endokrin orvosi szakvizsgálatokat
laborvizsgálatokat
ultrahang vizsgálatokat
izotópos labor és képalkotó vizsgálatokat (szakmai partnerünk által)
CT és MR vizsgálatokat (szakmai partnerünk által)
Ritka esetekben ambuláns- vagy egynapos sebészeti diagnosztikus vagy terápiás eljárás (pl. aspirációs citológia, laparoszkópia) alkalmazása lehet szükséges, melyet szakorvosaink illetve szakmai partnereink biztosítanak fekvőbeteg háttérintézményeink egyikében.
pajzsmirigy betegségek
mellékvese betegségek
növekedési zavarok
PCO
meddőség
cukorbetegség
Korábban a tejfehérje-allergia diagnózisa egyet jelentett a szigorú tejmentes étrenddel. Ma már azonban könnyen elképzelhető, hogy bizonyos vizsgálatok elvégzése után, szakorvosi javaslatra – például hőkezelt formában – az allergiás beteg is bátran beillesztheti étrendjébe a tejet tartalmazó fogásokat. Hogy ez miként lehetséges, és milyen vizsgálat visz közelebb a tejfehérje-allergiánk pontosabb megértéséhez, arról Dr. Hidvégi Editet, az Allergiaközpont gasztroenterológusát kérdeztük, aki közel 30 éve foglalkozik ételallergiás gyermekekkel és felnőttekkel.
Rengetegen szenvednek a beltéri allergének (háziporatka, penész, állatszőr) kiváltotta panaszoktól, amelyek állandó irritatív hatásuk miatt jelentős szerepet kapnak az allergia súlyosbodásában és asztmává alakulásában is. A penészgombák általában nem jelentenek egészségügyi kockázatot, ám meglévő asztma esetén súlyosbíthatják panaszainkat – hívja fel a figyelmet dr. Mezei Györgyi, az Allergiaközpont gyermektüdőgyógyász, allergológus szakorvosa.