Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktornő!
Van egy 4 éves kisfiam. Februárban kezdődött nála, hogy amikor lázas beteg (ez kb. 4 alkalom volt azóta) 1-2 perc alatt ödémás hólyagok jelennek meg az alsó és/vagy a felső szemhéján. Olyan mint egy vízhólyag és teljesen bedagad a szeme tőle. Van, hogy csak az egyik, van, hogy mindkettő. Ilyenkor kalciumot és Cetrizin Hexal cseppet adunk neki. Még másnap is egy kicsit dagadt a szeme. Általában este jön ki és csak egyszer. Az orvos azt mondta ételre, tisztálkodó szerre allergiás, vagy egy vírus lappang a nyirokrendszerében. Szerinte nem kell emiatt aggódnom, nagy baj nem lehet. A bőrgyógyász is ezt mondta. Amikor nem beteg egyszer sem fordult elő. A kérdésem az lenne, hogy Ön találkozott-e már ilyennel? Illetve milyen orvoshoz, vizsgálatra vigyem ezzel? Azelőtt soha nem volt ilyen. Lázcsillapítónak Nurofent kap kiskora óta. Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel: Szilvia
Kedves Édesanya!



A leírt elváltozás gyermekénél mindig valamilyen betegséggel együtt jelenik meg. Valószínű, hogy a betegséget kiváltó vírus vagy baktérium fehérje tartalma lehet felelős az elváltozásért. Azt azonban nem lehet tudni az Ön leveléből, hogy a lázcsillapító adása után jelenik-e meg az elváltozás, mert akkor ebben az esetben a lázcsillapításra alkalmazott gyógyszer is lehet felelős a tünetekért.

Egyébként nem szokatlan, hogy a vírusos betegség valamilyen allergiához hasonló elváltozást vált ki.



Üdvözlettel



Dr. Polgár Marianne

Gyermekorvos-gasztroneterológus
Ha almát és őszibarackot eszem, akkor az egész testem, a torkom és a szemmem is viszket. Sajnos nagyon szeretem a gyümölcsöket és nem merek enni. Mi lehet az oka.
Köszönöm a válaszát.
üdv. lívia
Kedves Lívia!

Valószínűleg Ön nemcsak a gyümölcsökre, hanem más növényekre is allergiás. Amennyiben szeretné magát kivizsgáltatni, vagy részletes allergia-megelőző tanácsokat kapni, jelentkezzen be szakrendelésemre a Budai Allergiaközpontba.

Üdvözlettel: Dr. Hidvégi Edi
Tisztelt Doktornő/Doktor Úr!

40 éves nő vagyok 3 sikertelen IVF és egy missed AB után. Immunológiai vizsgálatomnál az ELISA panelben a következő eltéréseket találták: anti-nukleáris antitest 25,20 IU/ml (ref: 0-25,00) és dsDNS 101,1 U/ml (ref: 0-60,00) Kérdésem hogy ez pontosan mit jelent, és közrejátszhat-e a teherbeesés elmaradásában.

Válaszát köszönöm,
Bernadett
isztelt Bernadett!



A helyzet az, hogy a pajzsmirigy immunológiai és endokrinológiai ill. egyéb endokrin vizsgálat eredményét nem látom. Valószínűleg autoimmun betegsége van, amelynek további klasszifikációja indokoltnak látszik.

Jó egészséget kívánok:

Prof. Dr. Balázs Csaba
Tisztelt Doktornő!

Segítségét szeretném kérni, kislányom 19 hónapos. 8 hónapos korában történt, hogy vanília fagyit ettünk amit aztán ő is megkóstolt (néhány mokkáskanálnyi mennyiségről van szó) és hamarosan elkezdte dörzsölni a szemét, bepirosodott mintha meg is dagadt volna kicsit és piros foltok jelentek meg az arcán. Mivel nagyon megijedtünk, azonnal bevittük az ügyeletre, de mire sorra kerültünk volna teljesen eltűnt minden tünet, így hazajöttünk. Védőnőt megkérdeztem, hogy mi lehetett, és azt mondta, hogy biztosan a vanília...
Kb. egy hónap múlva adtam neki egy kis túró rudit, egy-két falatot, és ahol elkenődött a szája körül újra megjelentek a piros foltok, és amilyen gyorsan előjöttek olyan hamar el is tűntek. Itt már gyanakodtam, hogy esetleg a tejtermék lehet...
Majd eltelt 1-2 hónap, újra próbáltam és újra előjött. Mikor ezt elmondtam a gyerekorvosnak, azt mondta, hogy 100% tejérzékeny és hogy ezt nem is fogja elnőni. Elvittem kétszer is biorezonanciás állapotfelmérésre ill. kezelésre (nem tudom mennyire lehet ebben hinni?!) és az ottani eredmények szerint pedig nem allergiás a tejre. Ekkor próbáltam ki azt, hogy megkentem tejjel a kis arcát, hogy lesz-e valami reakció, és bepirosodott. A doktornő azt tanácsolta, hogy adjak neki sajtot. Adtam is és hál\'Istennek nem lett semmi reakció. Majd azt tanácsolta, hogy adjak túrót. A főzelékbe raktam, és ahogy elkenődött a szája szélén kezdett halványan pirosodni, abba is hagytam.
Most május óta nem kapott semmit. Még mindig szopik, amit nem is bánok, mivel nem ihat tejet.
Viszont teljesen bizonytalan és tanácstalan vagyok ebben a dologban, hogy tényleg a tejre érzékeny-e (ami gondolom valószínű) , vagy hogy elnőheti-e?!
Már az is eszembe jutott, hogy én rendszeresen fogyasztottam kisebb korában házitejet, ami jóval erősebb a boltinál, és hogy hátha amiatt lett érzékeny mert átjutott az anyatejen keresztül? Lehet, hogy butaság de már nem tudok mire gondolni, mert semmilyen ételt nem adtam neki idejekorán, majdnem 1 éves koráig kizárólag szopizott, mert nem fogadott el más ételt.

Kérem segítsen tanácsával vagy véleményével.
Előre is nagyon köszönöm!!!!

Üdvözlettel: Czer Gabriella
Kedves Édesanya!



A kislányánál a bőr érzékenység alapján erős a gyanú, hogy tehéntej-allergia fennállhat. A biorezonancia vizsgálat nem tudományosan megalapozott, ennek megfelelően nem megbízható diagnosztikai módszer.



Orvosi kivizsgálást javasolok, mert lassan az anyatejtáplálás vége felé közelednek és tudni kell, hogy mit fogyaszthat a gyermek biztonságosan.



Üdvözlettel



Dr. Polgár Marianne
Tisztelt Prof.Dr.Balázs Csaba!
Lányomnak évekig csak a haja hullott foltokban, most már a szemöldöke és a szempillája is.A gócót sokszor kerstük, de soha nem találtunk semmit.Több helyen olvastam, hogy ez autoimmun betegség.Jelenleg Depo-medrol injekciót fecskendeznek a fejbőrbe, és mellé Isoprinosine tabblettát szed a lányom.
Segítségét szeretném kérni abban, hogy az ha nics góc a háttérben, és ezt a vizsgálatok bizonyítják akkor meglehet találni valahol a kiváltó okot és lehet gyógymódot találni?

Segítségét előre is köszönöm.
Üdvözlettel:
Szabó Edit
isztelt Bernadett!


A helyzet az, hogy a pajzsmirigy immunológiai és endokrinológiai ill. egyéb endokrin vizsgálat eredményét nem látom. Valószínűleg autoimmun betegsége van, amelynek további klasszifikációja indokoltnak látszik.

Jó egészséget kívánok:

Prof. Dr. Balázs Csaba
Tisztelt Doktornő/Doktor Úr !
18 éves fiam folyamatosan vissszatérő tüdőgyulladással küzd.Legtöbbször nem lázas, csak a köpet elváltozásából ( sok, bűzös,színes) derül ki. a tenyésztés mindig baktériumot mutat ki, legtöbbször Haem.Influ. , de legutóbb Steptoc.Pneu. volt. Amíg szedi az antibiotikumot, s utána egy ideig rendben van, de egy-két hét múlva megint van baci. Már nagyon sok antibiot. kipróbáltunk, többféle időtartammal, de a végeredmény mindig ez.
Mit tegyek, kihez forduljak?A fiam egyetemista Bp-n, sportoló, izmos, egészségesnek látszó fiatalember, de ezzel a problémával.
Kérem, segitségüket!
Köszönöm!
Kenyeresné Judit
Kedves Judit!

Javaslom, hogy fia keressen meg szakrendelésemen a Budai Allergiuaközpontban az eddigi leleteivel. A többit ott megbeszéljük.

Üdvözlettel: Dr. Hidvégi Edit
A kislányomnak születése után kiderült, hogy tejcukor és tejfehérje érzékenysége van. Teljesen kiiktattuk az étrendjéből a tejszármazékokat. Még a tápszere is szójaalapú volt, mert a hidrolizált tejsavas tápszerektől is kiütéses volt. Így értük el azt, hogy a 1,5 éves tejterhelésekor teljesen negatív eredményt produkált, és azóta fogyaszthatja ezeket az élelmiszereket minden gond nélkül. Időközben 10 hónapos korában a védőnő javaslatára kapott tejmentes babapiskótát, amitől 2 perc alatt elindult egy allergiás reakció. Éppen befejeztük a 1,5 db piskóta megevését, már dagadt a szája, majd ez a dagadás rendkívül gyorsan terjedt végig a testén, ájuldozott, fulladt, és legvégül lángvörös lett a teste. Azóta tojásmentes diétét tartunk. Mind a fehérjére, mind pedig a sárgájára kimutatták az allergiás reakciót akkor. Októberben lesz 4 éves, és éppen most esdékes a következő kontrollja. Eddig mindig tologatták neki a tesztet, mondván, hogy túl nagy a veszélye. A gasztroenterológusunk most sem vizsgálja meg, kérte, hogy vigyem be a papírjait, és autómatikusan meghosszabítják a tartós betegségéről szóló papírját. Nem szeretném, ha félreértene, nem áll szándékomban a gyermekemet egy életveszélyes vizsgálatnak kitenni, de szeretném tudni, hogy Ön szerint mennyi idős korában lehetne megejteni egy vizsgálatot arra vonatkozóan, hogy allergiás-e a tojásra vagy sem. Nem tudom, hogy mi a jó neki. Az, ha tesztelik, vagy az, ha továbbra is diétán marad. Mikor nagyobb az esély a gyógyulásra??? Esteleg nem a korai tojásfogyasztás okozta-e a problémát?! Bár mint említettem védőnői tanácsra kapta... Van-e veszélytelen módszer esetleg ennek kiderítésére. Például egy vérteszt kimutatna-e valamit, vagy nem , mert azóta tojástól \"steril\" a szervezete. Válaszukat előre is köszönöm! Révész Viktória
Kedves Édesanya!



A tojással történő terhelésnek valóban nem szabad megtörténnie úgy, hogy a gyermek a tojást eszi.

Kontakt próba ( bőr megkenése tojással), karcolásos (prick) teszt elvégzése szükséges első lépésben, ezek negativitása után lehet csak szó egyáltalán a „terhelésnek” nevezett vizsgálatról.



Ha a gyermek hosszabb ideje nem fogyaszt tojást, kicsi a valószínűsége, hogy a vérből ellenanyag kimutatható, de súlyos esetben ez is lehetséges. Az össz-IgE elvégzése vérből is segítséget jelenthet a tojásallergia kimenetelének megítélésében.



Üdvözlettel



Dr. Polgár Marianne

Gyermekorvos-gasztroenterológus
Tisztelt szakértő Úr,Holgy! kronikus csalánkiütésem van ,a hisztamin csökkentő gyógyszerekre erősödnek a tünetek,éjjel jelentkeznek a kiütések ,nyugtato tablettára még erősebb a reakció fél év ,vagy még tovább tart ,van ,hogy darázscsípésre hasonlít ,olyan kemény lesz ,és lilavéraláfutás marad a helyén.A vérvizsgálatok negatív eredményt mutattak.cetirizint,xyzalt,zyrteket.Kérem ,javasol-e valami új gyogymódot,amit érdemes megpróbálnom? KöszönettelCsmárta
Kedves Márta!

Nem tudom, hogy eddig milyen vizsgálatai voltak a csalánkiütései miatt, a vérből mit néztek?
Történt-e részletes góckutatás és annak mi lett az eredménye? Szed-e valamilyen gyógyszert?
Történt-e allergológiai vizsgálat?
Ahhoz, hogy terápiát tudjak javasolni a fenti vizsgálatok eredményei is kellenének, illetve
egy személyes megbeszélés.

Üdvözlettel:dr Smajda Zsuzsa
Tisztelt Szakértő!

10 éve diagnosztizált pollen allergiám van. A rihno-lihgt kezelést alkalmazom évek óta. Az a tapasztalatom, hogy a kezeléssel meg kell várnom amíg a tünetek jelentkeznek, mert amikor tünetmentes állapotban előre végigjártam a kúrát, sajnos meg kellett ismételnem a pollen időszakban. (2-3 héttel korábban jártam).
Kérdés: létezik-e végleges megoldás, mert bár ez a kezelés hatékony, mégis 3-4 hetet is erős életminőség romlással élek meg.
Táplálék allergiám nincs, az elmúlt években próbálkoztam a tej és cukor mentes diétákkal, de ezek sem hoztak érdemi javulást.
Köszönettel,
Budavári Viktória
Tisztelt Budavári Viktória!
A rinolight kezelést valóban a tünetek megjelenése után kell elkezdeni. Az ismételt kezelés az orrnyálkahártya kiszáradásához vezethet.
Tartós megoldás létezik, úgy nevezik, hogy allergén specifikus immunterápia. Az Allergiaközpont kezdő oldalán talál róla ismertetőt, \"Immunterápia\" címmel.
A kezelés előtt alapos kivizsgálás szükséges.
Üdvözlettel:
Dr Balogh Katalin
Tisztelt Doktor úr/Doktor nő,
pajzsmirigy megbetegedésben szenvedek. Vizsgálati eredményeim a következők: TSH 3,850mlU/l, FT4 10,7pmol/l, TG 41,7ng/ml, ATG 3 IU/ml, ATPO 5 IU/ml. A bal oldali lebenyem gócmentes, tartalma korábban 2,5ml volt, most 3,5ml. A jobb oldali lebeny tartalma korábban 12ml volt jól kitapintható göbbel, melynek mérete 23mm volt, a legutóbbi vizsgálat során pedig tartalma már 14,5ml, a göb mérete 21x29mm. Az isthmus 3mm.
Az orvosom mielőbbi laparoszkópiás műtétet javasol.
Kérdeseim a következők lennének:
1., Ön szerint is nélkülözhetetlen a műtét vagy egyéb gyógykezeléssel is orvosolható a probléma?
2., Milyen műtéti következményekre lehet számítani (hangszalagbénulás, a teherbe esés lehetőségének csökkenése, magzati rendellenesség a terhesség során stb.)?
3., Feltétlenül szükséges-e a műtét után állandó gyógyszeres hormon kezelést alkalmazni vagy egyéb módon is megoldható a hormonpótlás? Károsítja-e ez az életminőséget?
4., Korábban a felnőttkori pattanások megszüntetésére AKNENORMINT (izotretinoint)szedtem, közel 3 éve pedig TRIQUILAR fogamzásgátlót használok. Okozhatták-e ezek a zavart a pajzsmirigy működésében és a göbös strúma kialakulásában? Családtagjaim közül ugyanis senki sem szenved effajta betegségben. Esetleg a korábbi gyulladásos megbetegedéseim maradványai is kiválthatták a problémát?
5., A pajzsmirigy megbetegedés kiválthat-e allergiás reakciókat (fej és fül viszketegség)? Az allergológiai vizsgálat során ugyanis kiderült, hogy nem vagyok allergiás.
Mielőbbi megtisztelő válaszát előre is köszönöm.
Üdvözlettel: Bodor Szilvia
Tisztelt KérdezŐ!

Megtisztel bizalmával, és a kérdéseivel, mely igen körültekintőek.
Mielőtt válaszolnék nekem is lenne pár kérdésem:
Mennyi és milyen kenyeret, kenyérfélét fogyaszt. Édességekkel hogyan áll?
Menstruációja milyen, fogamzásgátló szedés mellett?
Kávét iszik-e? Tejet iszik-e?
Mekkora most a testsúlya, és mekkora a haskörfogata?
Mennyire rendszeres a napi étkezési ritmusa.
Mit dolgozik? mekkora anpi stressz, sportol-e?
A műtét fontosságának megítéléséhez , a személyes találkozás, vizsgálat nélkülözhetetlen.
szívesen segítek személyesen.

Üdvözlettel
Dr Bérczy Judit

Hírek

Miért karikás a gyermek szeme? Lehet, hogy poratka-allergiája van?

Miért karikás a gyermek szeme? Lehet, hogy poratka-allergiája van?

Gyermeke fáradtan, ingerlékenyen és karikás szemekkel ébred reggelente? Könnyen lehet, hogy poratka-allergia váltja ki tüneteit. Bár a háziporatkákat nem tudjuk teljes mértékben száműzni otthonunkból, alapos és következetes takarítással, valamint néhány óvintézkedéssel jelentősen csökkenthető az atkaszám – tudtuk meg dr. Somogyi Évától, az Allergiaközpont csecsemő- és gyermekgyógyász, gyermektüdőgyógyász, allergológus és klinikai immunológus szakorvosától.

További részletek
Milyen gyakran kell tesztelni az ételallergiás gyermeket?

Milyen gyakran kell tesztelni az ételallergiás gyermeket?

A gyermekkori ételallergia jól kezelhető és az allergének mellőzésével a tünetektől sem kell tartani. Mégis felvetődhet a kérdés, hogy meddig szükséges a szigorúbb étrendi szabályokat betartani, és milyen gyakran kell ellenőrizni az allergia meglétét. Dr. Hidvégi Edit, az Allergiaközpont gasztroeneterológus szakembere válaszolt a kérdésekre.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK