2007 - Bábes Bolyai Tudományegyetem - okleveles pszichológus
2020 - Pszichológiai konzulens
2020 - MCSE - Képzésben lévő pár- és családterapeuta
2021 - ELTE - Képzésben lévő szexuálpszichológiai szakpszichológus
2021 - Rajzelemzési Intézet - Okleveles rajzvizsgálati szakértő
2021 - MRSZE - Képzésben lévő Autogén tréning gyakorlatvezető
2023 - EFT Externship - Érzelmekre Fókuszáló Párterápiás alapképzés
2013 - 2022 - Telefonos lelkisegély szolgálat
2022 - S.O.S. Krízis Alapítvány - pszichológus
2022 - Prima Medica Egészségközpontok - pszichológus
A stressz az egész szervezetre, így az immunrendszer működésére is hatással van. A folyamatos feszültség állandó készenléti állapotban tartja a szervezetünket, és hosszú távon komoly egészségügyi károsodást okozhat. Ha úgy érzi, hogy a korábban jól beállított allergia kezelés ellenére a tünetei kiújulnak vagy rosszabbodnak, Kispál Mónika, a Budai Allergiaközpont pszichológusának tanácsai segíthetnek a stressz kezeléssel kapcsolatban.
Korábban a tejfehérje-allergia diagnózisa egyet jelentett a szigorú tejmentes étrenddel. Ma már azonban könnyen elképzelhető, hogy bizonyos vizsgálatok elvégzése után, szakorvosi javaslatra – például hőkezelt formában – az allergiás beteg is bátran beillesztheti étrendjébe a tejet tartalmazó fogásokat. Hogy ez miként lehetséges, és milyen vizsgálat visz közelebb a tejfehérje-allergiánk pontosabb megértéséhez, arról Dr. Hidvégi Editet, az Allergiaközpont gasztroenterológusát kérdeztük, aki közel 30 éve foglalkozik ételallergiás gyermekekkel és felnőttekkel.
Rengetegen szenvednek a beltéri allergének (háziporatka, penész, állatszőr) kiváltotta panaszoktól, amelyek állandó irritatív hatásuk miatt jelentős szerepet kapnak az allergia súlyosbodásában és asztmává alakulásában is. A penészgombák általában nem jelentenek egészségügyi kockázatot, ám meglévő asztma esetén súlyosbíthatják panaszainkat – hívja fel a figyelmet dr. Mezei Györgyi, az Allergiaközpont gyermektüdőgyógyász, allergológus szakorvosa.