Az allergia kezelésének leggyakoribb formája. Az allergia ellenes gyógyszerek hatásának lényege az immunrendszer reakciójának csökkentése, a hisztamin felszabadulásának csökkentése, a felszabadult hisztamin hatásának gátlása.
Legelterjedtebb allergia ellenes gyógyszerek az antihisztaminok. Szájon keresztüli adagolás a leggyakoribb formája. Kapható vény nélkül a gyógyszertárakban, az újabb gyógyszerek azonban vénykötelesek.
Az antihisztaminok hatása, hogy az allergiás folyamatnál felszabaduló hisztamin hatását gátolják.
Hatásuknak kifejlődéséhez pár napra van szükség - különösen az újabb, napi egyszer szedendő fajták. Így ezek akut allergia tünetek csökkentésére nem alkalmasak.
Széll Kálmán tér - 1015 Budapest, Ostrom utca 16
Szénanáthában a szemtünetek csökkentésére szemcseppeket használunk. A szemcseppek a hisztamin felszabadulását csökkentik.
Allergia ellenes orrprayk között két csoportot különíthetünk el.
Ezek az allergia orrsprayk csökkentik az allergiás gyulladást, a fehérvérsejtek aktivitását, a hisztamin felszabadulását. Szénanáthában első vonlban választandó készítmények.
Hatásukat napok alatt fejtik ki, így a szezonális tünetek jelentkezése előtt egy héttel érdemes a használatukat megkezdeni.
Cikkek melyeket mindenképpen olvasson el!
Ezen orrsprayk mind csak tüneti szerek. Alkalmasak az orrdugulás csökkentésére, de nem alkalmasak az allergia kezelésére. Hatásukat gyorsan kifejtik, viszont hosszú távon a nyálkahártyát jelentősen károstíják, így tartós használatuk nem javasolt. Vélemények dr. Balogh Ádámról >>> Rendelés típusa:Téma szakértője
Dr. Balogh Ádám MSc PhD
Korábban a tejfehérje-allergia diagnózisa egyet jelentett a szigorú tejmentes étrenddel. Ma már azonban könnyen elképzelhető, hogy bizonyos vizsgálatok elvégzése után, szakorvosi javaslatra – például hőkezelt formában – az allergiás beteg is bátran beillesztheti étrendjébe a tejet tartalmazó fogásokat. Hogy ez miként lehetséges, és milyen vizsgálat visz közelebb a tejfehérje-allergiánk pontosabb megértéséhez, arról Dr. Hidvégi Editet, az Allergiaközpont gasztroenterológusát kérdeztük, aki közel 30 éve foglalkozik ételallergiás gyermekekkel és felnőttekkel.
Rengetegen szenvednek a beltéri allergének (háziporatka, penész, állatszőr) kiváltotta panaszoktól, amelyek állandó irritatív hatásuk miatt jelentős szerepet kapnak az allergia súlyosbodásában és asztmává alakulásában is. A penészgombák általában nem jelentenek egészségügyi kockázatot, ám meglévő asztma esetén súlyosbíthatják panaszainkat – hívja fel a figyelmet dr. Mezei Györgyi, az Allergiaközpont gyermektüdőgyógyász, allergológus szakorvosa.