Rendelés típusa:
A krónikus betegségek tünetei csak a jéghegy csúcsát jelentik, hátterükben a test és lélek komplex problémái állnak. Különösképpen igaz ez az emésztőszervi panaszokra, hiszen a bél-agy tengely révén beleink és az idegrendszer között folyamatos, kétirányú kapcsolat van, ami meghatározó tényezője az egész szervezet állapotának.
Az irritábilis bél-szindróma, reflux-betegség, étel-intoleranciák jelentős része és sok más, funkcionálisnak mondott hasi kórkép eredményes kezelése csak úgy lehetséges, ha a páciensekkel közösen megpróbáljuk megfejteni, mit üzen testük a tünetek útján, és erre építve tervezzük meg a gyógyuláshoz vezető utat. Ezek a kórképek sajnos nagyon gyakoriak, és a betegek sokszor gazdátlanul bolyonganak az egészségügy labirintusában.
Elsősorban nekik szeretnék segíteni.
A panaszok feltérképezése után beszélünk a páciens életmódjáról, élethelyzetéről, esetleg gyerekkoráról. Áttekintjük a már rendelkezésre álló leleteket, kialakítjuk a szükséges vizsgálati tervet. Értelmezzük a tünetek testi-lelki hátterét és megállapodunk a kezelés módjában.
A többesszám használata nem véletlen: csakis a beteg aktív közreműködésével tudunk eredményt elérni! Sokszor több éves panaszokról van szó, ezért a gyógyuláshoz is türelem, kitartás szükséges.
Bízom abban, hogy a testi tünetek enyülése mellett a harmonikusabb élet, az EGÉSZ-SÉG kialakításához is hozzá tudok járulni!
1984. Általános orvosi diploma Semmelweis Orvosi Egyetem
1992. Belgyógyászati szakvizsga
1997. Gasztroenterológiai szakvizsga
2009. Háziorvosi szakvizsga
1984-2002: kórházi orvos belgyógyászat-gasztroenterológia profilú osztályokon
2002-től gasztroenterológiai, emellett 2008-tól háziorvosi rendelés
Angol
A nyaralás alatt, vagy hazaérkezés után kezdődő hasmenés felnőtteknél többnyire inkább csak kellemetlen, de gyermekeknél, időseknél akár kórházi kezelést igénylő kiszáradást is okozhat. A megelőzésben a probiotikumok szedése is segíthet.
További véleményekKedves és segítőkész a Doktornő! Végre egy orvos, aki figyelt rám és minden kérdésemre választ adott.
Korábban a tejfehérje-allergia diagnózisa egyet jelentett a szigorú tejmentes étrenddel. Ma már azonban könnyen elképzelhető, hogy bizonyos vizsgálatok elvégzése után, szakorvosi javaslatra – például hőkezelt formában – az allergiás beteg is bátran beillesztheti étrendjébe a tejet tartalmazó fogásokat. Hogy ez miként lehetséges, és milyen vizsgálat visz közelebb a tejfehérje-allergiánk pontosabb megértéséhez, arról Dr. Hidvégi Editet, az Allergiaközpont gasztroenterológusát kérdeztük, aki közel 30 éve foglalkozik ételallergiás gyermekekkel és felnőttekkel.