gyermek és felnőttkorban asztma
COPD, köhögés
reflux
étel-allergia
laktózintolerancia (tejcukor-érzékenység)
Vélemények dr. Hidvégi Edit PhD-ről>>>
Rendelés típusa:
személyes (rendelői) vizit és telefonos távkonzultáció
magyar, angol és német nyelvű ellátás / consultation in English and German available
Rendelési információ:
Csütörtök: csak távkonzultáció
Péntek: személyes vizit az Ostrom utcai rendelőben (a Széll Kálmán térnél)
1984-ben végeztem a Semmelweis Orvostudományi Egyetemen.
Szakvizsgáim
Tudományos PhD fokozatot 2002-ben szereztem étel-allergia témakörben.
Specialitásom: Elsősorban táplálék-allergiával foglalkozom: akár csecsemőkorban, akár későbbi években valamilyen étel fogyasztása kapcsán panasz jelentkezik, ennek lehet oka az étel-allergia. Hasmenés, rossz súlyfejlődés, hasfájásos panaszok, etetési nehézségek megoldásában is segítséget tudok nyújtani. Egyéb allergiás tünetek (kiütések, ekzema, sípoló légzés) esetén is felmerülhet a táplálék-allergia.
Főbb állomások életemben:
1984. Általános orvosi diploma a Semmelweis Orvostudományi Egyetem Általános Orvostudományi Karán summa cum laude minősítéssel
1984. okt. 1-jétől kezdtem dolgozni a SOTE I. Gyermekklinikáján
1988. szakvizsga csecsemő- és gyermekgyógyászatból jeles eredménnyel
1989-90. 2 szemeszter állami ösztöndíjjal a Bécsi Egyetem Gyermekklinikáján
1993. szakvizsga gyermekpulmonológiából jeles eredménnyel
1996-2002. PhD képzés és a dolgozat védése summa cum laude minősítéssel Téma: Egyes laboratóriumi paraméterek jelentősége a tehéntejfehérje érzékenység prognózisának megítélésében
2004. júl. 1-jétől Semmelweis Egyetemen belüli áthelyezés a Pulmonológiai Klinikára
2005. Good Clinical Practis (GCP) tanfolyam és vizsga
2005. szakvizsga gasztroenterológiából
2008. szakvizsga pulmonológiából
Nyelvismeret:
Orvostársasági tagság:
A fel nem ismert autoimmun gluténérzékenység súlyos szövődménye a fejlődés elmaradása. Milyen tünetekre figyeljünk, mikor forduljunk orvoshoz – erről kérdeztük Dr. Hidvégi Edit PhD gyermekgyógyász, gasztroenterológust, a Budai Allergiaközpont orvosát.
További véleményekA reflux egy olyan ritka fajtájában szenvedtem hosszú ideig, ami kínzó légúti tünetekkel jár, és a tüdőmben is szövődményt okozott. Hidvégi Edit doktornő volt az első orvos, aki egyrészt komolyan vette a problémámat, másrészt egységben látta és tudta kezelni ezt a két állapotot. Alapos és mély szakmai tudásának, körültekintésének, a gondosan megválasztott terápiáknak és nem utolsósorban szeretetteljes biztatásának köszönhetően már három hónapja gyógyszerek nélkül is teljesen jól vagyok. Külön kiemelendő, hogy a személyes találkozások mellett a doktornő számos alkalommal adott lehetőséget e-mailes konzultációra. Kérdéseimre adott világos magyarázatai és pontos instrukciói szintén nagymértékben hozzájárultak a gyógyulásomhoz.”
Korábban a tejfehérje-allergia diagnózisa egyet jelentett a szigorú tejmentes étrenddel. Ma már azonban könnyen elképzelhető, hogy bizonyos vizsgálatok elvégzése után, szakorvosi javaslatra – például hőkezelt formában – az allergiás beteg is bátran beillesztheti étrendjébe a tejet tartalmazó fogásokat. Hogy ez miként lehetséges, és milyen vizsgálat visz közelebb a tejfehérje-allergiánk pontosabb megértéséhez, arról Dr. Hidvégi Editet, az Allergiaközpont gasztroenterológusát kérdeztük, aki közel 30 éve foglalkozik ételallergiás gyermekekkel és felnőttekkel.
Rengetegen szenvednek a beltéri allergének (háziporatka, penész, állatszőr) kiváltotta panaszoktól, amelyek állandó irritatív hatásuk miatt jelentős szerepet kapnak az allergia súlyosbodásában és asztmává alakulásában is. A penészgombák általában nem jelentenek egészségügyi kockázatot, ám meglévő asztma esetén súlyosbíthatják panaszainkat – hívja fel a figyelmet dr. Mezei Györgyi, az Allergiaközpont gyermektüdőgyógyász, allergológus szakorvosa.