Az asztma ma még nem gyógyítható véglegesen, mivel a pontos okai sem ismeretese a tudomány számára, azonban a betegség gyógyszeresen kordában tartható, minimális tünetek mellett, illetve akár tünetementesen is tartható.
Az asztma kezelése során számos gyógyszer alkalmazható, melyek szaksezrű szakorvosi ellenőrzés mellett képesek a betegség romlását lassítani, az asztmás tüneteket mérsékelni a beteg számára. A gyakori és felügyelt gyógyszerhasználattal szemben, ha a beteg elhagyná azok alkalmazását, az sokkal nagyobb kokcázatot jelent a betegség előrehaladásában.
Az egyénileg alkalmazható asztma kezelésról a tüdőgyógyász kezelőorvos dönt, aki figyelembe veszi az összes egészségi állapotunkat. Az asztma kezelése például különleges körültekintst igényel várandósság és szoptatás idején. A súlyosabb rohamok a rendszeres gyógyszerhasználattal megelőzhetőek.
asztma gyógyszerek szakorvos által előírt használata
sópipa használata
sóbarlang látogatása
kíméletes rendszeres testmozgás (a kondíció fenttartásához hozzájárul)
Asztma kísérőbetegségeinek kezelése
Az asztam lehetséges kísérőbetegségeinek kezelése sokba javíthtja a beteg mindennapjait, közérzetét. Szénanátha, gyomor-reflux, orrsövényferdülés, orrpolipok, orr-melléküreg-gyulladás.
A kezelési lehetőségek miatt kérje szakorvosaink részletes tájékoztatását! (Az egyes kezelési lehetőség alkalmazhatósága egyénről egyénre változik, azért alkalmazásuk előtt a szakorvosi vizit mindenképpen szükséges!)
A sikeres asztma kezelés érdekében keresse fel szakorvosát rendszeresen, lehetőleg évente. Szezonális tünetek esetén a tünetek megjelenése előtt kb. egy hónappal.
Tudjon meg többet az asztmáról:
Asztma vizsgálat - diagnosztika
A gyermekkori ételallergia jól kezelhető és az allergének mellőzésével a tünetektől sem kell tartani. Mégis felvetődhet a kérdés, hogy meddig szükséges a szigorúbb étrendi szabályokat betartani, és milyen gyakran kell ellenőrizni az allergia meglétét. Dr. Hidvégi Edit, az Allergiaközpont gasztroeneterológus szakembere válaszolt a kérdésekre.
Az ételallergia igen változatos tüneteket okozhat, akár már egy minimális mennyiségű allergént tartalmazó étel vagy ital elfogyasztását követően is. Dr. Hidvégi Edit, az Allergiaközpont gyermek- és felnőtt gasztroenterológus, tüdőgyógyász szakembere arra hívja fel az érintettek figyelmét, hogy a reakciók súlyossága számos tényezőtől függ, és az enyhébb tünetek sem jelentenek garanciát arra, hogy a későbbiekben nem alakulhat ki súlyosabb reakció is.