gyermekkori asztma
légzési panaszok
légúti allergiák
felnőtt- és gyermekellátás
Rendelés típusa:
személyes (rendelői) vizit és telefonos távkonzultáció
kizárólag magyar nyelvű ellátás
Rendelési információ:
a doktornő személyes vizitjeire az Ostrom utcai rendelőben (a Széll Kálmán térnél) kerül sor
1995-ben végzett a budapesti Semmelweis Orvostudományi Egyetem Általános Orvostudományi Karán.
Az egyetemi évek során már különös érdeklődéssel tanulmányozta az allergiás és légzőszervi megbetegedéseket. TDK munkájában pollenallergiás gyermekek tüneteit követte a légköri pollen- koncentráció függvényében illetve a poliszenzibilizálódás folyamatát befolyásoló tényezőket vizsgálta.
1996-2003 között a Szent Rókus Kórház gyermekosztályán az általános gyermekgyógyászati ellátásban vett részt. Sok asthmában, obstruktiv bronchitisben, pollen allergiában, szénanáthában, gastrooesophageális refluxban, tej- és tojásallergiában szenvedő kis beteggel találkozott az acut alsó- és felsőlégúti és egyéb (húgyuti, szív, neurológiai) betegségekkel küzdő gyerekek mellett.
2003-ban került a Svábhegyi Országos Gyermekallergológiai, Pulmonológiai és Fejlődésneurológiai Intézetbe, ahol cystas fibrózissal, asthmával, krónikus köhögéssel és allergiás patomechanizmusú kórképekkel jelentkező betegeket vizsgált és gondozott.
Az intézmény bezárása után rövid ideig a Heim Pál Kórház bőrgyógyászati osztályán az allergiás urticariás, ekcémás, atopiás dermatitises betegek kezelésében, kivizsgálásában vett részt.
Jelenleg a Szent János Kórház gyermekosztályán dolgozik, ahol szívesen foglalkozik a légúti és allergiás panaszokkal hozzá fordulókkal, de természetesen az egyéb gyermekgyógyászati betegségek ellátásában is szerepet vállal.
Tagja a Magyar Gyermekgyógyászati és a Magyar Tüdőgyógyászati Társaságnak.
Riportfilm dr. Somogyi Éva germekpulmonológus szakorvossal:
További véleményekA doktornő nagyon lelkiismeretesen,figyelmesen megvizsgálta gyermekemet és olyan bizalmas kapcsolatot tudott kialakítani vele,hogy még a vérvételt is nyugodtan,sírás nélkül viselte.
Korábban a tejfehérje-allergia diagnózisa egyet jelentett a szigorú tejmentes étrenddel. Ma már azonban könnyen elképzelhető, hogy bizonyos vizsgálatok elvégzése után, szakorvosi javaslatra – például hőkezelt formában – az allergiás beteg is bátran beillesztheti étrendjébe a tejet tartalmazó fogásokat. Hogy ez miként lehetséges, és milyen vizsgálat visz közelebb a tejfehérje-allergiánk pontosabb megértéséhez, arról Dr. Hidvégi Editet, az Allergiaközpont gasztroenterológusát kérdeztük, aki közel 30 éve foglalkozik ételallergiás gyermekekkel és felnőttekkel.
Rengetegen szenvednek a beltéri allergének (háziporatka, penész, állatszőr) kiváltotta panaszoktól, amelyek állandó irritatív hatásuk miatt jelentős szerepet kapnak az allergia súlyosbodásában és asztmává alakulásában is. A penészgombák általában nem jelentenek egészségügyi kockázatot, ám meglévő asztma esetén súlyosbíthatják panaszainkat – hívja fel a figyelmet dr. Mezei Györgyi, az Allergiaközpont gyermektüdőgyógyász, allergológus szakorvosa.