Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktor/nő/úr!
Kisfiam 6,5 éves és megnagyobbodott orrmandulái miatt többször is felmerült a műtét szükségessége. Az elváltozás nem jelentős az orvosunk szerint. Tavaly allergiavizsgálatot végeztettünk nála és kiderült hogy parlagfű és feketeüröm allergiás (közepes ill. enyhe mértékben). Gyakran folyik az orra és köhög, elhúzódó felsőlégúti panaszokkal sokat küzd. Ezek általában láztalan betegségek, és ritkán indokolt az antibiotikum szedése is. 5 éves kora körül visszatérő középfülgyulladása volt, azt követően egy évig azonban az sem jelentkezett. A kérdésem az, hogy szükséges-e a műtét, vagy el tudom kerülni, ill. érdemes-e elkerülnöm?? Egy aggódó anyuka nagyon várja válaszát, tisztelettel: Kendl Anita
Tisztelt Kendl Anita !

Leírásából úgy tűnik, hogy kisfiának jelenleg nincs komolyabb panasza.Az orrfolyás, köhögés, felsőlégúti hurut lehet az allergia következménye. Minden beavatkozás előtt össze kell vetni az előnyöket a kockázattal és ennek alapján lehet dönteni. Ahogy a gyerek növekszik, az orrmandula elsorvad, megszűnik a funkciója és elkerülhetővé válik a műtét.
Látatlanban nehéz véleményt mondani, de ha nincs középfülgyulladás, halláspanasz, folyamatos nehezített orrlégzés, akkor semmi nem sürgeti a műtétet.
Az allergiás tünetek hatékony kezelése nagyon fontos a gyakori hurutok megelőzésében. Megfelelő kezelés mellett a megnagyobbodott orrmandula mérete is csökkenhet. Pontosabb választ csak vizsgálat alapján lehet adni.

Üdvözlettel:
dr Augusztinovicz Monika
fül-orr-gégész, allergológus
Budai Allergiaközpont
Tisztelt Szakértő!

Krónikus csalánkiütéssel kapcsolatos kérdésem lenne. Augusztus óta vannak csalánkiütéseim, minden nap. Voltam ételallergia vizsgálaton, az negatív lett. A kiütések megjelenése előtt 1 hétig fájdalomcsillapítókat szedtem nyakbecsípődésre, ezért az orvos arra gondolt, hogy a gyomromban van a probléma, ezért 3 hónapig diétáztam (kerültem a hisztamintartalmú plusz indikátor ételeket). Sajnos semmi változás nem történt. Azóta voltam lisztérzékenység és helicobacter pylori vizsgálaton, mindekttő negatív lett. A teljes vérkép sem mutat semmi eltérést egy kicsit magas koleszterinszinten kívül. Tusfürdőt, öblítőt, mosopórt lecseréltem, de semmi változás. Az lenne a kérdésem, hogy Ön szerint milyen irányban menjek tovább?

Válaszát előre is köszönöm!
Tisztelt Kérdező,

A krónikus urticaria (csalánkiütés) gyakran 6 hónapig vagy annál tovább is fennállhat. A leggyakoribb kiváltó okok: gyógyszer, étel-intolerancia, fertőzés.
Ritka esetekben autoimmun betegség áll a háttérben, vagy hisztamin-intolerancia (csökkent DAO enzim szint) igazolódik- ezeket érdemes kizárni.
A betegek egy csoportjában konkrét okot nem tudunk meghatározni. Ilyenkor a tünetek csökkentése a cél, amely mellett a csalánkiütések spontán megszűnnek (krónikus spontán urticaria).

Üdvözlettel:
Dr. Garaczi Edina
bőrgyógyász, allergológus és klinikai immunológus

Tsztelt DR.Nő/Úr!
A kislányom 9éves és közel 2éve küzdünk egy "betegséggel"amit eddig még senki nem tudott megmondani hogy mi is ez.A fölső testén általában a hasán jönnek ki egyik naprol a másikra hólyagos kiütések amelyek első nap még csak kis piros udvarral pici fehér pötty de másnapra már nagy fájdalmas kemény gyulladt udvaru közepén zavaros váladéku hólyag.Voltunk már magán bőrgyógyásznál,sztk-ban,gy.orvosnál de senki nem tud hozzászólni.Volt kenet vétel ahol a staphylococcus baktériumot találtak de itt megakadtunk,innen jön a sebészet ahol megnyitják és ha szerencsénk van nem lesz pár hétig.Voltunk torokkenet vételen az egész család de ott sem találtak semmit.A magán bőrgyógyásznál azt mondták hogy lehet ez az iskolai stressztől ott kaptunk rá sol merbromint ami néha segit néha nem.Már volt fogászati góckutatás is ott sem találtak semmit!Megprobáltunk bizonyos élelmiszereket kivonni,volt bőrteszt is de ott sem volt semmi eredmény,de ez sem jött be.Teljesen tanácstalanok vagyunk!!A kislányunk születésétől ekcémás és 2éves korában asztmás lett ami 1osztályra tünetmentes lett.Már rettegünk ha valami megjelenik a hasán mert a sebészetre már lassan hazajárunk!Előlre is köszönöm a segitséget!
Tisztelettel:Buboriné Harnos Enikő
Tisztelt Buboriné Harnos Enikő,

Az atopiás ekcéma hajlamosíthat baktérium fertőzések megjelenésére, ami a leírtakhoz hasonló gyulladt hólyag (pustula) megjelenéséhez vezet. Emellett egyéb immunológiai eltérések (pl. immunglobulin hiány vagy IgE túltermelés) is okozhat hasonló bőtüneteket. Ezek kivizsgálása javasolt.

Üdvözlettel:
Dr. Garaczi Edina
bőrgyógyász, allergológus és klinikai immunológus
szeretném meg kérdezni öntől.hogy van egy 10 éves kislányom,aki asztmás és allaergiás.a 10 évet betöltése után,a szakorvosa azt írta a szakorvosi javaslatra,hogy gyógyult.hogyan lehetne ezt felülvizsgálni,hogy mégis tartós beteg a gyermekem?és milyen vizsgálatokra kéne elvinnem,ami kimutatná,hogy beteg?és nem gyógyult?
Kedves Kérdező!

A gyermekkori asztma nagyrészt egy allergiás hajlamon alapszik, ami nem szűnik meg, de egy időben tünetmentessé válhat. Vannak-e tünetei a kislányának? Köhögés, sípoló légzés, fulladás, stb. A "gyógyult" állapot nem az emelt összegű családi pótlék igazolásra vonatkozik? Mert ez egy külön fejezet!

Üdvözlettel: Dr. Hidvégi Edit
Méhcsípés allergia legsúlyosabb fajtájával élek,szorító mellkas ,nehéz légzés,stb.
Csípés után mindig időben kaptam orvosi ellátást.
Két éve mézesbort ittam és kb 12 óra elteltével ugyanezek a súlyos tünetek jöttek (szívroham érzés,hányinger,halálfélelem,stb)ami két hétig tartott!!! amit az orvosok nem hittek nekem, nyugtatokat írtak,pszihiátriára akartak küldeni mert hittek el nekem hogy valószínű a méhcsipésallergiam miatt váltotta ki a mézesbor!
Két hétig tartó szenvedés után,amibe a gyerekeim lelkileg belebetegedtek, lassan elmúlt de időközönként előjött úgy félórakra!Tehát semmilyen kezelést erre nem kaptam!
Kérdésem az hogy igy évek után is előjöhet?Ha igen akkor az súlyos is lehet ami akár tragédiához is vezethet?
Tisztelt Kérdező,

Sokféle étel vagy ital okozhat allergiás tüneteket, nehézlégzést, bőrkiütést, hányingert. A mézesbor is kiválthat ilyen tüneteket.
Ez esetben nem a méhméreg-allergia újult ki, hanem a borban lévő egyéb összetevők (pl. méz, egyéb aromák, ízesítők) okozhatnak allergiás tüneteket. Hasonló tüneteket okozhatnak tömény alkoholok is (pl. ízesített pálinkában lévő aroma). Amennyiben a méz fogyasztása hasonló tüneteket vált ki, akkor a mézet kerülje.

Üdvözlettel:
Dr. Garaczi Edina
bőrgyógyász, allergológus és klinikai immunológus
Kedves Orvos
Inzulin rezidenciam es buza allergiam van melyek azok a lisztek amelyeket hasznalhatom?
buza allergia
Van egy 4 honapos kisbabám és folyton be van dugulva a kis orra 2 honapos koratol addig anyatejjel taplalkozott azutan meg tapszert adtam HA van mikor enyhulnek a tunetek es van mikor nem elore is koszonom az infot
T. Érdeklődő !

Lehet allergia és refluxbetegség is. Vizsgálatot javasolok.
Üdvözlettel:

dr Augusztinovicz Monika
fül-orr-gégész, allergológus
Budai Allergiaközpont
Tisztelettel szeretném megkérdezni, hogy migrénes fejfájás okai közt szerepelhet-e valamilyen allergia miatt bekövetkező dolog,
Ha igen, milyen irányban induljunk el a vizsgálatok terén? Köszönöm.
Tisztelt Kérdező!

Az allergiás nátha miatt bekövetkező orrdugulás okozhat – nem túl gyakran- fejfájást. Hasonló okok miatt létrejött orr melléküreg gyulladás már gyakoribb oka a fejfájásnak.

Üdvözlettel:



Dr Balogh Katalin

Fül orr gégész

Allergológus

Budai Allergiaközpont

www.allergiakozpont.hu
Tisztelt Szakértő!

Ferde orrsövényem miatt műtétet hajtottak vére rajtam idén tavasszal. Panaszom az volt, hogy orrom bal oldala szinte állandóan el volt dugulva. Ez a műtét után megszűnt, most viszont az orrom másik fele dugul rendszeresen. Orvosom azt javasolta, hogy allergia vizsgálatra menjek el. Ugyanakkor más allergiára utaló tüneteim nincs (szemviszketés, könnyezés, orrfolyást, tüsszentés, stb.) kizárólag a féloldali dugulás. Gyerekkoromban viszont elég erős pollen allergiám volt, a fent említett összes tünet előfordult, viszont ez fokozatosan alábbhagyott, tünetek az utóbbi években már csak nagyon ritkán és enyhén jelentkeztek.
Kérdésem, hogy az újabb orrdugulásom lehet-e allergiától?

Köszönettel:
Tamás
Tisztelt Kérdező!

Allergiás nátha orrdugulást kiválthat, azonban a fél oldali tünet arra utal, hogy valami más (is) lehet a háttérben. Érdemes lenne ismételni az allergia tesztet, az orrát endoszkóppal átnézni, és az orr melléküregeiről CT-t készíteni.



Üdvözlettel:

Dr Balogh Katalin

Fül orr gégész

Allergológus

Budai Allergiaközpont

www.allergiakozpont.hu

Hírek

Viszlát, müzliszelet! Ezért lett tiltólistás több allergén is a menzán

Viszlát, müzliszelet! Ezért lett tiltólistás több allergén is a menzán

2025 februárjától kizárólag olyan ételek készülhetnek a közétkeztetésben, amelyeknél nem használtak diót, mogyorót vagy a szezámmagot. Dr. Balogh Ádám, az Allergiaközpont csecsemő- és gyermekgyógyásza, allergológusa foglalta össze az anafilaktogén allergénekkel kapcsolatos tudnivalókat, és mutatott rá annak jelentőségére, hogy a közoktatási intézmények menzáján többé nem kell tartani a véletlen diétahiba okozta akár életveszélyes következményétől.

További részletek
Az allergénspecifikus immunterápiával megálljt parancsolhatunk az asztmának is

Az allergénspecifikus immunterápiával megálljt parancsolhatunk az asztmának is

Az allergénspecifikus immunterápia jelentős mértékben csökkentheti az allergiás betegségben szenvedő gyermekek tüneteit és javíthatja életminőségüket. Bizonyítottnak vehető az is, hogy az immunrendszer tisztított allergénkivonatokkal történő „edzése” megelőzheti a szénanátha asztmává alakulását – mondja dr. Mezei Györgyi, az Allergiaközpont gyermektüdőgyógyásza, allergológus és klinikai immunológus szakembere, aki szerint a személyre szabott allergénspecifikus immunterápia forradalmasíthatja az allergiás gyermekek kezelését is.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK