A járványhelyzetben keressük azokat a biztonságos megoldásokat, amelyekkel kölcsönösen vigyázhatunk egymás egészségére. Emiatt az életünk számos területe jelentősen átalakult, így a kezelőorvosunkkal történő találkozó is megváltozott. A megnyugtató orvosi háttér és biztonságos kapcsolattartás lehetőségét nyújtja a távkonzultáció, melyről bővebben dr. Tárnok Ildikó allergológus, tüdőgyógyász, a Budai Allergiaközpont orvosa beszélt.
Ahhoz, hogy a koronavírus terjedését lelassítsuk, fontos, hogy a személyes találkozások számát csökkentsük. Aki azonban allergiás vagy asztmás, időnként szüksége van arra, hogy a kezelőorvosával konzultáljon. Hogy a jelenlegi helyzetben elkerüljük a tömegközlekedést, lehetőségünk van távkonzultációra is. Otthonunk kényelméből, telefonon, e-mailben vagy skype segítségével tudjuk feltenni kérdéseinket, átbeszélni a felmerült problémákat.
A távkonzultáció során leggyakrabban felmerülő kérdések az aktuális tünetek átbeszélésére és a meglévő laboreredmények kiértékelésére vonatkoznak. Emellett sokan kérnek segítséget a meglévő terápia folytatásával kapcsolatban is, legyen szó akár tüneti kezelésről, akár az allergén immunterápiáról.
A Budai Allergiaközpont elérhetőségein telefonon vagy e-emailben van lehetőség bejelentkezni. Segítség, részletes leírás a bejelentkezéshez honlapunkon.
Rendelés típusa:
személyes (rendelői) vizit és telefonos távkonzultáció
kizárólag magyar nyelvű ellátás
kizárólag felnőtt ellátás (18 éves kor felett)
Rendelési információ:
Vélemények dr. Tárnok Ildikóról>>>
További véleményekNagyon elégedett vagyok a Doktornővel, aki kérdéseimre kedvesen válaszolt és érthetően elmagyarázott mindent. Hatalmas szaktudás betegközpontú hozzáállás és kedves személyzet. Bátran ajánlom mindenkinek!
Korábban a tejfehérje-allergia diagnózisa egyet jelentett a szigorú tejmentes étrenddel. Ma már azonban könnyen elképzelhető, hogy bizonyos vizsgálatok elvégzése után, szakorvosi javaslatra – például hőkezelt formában – az allergiás beteg is bátran beillesztheti étrendjébe a tejet tartalmazó fogásokat. Hogy ez miként lehetséges, és milyen vizsgálat visz közelebb a tejfehérje-allergiánk pontosabb megértéséhez, arról Dr. Hidvégi Editet, az Allergiaközpont gasztroenterológusát kérdeztük, aki közel 30 éve foglalkozik ételallergiás gyermekekkel és felnőttekkel.