Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktor Úr/Doktornő!
2007.12.hóban lányomnál élelmiszer allergia vizsgálatot végeztek, aminek eredménye 20 pozitív reakciójú élelmiszer volt. Ebből két erős reakciót mutató élelmiszer a kecsketej és sajt, illetve a tehéntej volt. Kérdésem az, hogy a tejfehérjére, vagy a tejben található laktózra érvényes-e ez a pozitivitás, konkrétan: csak a tejet kell kerülni, és az abból készült termékeket nem, vagy pedig minden tejterméket?
Másik kérdésem: mi az a III. típusú étel-allergia és milyen szövődményeket okozhat?
Kedves Judit!
A bőrpróba a tejfehérjére vonatkozó allergiát mutatja ki, így minden olyan tejterméket is kerülnie kell, amiben a tej benne van, még élelmiszer adalékanyagként is használják, arra is oda kell figyelni!
A laktóz (vagy tejcukor), amikor gyógyszerben van, akkor nem okoz panaszt, de élelmiszerekhez adva már lehet \"kontaminált\", azaz tejfehérjével együtt kerül az ételbe, lehetőleg azt is kerülni kell.
Bár étel-allergia szakértő vagyok, nem sejtem, hogy ki és mit értett III-as típusú étel-allergia alatt. Az I-es típusú reakció az, amit bőrpróbával ki lehet mutatni (IgE mediált), a IV-es típus a sejt közvetített, amikor ekcéma jelenik meg. Az I-es a veszélyesebb, de a IV-es nehezebben szűnik meg.
További részleteket az Allergiaközpontban tudok mondani.
Üdvözlettel: Dr. Hidvégi Edit
Kedves doktornő !

Nagyon szépen köszönöm a válaszát, nagyon örülök amit írt, mert azt
olvastam hogy a gyümölcscukor érzékenység elég komoly betegség, szinte
mindenben van és nagyon szigorú diétát kell tartani. Az almával
próbálkoztunk, arra kb. 20 ml után jött ki, meggyet is adtam, 3 szem
meggyet facsartam ki kézzel, arra nem volt olyan súlyos de már látszott, a
legdurvább a sárgabarackkal volt, arra már akkor kijött amikor a szájához
ért a gyümölcs. Gondoltam esetleg még a banánra, vagy azt ne próbáljam?
Megpróbáltam a párolt almát de arra is kijött 2 pici kanál után.Most répalét és céklalét kap frissen gyümölcscentrifugázva,
ezekre semmi baja nincs, a répalétől egy picit hígabb a széklete de nem
megy a hasa. Ön szerint mi lehet ez? Van esély hogy kinövi? Félek hogy az
anyatejben lévő vitaminok már nem elegek neki. Vagy az még fedezi a
vitaminszükségletét?
Nem lehet hogy nagyon savasak a gyümölcsök és azt nem bírja? Ezt csak
mint laikus kérdezem, lehet hogy hülyeség.

Debreceniek vagyunk úgyhogy nem tudom elvinni Pestre. Itt még nem küldött
el a gyerekorvos allergiavizsgálatra, azt mondta hogy várjunk hátha elmúlik.

Válaszát előre is köszönöm
Nagyné Emese

Kedves Emese!
A gyümölcscukor érzékenységnek más tünetei vannak. Nem írta meg, hogy milyen gyümölcsökkel próbálkozott, lehet, hogy evvel volt a probléma. Javaslom, hogy főzött almával, vagy őszibarackkal (héja nélkül!) próbálja meg. Ha így sem megy, szívesen megvizsgálom a gyermekét a Budai Allergiaközpontban.
Üdvözlettel: Dr. Hidvégi Edit
Kedves Zsiborács Andrea,
csak most derült ki, hogy jó ideje kering egy megválaszolatlan kérdés a webhelyen, igazán sajnálom. A probléma, amit leírt, messze összetettebb annál, hogysem egy rövid diétás javaslattal meg lehetne oldani . Ez a technika egyébként az ételallergiákban alapvető lelki tényezők felismerését is lehetetlennné teszi. Ezért a legjobb tanácsnak azt gondolom, hogy keresse fel az Allergiaközpontot megbeszélt időben, a tünetek és a kórelőzmény közös értékelése édekében.
Üdvözlettel
Nékám Kristóf dr
Kedves Vikt
Tisztelt Cím!
Kislányom októberben lesz 3 éves, a múlt héten nagyon csúnya allergiás tünetek jelentekztek nála valamilyen rovar csípésének következtében. Sajnos nem tudni, mi csípte meg, mert reggel, ébredés után láttuk az arcán ill. a kezén, hogy valami megmászta, több csípés nyoma volt látható ezeken a területeken (faházban aludtunk, lehetett pók, szúnyog, hangya; - darázs, méh kizárható). Reggel már látható volt, hogy elindult valamilyen lassú duzzadásos folyamat, kapott rögtön szájon át 1/2 kalcium injekciót és Fenistil cseppeket. (Ez már a 2. eset, hogy feldagad és eltorzul az arca csípés után, kezén, lábán vizenyős hólyagok jelennek meg a csípés helyén). Estére már csúnyán feldagadt az arca és a kezei is, ismét kapott Calciumot és Fenistilt (ismerős gyermekorvossal konzultáltunk telefonon, mivel vidéken voltunk). Másnap reggel a duzzanat tovább nőtt, visszatérvén Budapestre felkerestük gyerekorvosunkat, aki Rectodelt kúpot írt fel ill. szteroidos krémeket. Azt tanácsolta, hogy a tavasz-ősz között folyamatosan szedjen kislányom Xyzal oldatot, kivédendő egy újabb csípés túlzott allergiás reakcióját (már tavaly ősszel javasolta, egy korábbi csípés után, hogy adjak kislányomnak folyamatosan Zyrtec oldatot, de én ennek ellenáltam, mert nem akartam 2 éves kislányomat folyamatos gyógyszeres kezelés alá vonni).
Kérdésem a következő: létezik valamilyen alternatív megoldás az esetleges újabb csípés során jelentkező allergiás tünetek csökkentésére (pl. homeopátia, akupunktúra, biorezonancia), mivel nem szeretném folyamatosan adni a Xyzal oldatot? Ki az a szakértő kolléga az Önök intézményében, aki az adott kérdésben specialista?
Válaszukat előre is köszönöm.
Üdvözlettel:
Saly Éva
Kedves Anyuka!
A Xyzal folyamatosan, mell
Kedves Szakértő!
Pár hónapja mindkét alsó lábszáramon, vádli alatt és lábfejemen apró élénk piros pöttyök jelentek meg. Nem nagyobban, mint egy tűszúrás, de nagyon sok van belőlük. Háziorvosnál jártam, de nem volt eredményes. Mi okozhatja ezt az elváltozást? Válaszát előre is köszönöm!
Kedves K
A testemet egyik naprol a másikra ellepte a vízhólyag, előző nap uborkát szedtem, arra gyanakszunk hogy az uborka levelére lennék allergiás, nagyon sok lett ahol hozzám ért és elkarcolt ott tele van és fáj. Kérdésem mivel lehet kezelni a vízhólyagot, én First tel fujtam le, fertőtlenitésképp, neogranormonnal bekentem, és kalciumot iszok.Mit tehetek még???

Mielőbbi válaszát előre is köszönöm
Tisztelettel Mátyásné
Kedves Kérdező!
A hólyagos kiütések lehetnek vegyszertől, vagy más növénytől is, amihez hozzáért munka közben. Javasolt Fenistil gél használata, vagy a háziorvosa tud felírni antihisztamin tartalmú tablettát. Máskor használjon védőkesztyűt az ilyen munkához.
Jobbulást: Dr. Hidvégi Edit
Tisztelt Szakértő!

napjaink valóban igen elterjedt betegsége az allergia. a kérdésem a következő lenne: nikkelre és kobalt kloridra, valamint egyes fogászati tömőanyagokra vagyok allergiás.
az utóbbi időben refluxra jellemző panaszok alakultak ki nálam, amit az elvégzett gyomortükrözés nem igazolt, de a panaszok maradtak. okozhat-e élelmiszer allergia ilyen tüneteket? érdemes-e erre irányuló vizsgálatokat végezni? számíthatok-e arra, hogy a későbbiekben valamilyen egyéb allergia társul hozzá?
a bizsu viselésének kerülésén kívül más allergiára jellemző panaszom nem volt.

válaszát várva
tisztelettel

Kardos Zóra
Kedves Zóra!

Akinek fém-allergiája van, másra is lehet érzékeny. Az étel-allergia diagnózisa nagyon nehéz. Javaslom, hogy 3 napig írja össze, hogy mit fogyaszt (ételek, italok, rágógumi, egyéb rágcsálnivalók is érdekesek lehetnek) és ezután keressen fel szakrendelésemen a Budai Allergiaközpontban. Ott részletesen meg tudjuk beszélni a kivizsgálás menetét, a teendőket.
Üdvözlettel: Dr. Hidvégi Edit
Kedves szakértő !

6 hónapos kislányomnak szeretném bevezetni a gyümölcsöket, eddig csak anyatejet kapott de minden gyümölcsre nagy vörös foltokkal reagál a szemén. A doktornő szerint várni kell, lehet hogy gyümölcscukor érzékeny. Nagyon el vagyok keseredve, ebből ki lehet nőni? Mit jelent ez?
Kedves Emese!
A gyümölcscukor érzékenységnek más tünetei vannak. Nem írta meg, hogy milyen gyümölcsökkel próbálkozott, lehet, hogy evvel volt a probléma. Javaslom, hogy főzött almával, vagy őszibarackkal (héja nélkül!) próbálja meg. Ha így sem megy, szívesen megvizsgálom a gyermekét a Budai Allergiaközpontban.
Üdvözlettel: Dr. Hidvégi Edit
Tisztelt Szakértő!

Szonszédom kertjében már embermagasságú a gaz, fura sárga óriásvirágzatok láthatók például. Azt szeretném kérdezni, hogy másfél éves kislányom, aki 10 méterre él ettől a pollenforrástól, nagyobb kockázatnak van-e kitéve emiatt a szénanátha kialakulása szempontjából? Esetleg érdemes-e valamilyen vizsgálatot elvégezni emiatt?

Üdvözlettel: Simon Tamás
Tisztelt Simon Úr!

A leírása alapján nem sikerült ugyan azonosítanom a növényt, minden esetre nem szerencsés, hogy a gyermek nagy mennyiségű gyompollen hatásának van kitéve. Az allergia kialakulásábn azonban még más tényezők is szerepet játszanak. Vizsgálatot nem tartanék szükségesnek, amíg semmi panasza nincs a kislányának. Jó lenne rávenni a szomszédot, tegye rendbe a kertjét, hiszen ő is lehet allergiás.
Üdvözlettel:

Dr Balogh Katalin
fogászatban használt anyagok alkalmazása összefüggésben lehet-e autoimmun betegség kialakulásában?
Tisztelt Asszonyom!
Bár a kérdése nem eléggé konkrét, a válasz: nem.


Üdvözlettel:

Dr Balogh Katalin

Hírek

A szúnyogcsípés is okozhat súlyos bőrtüneteket – ez a teendő vele

A szúnyogcsípés is okozhat súlyos bőrtüneteket – ez a teendő vele

A szúnyogcsípések többnyire nem igényelnek különösebb kezelést. Előfordulhat azonban, hogy akár tenyérnyi nagyságú duzzanattal, fájdalommal járó elváltozásokat is okozhatnak a kellemetlen kis vérszívók. A Skeeter-szindróma a heves tünetek ellenére nem életveszélyes állapot – nyugtat meg mindenkit dr. Moric Krisztina, az Allergiaközpont allergológusa, klinikai immunológusa.

További részletek
Méh-és darázscsípés? Az ijesztő tünetek nem mindig jelentenek allergiát!

Méh-és darázscsípés? Az ijesztő tünetek nem mindig jelentenek allergiát!

A méh- illetve darázsfélék csípése egyaránt fájdalmas, azonban a csípés helyén kialakuló bőrtünetek legtöbbször teljesen ártalmatlanok – mondja. dr. Mezei Györgyi, az Allergiaközpont allergológus és klinikai immunológus orvosa, akit arról kérdeztünk, milyen tünetek utalhatnak a csípések kiváltotta allergiás reakcióra.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK