és a használati utasítás szerint semmiképpen nem lett volna szabad lenyelni. Az anyag éjszakánként végigcsorgott a nyelőcsövén át, és olyannyira elpusztította a garatnál a nyálkahártyát, hogy gyakorlatilag eltűnt a nyákrétege. Általában a bal oldalán fekve szokott aludni, ezért is gondolom, hogy a bal oldala ezért fáj jobban, erősebb ott a pirosság is a torkában. Számtalanszor maga a nyelés is nehezére esik, sokszor fáj a torka, az egész szájürege, fennmaradnak az ételmaradékok, mivel nincs, ami levigye.
Orvostól orvosig jártunk, nem írom le részletesen, hányfelé voltunk. Budapesten élünk, de voltunk már kórháztól magánrendelésig, Budapesttől Szegedig, gasztroenterológustól a fül-orr gégészen át a belgyógyászig mindenféle helyen, de sehol, senki nem tudott használható segítséget nyújtani. Néhány helyen eleinte refluxra gyanakodtak Nála, de semmilyen erre felírt gyógyszer nem segített, ráadásul a párom mindig mondta, hogy nem a gyomorsavat érzi, hanem a garat bal oldalán lévő kisebb, gumószerű elváltozások fájnak kibírhatatlanul. Volt, aki Salvus-vizet javasolt, volt, aki gyógyszert írt fel (Milgammát), mindent kipróbáltunk, sajnos semmi nem segített. Arról már szót sem ejtek, hogy akadtak orvosok, akik saját bevallásuk szerint nem is láttak semmi elváltozást az egyébként szabad szemmel is feltűnően csúnya torokban. Azt mondták, kicsit piros és vérbő a nyálkahártya, ne aggódjon, várjon türelemmel, majd elmúlik, addig is gargalizáljon és kerülje a stresszt, alkoholt, dohányzást, nehéz ételeket.
Végül a legutolsó helyen megállapították, hogy valószínűleg a foghab miatt mérgezés okán idült garatgyulladása van, és teljesen eltűnt a nyákrétege. Sajnos azonban ott sem tudtak semmilyen fogódzót adni, hogy visszaalakítható-e a folyamat, lesz-e még nyákrétege, ha igen, mikor, vagy mit tegyünk a gyógyulásért.
A szokott tanácsokon már túlvagyunk, étkezés megváltoztatása, gyógyteák, Salvus-vízhez hasonló készítmények, stb. A párom nem iszik, nem dohányzik, régebben is csak mértékkel tette ezeket. Már 3 éve áttért a paleolit táplálkozásra, nagyon odafigyel az étkezésére és a folyadékfogyasztásra is.
Vannak napok, amikor meg sem bír szólalni, vagy fullad egész nap, vagy nem tud nyelni, olykor még a beszéd is fáj. Teljesen tanácstalan vagyok. Egy 29 éves fiatal férfiról van szó, aki amennyire lehet, egészségesen él, tökéletes vérképpel, az orvosok szerint semmi komoly problémája nincs. Kérdem én, akkor miért nem múlik el ez a fájdalom és a gyulladás már harmadik éve? Komoly aggodalommal tölt el az is, hogy 3 éve folyamatos gyulladás van a torkában, ez sok esetben, ahogy hallottam, nyelőcsőrákhoz vagy hasonló gyógyíthatatlan betegséghez is vezethet.
A segítségét és őszinte véleményét szeretném kérni. Érdekelne, hogy volt-e esetleg hasonló esete, tud-e esetleg valamilyen készítményt, módszert, ami segít a nyákréteg visszaállításában, vagy tud-e egyáltalán valami közelebbit mondani azzal kapcsolatban, hogy mennyi ideig tartanak "általában" ezek a gyógyulások? Nem tudom elképzelni, hogy nincs erre valami ecsetelő, vagy gél, vagy antibiotikum, hiszen emberek hypo-t isznak, sósavat nyelnek és rendbejönnek. Minden tanácsot, véleményt nagyon megköszönnék. Amennyiben lát rá esélyt, hogy tud segíteni, akkor természetesen személyesen is felkeressük, ha Önnek megfelel.
Köszönöm előre is a válaszát.
További szép napot, jó munkát kívánok!
Tisztelettel:
dr. Liszák Eszter
Tisztelt dr Liszák Eszter !

Kérdését a Fül-orr-gége Központ oldalán már megválaszoltam, most sem tudok mást írni.

Vizsgálat nélkül a részletes leírás ellenére nehéz véleményt mondani. A tartós irritáció biztosan károsította a nyálkahártya komplex működését, a normál nyáktermelést. Ilyen erős fájdalmat ez nem szokott okozni, ezért más ok sem kizárt, pl. a neuralgia. Az idegszál eredetű fájdalom tartós és nagyon kínzó tud lenni. Ha vizsgálat alapján ez valószínűsíthető, akkor gyógyszeresen sikeresen kezelhető.

Üdvözlettel:

dr Augusztinovicz Monika
fül-orr-gégész, allergológus
Budai Allergiaközpont

Hírek

Miért karikás a gyermek szeme? Lehet, hogy poratka-allergiája van?

Miért karikás a gyermek szeme? Lehet, hogy poratka-allergiája van?

Gyermeke fáradtan, ingerlékenyen és karikás szemekkel ébred reggelente? Könnyen lehet, hogy poratka-allergia váltja ki tüneteit. Bár a háziporatkákat nem tudjuk teljes mértékben száműzni otthonunkból, alapos és következetes takarítással, valamint néhány óvintézkedéssel jelentősen csökkenthető az atkaszám – tudtuk meg dr. Somogyi Évától, az Allergiaközpont csecsemő- és gyermekgyógyász, gyermektüdőgyógyász, allergológus és klinikai immunológus szakorvosától.

További részletek
Milyen gyakran kell tesztelni az ételallergiás gyermeket?

Milyen gyakran kell tesztelni az ételallergiás gyermeket?

A gyermekkori ételallergia jól kezelhető és az allergének mellőzésével a tünetektől sem kell tartani. Mégis felvetődhet a kérdés, hogy meddig szükséges a szigorúbb étrendi szabályokat betartani, és milyen gyakran kell ellenőrizni az allergia meglétét. Dr. Hidvégi Edit, az Allergiaközpont gasztroeneterológus szakembere válaszolt a kérdésekre.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK