gyermekkori asztma
légzési panaszok
légúti allergiák
felnőtt- és gyermekellátás
Rendelés típusa:
személyes (rendelői) vizit és telefonos távkonzultáció
kizárólag magyar nyelvű ellátás
Rendelési információ:
a doktornő személyes vizitjeire az Ostrom utcai rendelőben (a Széll Kálmán térnél) kerül sor
1995-ben végzett a budapesti Semmelweis Orvostudományi Egyetem Általános Orvostudományi Karán.
Az egyetemi évek során már különös érdeklődéssel tanulmányozta az allergiás és légzőszervi megbetegedéseket. TDK munkájában pollenallergiás gyermekek tüneteit követte a légköri pollen- koncentráció függvényében illetve a poliszenzibilizálódás folyamatát befolyásoló tényezőket vizsgálta.
1996-2003 között a Szent Rókus Kórház gyermekosztályán az általános gyermekgyógyászati ellátásban vett részt. Sok asthmában, obstruktiv bronchitisben, pollen allergiában, szénanáthában, gastrooesophageális refluxban, tej- és tojásallergiában szenvedő kis beteggel találkozott az acut alsó- és felsőlégúti és egyéb (húgyuti, szív, neurológiai) betegségekkel küzdő gyerekek mellett.
2003-ban került a Svábhegyi Országos Gyermekallergológiai, Pulmonológiai és Fejlődésneurológiai Intézetbe, ahol cystas fibrózissal, asthmával, krónikus köhögéssel és allergiás patomechanizmusú kórképekkel jelentkező betegeket vizsgált és gondozott.
Az intézmény bezárása után rövid ideig a Heim Pál Kórház bőrgyógyászati osztályán az allergiás urticariás, ekcémás, atopiás dermatitises betegek kezelésében, kivizsgálásában vett részt.
Jelenleg a Szent János Kórház gyermekosztályán dolgozik, ahol szívesen foglalkozik a légúti és allergiás panaszokkal hozzá fordulókkal, de természetesen az egyéb gyermekgyógyászati betegségek ellátásában is szerepet vállal.
Tagja a Magyar Gyermekgyógyászati és a Magyar Tüdőgyógyászati Társaságnak.
Riportfilm dr. Somogyi Éva germekpulmonológus szakorvossal:
További véleményekA doktornő nagyon lelkiismeretesen,figyelmesen megvizsgálta gyermekemet és olyan bizalmas kapcsolatot tudott kialakítani vele,hogy még a vérvételt is nyugodtan,sírás nélkül viselte.
2025 februárjától kizárólag olyan ételek készülhetnek a közétkeztetésben, amelyeknél nem használtak diót, mogyorót vagy a szezámmagot. Dr. Balogh Ádám, az Allergiaközpont csecsemő- és gyermekgyógyásza, allergológusa foglalta össze az anafilaktogén allergénekkel kapcsolatos tudnivalókat, és mutatott rá annak jelentőségére, hogy a közoktatási intézmények menzáján többé nem kell tartani a véletlen diétahiba okozta akár életveszélyes következményétől.
Az allergénspecifikus immunterápia jelentős mértékben csökkentheti az allergiás betegségben szenvedő gyermekek tüneteit és javíthatja életminőségüket. Bizonyítottnak vehető az is, hogy az immunrendszer tisztított allergénkivonatokkal történő „edzése” megelőzheti a szénanátha asztmává alakulását – mondja dr. Mezei Györgyi, az Allergiaközpont gyermektüdőgyógyásza, allergológus és klinikai immunológus szakembere, aki szerint a személyre szabott allergénspecifikus immunterápia forradalmasíthatja az allergiás gyermekek kezelését is.