dr. Csóka János |
"A doktor úr rendkívül lelkiismeretesen kivizsgálta kislányomat. A kialakult állapotnak főként az okait kereste. Részletesen elmagyarázta a jelenlegi tünetek és a kiváltó okok összefüggéseit, a betegség természetét. Részletesen elmondta, hogy a teljes gyógyulásig milyen sorrendben és milyen időtartamban pontosan milyen kezelésre van szükség, illetve a teljes siker eléréséhez nekem mi mindenre kell odafigyelnem. Nagyon nagy türelemmel, szeretettel és megértéssel fordult a gyermekemhez, aki borzasztóan félt a vizsgálattól, de végül hajlandó volt alávetni magát mindennek. Ha nem sikerült volna együttműködésre bírnia kislányomat, talán soha sem derült volna ki, hogy miért is beteg. Lehet, hogy "csak" a munkáját végezte, de igazából többet segített, mint amire elégszer tudnám mondani: Köszönöm."
"A doktor úr minden elvárásomat felülmúlta Ö a leg jobb fül orr gégész akivel valaha találkoztam . Sajnos mivel visszatérő problémám a fül orr gégészet ezért több doktornő (úr) kezelt. Most is két doktornő sikertelen próbálkozása után fordultam a doktor úrhoz."
"Nagyon segítőkész és kommunikatív volt a Doktor Úr. Úgy érzem minden kérdésemre maximálisan megkaptam a választ."
"Doktor ur kedves, segitokesz, informativ, elmagyarazza a tunetek hattereben talalhato okokat. Idot szakit a betegre."
Korábban a tejfehérje-allergia diagnózisa egyet jelentett a szigorú tejmentes étrenddel. Ma már azonban könnyen elképzelhető, hogy bizonyos vizsgálatok elvégzése után, szakorvosi javaslatra – például hőkezelt formában – az allergiás beteg is bátran beillesztheti étrendjébe a tejet tartalmazó fogásokat. Hogy ez miként lehetséges, és milyen vizsgálat visz közelebb a tejfehérje-allergiánk pontosabb megértéséhez, arról Dr. Hidvégi Editet, az Allergiaközpont gasztroenterológusát kérdeztük, aki közel 30 éve foglalkozik ételallergiás gyermekekkel és felnőttekkel.
Rengetegen szenvednek a beltéri allergének (háziporatka, penész, állatszőr) kiváltotta panaszoktól, amelyek állandó irritatív hatásuk miatt jelentős szerepet kapnak az allergia súlyosbodásában és asztmává alakulásában is. A penészgombák általában nem jelentenek egészségügyi kockázatot, ám meglévő asztma esetén súlyosbíthatják panaszainkat – hívja fel a figyelmet dr. Mezei Györgyi, az Allergiaközpont gyermektüdőgyógyász, allergológus szakorvosa.