Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

A barátnőm kisfiáról kiderült, hogy cukorérzékeny, de az összes cukorfajtára, kivéve a szőlőcukrot. A kisfiú napi 10 dkg zöldséget ehet (de nem mindegyiket), gyümölcsből is csak citromot és grapefruitot, és húst. Tudnának esetleg olyan üzletet, vagy terméket ajánlani, amivel kissé szinesebb tehetnék az étrendjét?
Ez a betegség kezelhető, vagy élete végéig elkíséri majd a kicsit?
Válaszukaz előre is köszönöm!
Kedves Ágnes!

Kérdése sajnos csak most jutott el hozzám.

A barátnője kisfiának a tüneteit a bélben termelődő enzimek csökkent volta/hiánya okozza. Ezért a magas cukortartalmú zöldségeket, gyümölcsöket nem fogyaszthatja. Ez a probléma öröklődő, az élet végéig fennáll, de ahogy növekszik, egyre nagyobb mennyiségeket fog elviselni. Jelenleg egyéb kezelés, mint a diéta nincs, de remélni lehet, hogy ezt az enzimet valamikor előállítják, és gyógyszerként alkalmazható lesz. addig csak a diéta marad!

Üdvözlettel: Dr. Hidvégi Edit
Tisztelt Doktornő/Doktor Úr!

Kicsit butának tűnhet a kérdésem, de van kiút a helyzetemből?
Több, mint 10 éve vagyok szénanáthás. Legutóbbi alapos kivizsgálás (2003-ban) minden gyomra, legtöbb fapollenre ( termesztett rozsra is) kimutatott allergiát. 11 éve ötkeresztes parlagfű, feketeüröm allergiám van. Azóta sem javult! 3 éve allergiás roham esetén (évente egyszer) a torkom is ödémásodik, szépen fejlett halálfélelmet generálva! Vérből még ugyan nem mutatták ki ( még nem volt szerencsém bejelentkezni), csak a reakciókból a szalicilérzékenységet. Eddig tulajdonképpen tünetmentesen szedtem a Cataflam nevű gyógyszert (sűrű migrénes és egyéb fejfájásom is van ám!) most egy hete garantáltan a gyógyszertől lett allergiás rohamom. Szerencse, hogy mindig van nálam szteroidtabletta, beveszek hármat és elmúlik egy idő után.
Igy hát egész nyáron legszívesebben hűtőszekrényben ülnék (sem a napot , sem a meleget nem bírom, mintha akkor rosszabbul lennék), gyógyszer csak enyhíti a panaszt (csak Claritine ill Erolin tablettát szedek, naponta kettőt) viszket a szájpadlásom, a szemem, fáj a torkom, náthás vagyok...És sokan nem értik, hogy ilyen szép időben miért nem megyek kirándulni, miért nem ülök ki a kertbe, miért viszem mindenhova a kis táskámat (az életmenő gyógyszeremmel)!

Tehát Ön szerint: van ebből egyáltalán kiút? Homeopátiát próbáltam, eredmény nélkül. Időlegesen csak a természetgyógyász által ajánlott candida-diéta segített, de nem tudtam két évnél tovább tartani.
Lassan az egész család allergiás. Férjem megbízhatóan csak feketeüröm, parlagfű, 11 éves lányom füvekre + parlagfű, feketeüröm, 14 éves fiam is ezekre, de ő sokkal nehezebben bírja, volt már allergiás rohama is, néha fullad is, , 9 éves fiam még nem mutat tüneteket, de szerintem csak idő kérdése.
Ja és a méz az, ami felteszi a koronát az egészre, még csak hozzányúlnom sem szabad!
Nem marad más hátra, mind vegetálunk, aztán lesz valami? De mit csináljak a gyerekekkel?

Válaszát előre is köszönöm!

Schmidt Éva
Kedves Schmidt Éva!

Az Ön által használt készítményeken kívül vannak korszerűbb antihisztaminok, esetleg más szerekkel kombinálva, egyéb kezelésekkel kiegészítve elviselhetőbbé lehetne tenni a nyarait.

Üdvözlettel:
Dr Balogh Katalin
Az orvos által felírt antihisztamin tabletták csökkentik e az immunrendszer erejét?
Kedves Bohus Úr!

A válasz:NEM.



Üdvözlettel:
Dr Balogh Katalin
Tisztelt Doktornő!

Kérem, tájékoztasson, vajon milyen szemcseppet alkalmazhatok terhesség idejére, amennyiben allergiás vagyok a pázsitfüvekre.
Válaszát előre is nagyon köszönöm.
Üdvözlettel:
Molnár Erika
Kedves Molnár Erika!

Terhesség alatt az allergiás tünetek általában nem jelentkeznek olyan erőteljesen, mint egyébként. Amennyiben mégis, megoldást lehet találni.

Üdvözlettel:
Dr Balogh Katalin
Évek óta allergiás vagyok! Általában április-május hónapok illetve október november, amikor minden reggel fújnom kell az orromat, bedagadnak a szemeim, és nagyon sokat tüsszentek!
Csak azt szeretném egtudni, hogy erre megoldás lehet-e a claritin akut, és milyen adagokban kellene szednem!
Válaszukat előre is köszönöm!
Kedves Szabó Henrietta!

A Claritin akut alkalmas a tünetek enyhítésére. Adagja napi 1 tabletta az érintett időszakban.


Üdvözlettel:
Dr Balogh Katalin
Tisztelt Doktornő!

Szeretném megkérdezni, hogy évek óta tartó pollenallergiából kialakulhat-e asztma? Barátomnál a tünetek többnyire este/éjszaka jelentkeznek, a tüsszögésen, szemviszketésen túl az utóbbi időben a hörgői sípoló hangot adnak és nagyon erősen köhög.
Válaszát előre is köszönöm.
Üdvözlettel, Sziklai Márta
Kedves Sziklai Márta!

Sajnos úgy tűnik, a barátja asztmás lett. A pollen asztmát ugyanúgy lehet és kell kezelni, mint az allergiás náthát.


Üdvözlettel:
Dr Balogh Katalin
a fiam32 éves kisgyermekkora óta allergiás több mindenre az orra szinte állandóan el van dugulva orrcseppek nem segitenek a levegő kifujása is nehézségbe ütközik, van segitség??
Kedves Szabó Lajosné!

Attól tartok, a tartós orrcsepp használattal a fia csak rontott a helyzeten. Természetesen van megoldás a problémára, csak pontosa látni kellene, hogyan néz ki az orrnyálkahártya. Ez az a helyzet, mikor nagy türelem szükséges a beteg és az orvos részéről egyaránt.
Üdvözlettel:
Dr Balogh Katalin
Tisztelt Doktornő!
Férjem és én is allergiásak (háziporatka, macskaszőr, pollen), asztmásak vagyunk, de mindkettőnknél felnőtt korunkban alakult ki a betegség. Kisfiunk 3 hónapos, és két dolgot szeretnék vele kapcsolatban kérdezni:
- Lehetséges/érdemes-e megvizsgálni már most, hogy allergiás-e valamire?
- Akkor teszek-e neki jót, ha óvom ezektől az allergénektől (szigorúbb tisztaságban tartom, nem megyünk ki pollenszezonban), vagy ha szembesítem a szervezetét velük?
Válaszát előre is nagyon köszönöm!
Tisztelt Kiss Zsuzsa!

Ha nincs tünete a gyermeknek, fölösleges a vizsgálat.
A hajlamot sajnos már örökölte, nem segít, ha búra alatt próbálja tartani ( a higiéne hipotézis számos pártolója szerint egyenesen árt.)

Üdvözlettel:
Dr Balogh Katalin
Üdvözlöm, két éves kislányomon hirtelen csalánkiütés jelentkezett ami két hétig , hullámokban, leginkább vakarásra, az esti órákban jelentkezett, közben ekcéma szerű száradás is jelentkezett a kezén.
még HA tápszert kapott most próbáltuk cserélni tej alapúra, de emelett már joghurtot és egyéb tejterméket már kapott.

Lehetséges , hogy ezt mégis tejallergia okozta?
Lehet -e kétéves gyermeken allergia vizsgálatot végezni?

várom válaszukat, köszönettel
Skopál Tímea

Kedves Skopál Tímea!

Az esetleges tejallergia meglétét csak vizsgálattal lehet igazolni és ez esetben a megoldást a diéta jelenti.

Lehet két éves gyermeknél allergia vizsgálatot végezni.
Üdvözlettel:
Dr Balogh Katalin
Tisztelt Doktornő!

Amióta az eszemet tudom allergiás vagyok tavasztól őszig (11 fűre fára max keresztre). Idén elkezdtem szedni cinket már márciusban (napi 40mg) és semmi tünetem sincs, pedig a környezetemben mindenkinek előjött teljes intenzítással. Lehet valami kapcsolat?

üdv
Tisztelt HB!

A cink jótékony hatása ismert, de az allergiás tünetekre gyakorolt hatása nem. Szerintem véletlen egybeesésről van szó.

Üdvözlettel:
Dr Balogh Katalin

Hírek

A szúnyogcsípés is okozhat súlyos bőrtüneteket – ez a teendő vele

A szúnyogcsípés is okozhat súlyos bőrtüneteket – ez a teendő vele

A szúnyogcsípések többnyire nem igényelnek különösebb kezelést. Előfordulhat azonban, hogy akár tenyérnyi nagyságú duzzanattal, fájdalommal járó elváltozásokat is okozhatnak a kellemetlen kis vérszívók. A Skeeter-szindróma a heves tünetek ellenére nem életveszélyes állapot – nyugtat meg mindenkit dr. Moric Krisztina, az Allergiaközpont allergológusa, klinikai immunológusa.

További részletek
Méh-és darázscsípés? Az ijesztő tünetek nem mindig jelentenek allergiát!

Méh-és darázscsípés? Az ijesztő tünetek nem mindig jelentenek allergiát!

A méh- illetve darázsfélék csípése egyaránt fájdalmas, azonban a csípés helyén kialakuló bőrtünetek legtöbbször teljesen ártalmatlanok – mondja. dr. Mezei Györgyi, az Allergiaközpont allergológus és klinikai immunológus orvosa, akit arról kérdeztünk, milyen tünetek utalhatnak a csípések kiváltotta allergiás reakcióra.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK