Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktornő/Doktorúr!
Epicutan teszt eredménye lett, hogy allergiás vagyok a benzocainra, kolofóniumra, perubalzsamra, IPPD-re, és higany-ammóniára. Honnan tudhatnám meg, hogy miben találhatók ezek az anyagok?
Válaszát előre is köszönöm.
Üdvözlettel: Tóthné B Beáta
A perubalzsam és a kolofónium illatanyagokban, kozmetikumokban, cola-félékben, színes-illatos cukrászati termékekben található. A benzocain egy érzéstelenítő gyógyszer. A higany pedig alapanyaga az amalgám tömésnek, egyes vegyszerek is tartalmazzák, de egyre inkább kivonják a forgalomból.
Tisztelt Doktor Nő/Úr!
A kedvesem macskaszőr allergiás. Nekünk nincs a háztartásunkban macska, viszont a baráti társaságunkban vannak macskatulajdonosok. Akár hol futunk össze egy baráti csevejre, a párom estére befullad, roszul érzi magát, sipol a tüdeje. Néhány hónapig szedte a Xyzalt amit az orovosa írt fel neki, de hosszú ideig azt sem haszálhatja, mert a szervezete immunis lesz a gyógyszerre. Ezt az információt kaptuk. A kérdésem az lenne, hogy van e olyan gyógyszer, vagy kezelés, amivel egész évben kordában lehetne tartani ezt a betegséget. A gyógyszer szedése mellett a tünetek szinte egyáltalán nem voltak jelen, élhettük a notrmális életünket. De a barátainkról nem szeretnénk lemondani. Válaszát előre is köszönöm. Köszönettel: Á. Anita
Kedves Anita!

Bár a Xyzal hosszú ideig szedhető gyógyszer, az Ön által leírt asztmás tünetekre csak csekély mértékben hat. Ennél jobb gyógyszert is tudunk ajánlani, csak keressen fel bennünket a Budai Allergia Központban. Barátaiktól nem kell elszakadni!

Üdvözlettel: DR. Hidvégi Edit
Tisztelt Doktornő/Doktor Úr!
Ha lehetséges szeretnék,egy kis felvilágosítást kapni az allergiámról.Kb.egy éve állapították meg,hogy laktóz érzékeny vagyok de sajnos pontosan még a mai napig nem tudom pontosan mi az amit fogyaszthatok és mi az amit nem.Kaptam lactase rágó tablettát is ,de nagyon sokat nem szeretnék belőle használni.Hiába keresek egy élelmiszer listát amiben le lenne írva részletesen a (számomra)fogyasztható élelmiszerek neve.Remélem nem írtam nagyon zavarosan.
Válaszát előre is köszönöm
Üdvözlettel Tünde
Kedves Tünde!

A laktóz (tejcukor) a tejben és az azzal készült ételekben (tejbegriz, tejberizs, puding, tejcsokoládé) van. Laktóz mentes tejjel lehet helyettesíteni. A sajtban, túróban kevés tejcukor van, ezeket fogyaszthatja. További tejtermékekről, diétáról személyesen tudnék Önnek felvilágosítást adni a Budai Allergiaközpontban.

Üdvözlettel: Dr. Hidvégi Edit
2 év 7 hónapos kisfiam tejérzékeny, kb másfél éve derült ki. Azóta tejmentes diétán tartjuk, minden terméket, amit veszünk neki megnézzük az összetételét. Más kezelési mód létezik-e, mint a tejmentes étrend?
Előre is köszönöm a válaszát.
Kedves Szabolcs!

A gyermekkori tejérzékenység kinőhető! Amikor a diagnózist felállították, minden bizonnyal szükséges volt a gyermekének erre a szigorú diétára. Az eltelt 1,5 év alatt azonban csökkenhetett, vagy megszűnhetett az érzékenysége. ezért vizsgálatra lenne szükség, hogy gyermeke fogyaszthat-e már tejes dolgokat. Javaslom, keressék fel a Budai Allergiaközpontot, ahol a vizsgálatot készséggel elvégzem és a továbbiakra tanácsot tudok adni, kell-e még a diétát tartaniuk.

Üdvözlettel: Dr. Hidvégi Edit
Tisztelt Doktor Nő/Úr!
Fiamnál,aki 4 éves tavaj szeptemberben fulladásos tünetek jelentkeztek.Havonta befulladt. A mosdósi korházban idén januárban poratka,penész allergiát diagnosztizáltak. Állandó gyógyszerei Cetirizin 15 csepp Flixotide 2x1puff,sóoldat ultrahangos inhalátorból napi 2. Fulladáskor Ventolin,ami nem igen segít. Minden alkalommal korházban kötünk ki, ahol Rectodelt kúpot, majd Berodualt kap. Négy nap és különböző betegségekkel jövünk haza. Eddig csak bőrteszt volt.További vizsgálatok lehetővé tenék-e,hogy az ilyen mértékü fulladást elkerüljük? Elnőheti-e a gyermek? A tünetek akkor jelentkeztek amikor régi házba költöztünk. Márciustól-szeptemberig a gyermek még csak náthás sem volt. Válaszát előre is köszönöm.
B. Szilárd
Tisztelt B.Szilárd!

Ha a beállított megelőző kezelés mellett (Flixotide spray - amit arra kap, hogy a krónikus gyulladást és a fulladásos epizódok számát csökkentsük) a gyermek panaszos, akkor bizonyos veleszületett rendellenességeket és egyéb légúti betegségeket is ki kell zárni, további vizsgálatok elvégzése is természetes szóbajön.
Ahhoz, hogy eldöntsük, hogy milyen további vizsgálatokra van szükség, tudnunk kell a részletes kórelőzményt (mi povokálja a tüneteket, mikor jelentkeznek, vannak-e terheléses panaszok és a többi), az eddig elvégzett vizsgálatok eredményét, zárójelentéseket. A beteg fizikális státuszát is fel kell mérni. Nagyon fontos kérdés az is, hogy milyen segédeszközzel kapja a gyermek állandó gyógyszerét és rohamoldó szerét is.
Ezeknek a kérdéseknek a megválaszolására módunk van a központban.

Tisztelettel: Dr. Horváth Bernadett
Tisztelt doktornő!
5 éves kisfiamnak tavaly december óta többször volt durva,érdes (nem száraz,inkább csalánkiütés-szerű )az arcbőre. A testén máshol ez nem tapasztalható.Nem tudom a tünetek megjelenését semmivel összefüggésbe hozni. Általában zsíros krém(pl.Bepanthen) hatására javulást tapasztalok,de a tünetek többször visszatérnek. A probléma tavasszal,nyáron nem jelentkezik. Lehetségesnek tartja,hogy hidegallergiáról van szó? Ebben az esetben milyen kezelést javasol?
Szíves válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel: Pirosné Kovács Viktória
Kedves Viktória!

Fiának valószínűleg száraz, érzékeny bőre van. Ez a téli időben jobban kiszárad és a hideg szél is kifújja, ettől romlik. Nagyon jól tette, hogy zsírosító krémet használt, ezt a tünetek megelőzésére is alkalmazhatja, nem csak akkor, amikor a foltok már megjelentek. Feltétlenül kímélő arcmosó szert (nem szappant) kell a fürdetésnél is használniuk. Amennyiben a tünetek romlanak, a Budai Allergiaközpont bőrgyógyászati rendelését felkereshetik.
Üdvözlettel: Dr. Hidvégi Edit
Édesanyámnak a kezén ilyenkor hidegidőben
kipirosodik, hólyagok lesznek rajta ami elfakad és vérzik azt mondták neki, hogy hidegallargiája van. van-e ez ellen valamilyen gyógyszer, kenőcs vagy mia teendő ilyen esetben.
Tisztelettel Ivancsóné
Tisztelt Asszonyom!
Amennyiben a diagnózis helyes, és valóban hideg allergiája van az édesanyjának, gyógyszeres kezeléstől nem sok sikert remélhet. Melegen kell tartani az érintett területet.
A kivizsgálás megtörtént?Ha nem , célszerű lenne.

Üdvözlettel:
dr Balogh Katalin
Tisztelt Doktornő!

Kb.négy éve a vérképemben az eozonofil értéke jelentősen megemelkedett , és azota is 10-12 között van. Az orvos szerint ez allergiára utal. Tipikus allergiás tüneteim nincsennek, börpróba negativ. Vannak viszont különböző panaszaim, igy vérvizsgálatot is végeztek, ételallergiára gyanakodva, ahol a tojásfehérje, tej, sajt, kukorica, hagyma 2 értékre jött ki. a többi élelmiszerre 0 érték.Ha jól értelmeztem a referenciatartomány 0-2 között van megadva. Sajnos, az értékelő orvos sem volt tisztában az ételallergia nagyságával, ill. a 2 érték mibenlétével, igy azt mondta, célszerü kerülni ezeket az ételeket. Kérdésem: mit jelent a kettes érték, mennyire kell diétáznom, ill. Önöknél egy komplett kivizsgálás élelmiszerallergiára mibe kerül. Válaszát köszönöm, üdvözlettel
Tisztelt Szele Ágota!

Sajnos nem írta meg, milyen jellegű panaszai vannak. Az étel-allergia igen sokrétű tüneteket okozhat (bőr, légúti, bélrendszeri, stb.), tehát minden részlet fontos lehet. Igaz, hogy az emelkedett eozinofil szám allergiára utal, de mástól is lehet. Az említett leletet látni kellene, hogy pontosan értékelni lehessen a 2-es értéket. Nagyon fontos lenne az Ön megfigyelése, a javasolt diéta hozott-e javulást állapotában.
Összefoglalva: javaslom, hogy egy részletesebb személyes megbeszélésre jelentkezzen a Budai Allergia Központban, ahol bőrpróbát és egyéb allergológiai vizsgálatot is tudunk végezni Önnél. A vizsgálat díja: 10.500 Ft + szükség esetén bőrpróba költsége.

Várom jelentkezését!
Üdvözlettel: Dr. Hidvégi Edit PhD
Tisztelt, Hölgyem Uram!
Pici korom óta van egy számomra már elviselhetetlen allergiás tünetem. Ez a tünet nem más mint a viszketés. A karom és a lábam esténként, éjszakánként és reggelente elviselhetetlen módon viszket, aminek okára ezidáig nem sikerült fényt deríteni. Minden este erre feküdni, erre ébredni éjjel és erre kelni reggel rettentő kimerítő. A fürdésre és a vízre szintén így reagál, így sajnos sokmindenben korlátozva vagyok. Külsőleg semmi tünete nincs. Voltam már rengeteg helyen ezzel a problémámmal, de többnyire eredménytelenül. Az ételallergiatesztek mind negatívak lettek az anyagok közül az illatanyag lett pozitív. Ez ellen amennyire csak lehet védekezek, de sok esetben szinte lehetetlen, hisz illatmentes tisztálkodó és tisztítószereknek csak csekély része kapható. A tünetek koránt sem biztos, hogy az illatszerekre reagálnak. Kérem javasoljanak számomra valami utat, amerre elindulhatok és egyszer végre a végére és járhatok!! Köszönettel!
Kedves F. Krisztina!
Panasza háterében nem feltétlenül allergia áll. Nagyon sok betegségnek lehet tünete a bőrviszketés. Nem tudom, milyen vizsgálatok történtek eddig?Belgyógyászati kivizsgálás történt e?
Semmiképpen nem ígérhetem, hogy mi biztosan tudunk segíteni, de a leleteit szívesen átnézzük, és meglátjuk, mit tehetünk.

Üdvözlettel:
dr Balogh Katalin
Tisztelt Doktornő!

Évek óta küzdök hasi problémákkal: puffadás, ennek következményeként fájdalmas alhasi görcsök, szorulás, ami után néhány perc múlva épp az ellenkezője következik, vagy épp hasmenés.

Két alkalommal voltam a panaszokkal belgyógyász orvosnál. Labor vizsgálatokat és hasi ultrahangot végeztek és azzal a konklúzióval zárultak a vizsgálatok, hogy szervi probléma nincs, figyeljem, hogy milyen élelmiszerektől vagyok rosszul, és azokat kerüljem el.
(Csak zárójelben: előfordult, hogy a nyaki és hónalji nyirokmirigyek is megduzzadtak. Ezzel is voltam orvosnál, nem találták okát - persze lehet ennek egyébként sincs köze az előbbi problémához.)

Ahogy telt az idő egyre rosszabb lett, már szinte folyamatosan problémát okoztak a fenti tünetek – ünnep volt néhány jó nap.

Tavaly októberben fogyókúrába kezdtem és észrevettem, hogy ha elhagyom a kenyér és tésztaféléket, sokkal jobban vagyok, ezért ettől datálva nem eszem gabonafélékből készült élelmiszereket és a boltban sem veszek olyan élelmiszert, ami ilyesmit tartalmazhat. A panaszok ritkán ugyan, de időnként mégis jelentkeznek. Ilyenkor előfordul, hogy több hétig is tart, míg ismét jobban leszek. Nem vezetek az étkezésekről naplót, de azt gondolom, hogy ezekben az időszakokban sem étkezem másképp, mint amikor jól vagyok. Persze tévedhetek.

Elbizonytalanodtam: lehet, hogy nem csak a gabonafélékkel van probléma, esetleg ez már valami másnak a következménye, vagy „csak” a figyelmességemmel van baj?
Nem akarok tovább találgatni. Szeretném tudni, hogy valójában mi, vagy mik okozzák a problémát és természetesen megtenni, amit lehet ezeknek a tüneteknek a megszüntetése érdekében.

Azóta olvastam, hogy lisztérzékenységre vonatkozó vizsgálat előtt pl. nem célszerű változtatni az étkezési szokásokon, de én ezt már megtettem.
Tanácsra van szükségem, mert nem tudom, mivel kezdjem. Érdemes étkezési allergia vizsgálattal kezdeni? Lehet így is lisztérzékenységre vonatkozó vizsgálatot végezni, hogy már hosszabb ideje elhagytam a gabonaféléket az étrendemből? Ha az allergiavizsgálat nem hoz eredményt, hogyan tovább?

Szeretnék elindulni mielőbb valamilyen (remélhetőleg a megoldáshoz közelebb vivő) irányba. Ehhez kérem szíves tanácsát, melyet előre is köszönök.

Üdvözlettel: Juhász Melinda
Tisztelt Juhász Melinda!

Sajnos kérdése csak most került hozzám. Javaslom, hogy keresse fel rendelésünket, ahol tejcukor terheléses vizsgálatra is lehetőség van. Ennek időpontját a recepción megbeszélheti, azt követően pedig egy előre egyeztetett időben szakrendelésemen megbeszélhetjük a gondjait. Kérem, hogy a rendelésre hozza el eddigi vizsgálati eredményeit.

Üdvözlettel: Dr. Hidvégi Edit
gasztroenterológus és pulmonológus szakorvos
tel.: 06-30/631-9309

Hírek

A szúnyogcsípés is okozhat súlyos bőrtüneteket – ez a teendő vele

A szúnyogcsípés is okozhat súlyos bőrtüneteket – ez a teendő vele

A szúnyogcsípések többnyire nem igényelnek különösebb kezelést. Előfordulhat azonban, hogy akár tenyérnyi nagyságú duzzanattal, fájdalommal járó elváltozásokat is okozhatnak a kellemetlen kis vérszívók. A Skeeter-szindróma a heves tünetek ellenére nem életveszélyes állapot – nyugtat meg mindenkit dr. Moric Krisztina, az Allergiaközpont allergológusa, klinikai immunológusa.

További részletek
Méh-és darázscsípés? Az ijesztő tünetek nem mindig jelentenek allergiát!

Méh-és darázscsípés? Az ijesztő tünetek nem mindig jelentenek allergiát!

A méh- illetve darázsfélék csípése egyaránt fájdalmas, azonban a csípés helyén kialakuló bőrtünetek legtöbbször teljesen ártalmatlanok – mondja. dr. Mezei Györgyi, az Allergiaközpont allergológus és klinikai immunológus orvosa, akit arról kérdeztünk, milyen tünetek utalhatnak a csípések kiváltotta allergiás reakcióra.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK